«خوبان عالم» برای این مردم، شهدا و افتخارآفرینان هستند نه رمالان
43737
رییس فراکسیون ورزش: طرف ما، وزیر ورزش است و باید جوابگو باشد!
03 آبان 1400 14:04
سیدیاسر رضوی - اظهارات اخیر عزیزی خادم در یک برنامه زنده تلویزیونی واکنش‌های جدیدی را برای این مدیر فوتبالی به همراه داشت که مدت هاست برخی ارتباطات او با بعضی افراد سوالات زیادی را برای رسانه‌ها به وجود آورده است که آخرین ماجرای آن در استادیوم آزادی و برای بازی با کره جنوبی بود. صحبت هایی که حالا باید عزیزی خادم گویا در مجلس و مقابل نمایندگان ملت نسبت به اظهار آن‌ها پاسخگو باشد. اظهاراتی که به نظر می‌رسد حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان را هنوز نیامده با یک چالش بزرگ در این وزارتخانه مواجه کرده است.

روزنامه گل

فروردین، رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی ضمن توهین آمیز قلمداد کردن اظهارات عزیزی خادم این حرف‌های او را باز کردن راهی بابت ورود دلالان و رمالان به فوتبال و ورزش کشور دانست.

این روزها اظهارات اخیر عزیزی خادم، رئیس فدراسیون حسابی با واکنش‌های زیادی همراه بوده و حرف از باز شدن پای رئیس فدراسیون و حتی وزیر ورزش به مجلس به میان آمده است.

بله مجلس هم در جریان این اظهارات که خیلی صحبت‌های بی پایه و اساسی بود قرار دارد و اشراف کامل داریم. آقای عزیزی خادم با صحبت هایی که انجام دادند مملکت را با این ادبیات به تمسخر گرفتند. صحبت‌های ایشان بیشترین توهین را به به بازیکنان تیم ملی دانشت و زحمات و تلاش آنها و تمام زحمتکشان در عرصه ورزش فوتبال را زیر سوال برد. عزیزی خادم با این صحبت هایی که انجام داد که کاملا تحقیرآمیز بود فضا را به سمتی برد که پای دلال‌ها و رمال‌ها را به فوتبال ما باز کرد. این نمی‌تواند صحبت‌های یک متولی ورزش در کشور باشد چون این حرف‌ها جز خسارت چیزی به همراه ندارد. به جای اینکه بازیکن در اروپا هت تریک می‌کند به شاخص‌های فنی وی اشاره شود با این صحبت ها، زحمات او را با خرافات گره می‌زنند و صحبت هایی که می‌کنند اصلا در شأن ورزش کشور نیست. واقعا جای تاسف دارد که به جای اینکه خودشان را به علم روز دنیا سازگار کنند تا نتایج بهتری بگیریم در عوض به این صحبت‌های بی پایه و اساس دامن می‌زنند. 80 درصد تیم ملی کشورمان لژیونر هستند و توانایی بالای دارند این طور که ایشان می‌گوید حتما همه بازیکنان موفق ما که هت تریک می‌کنند و در اروپا موفق هستند، یک رمال دارند و به این مساله اشراف داشته‌اند که توانستند موفقیت کسب کنند. در صورتی که قابلیت بازیکنان است که این مساله را رقم می‌زند.

ماجرای VAR هم خیلی صدا کرد و عزیزی خادم را به کانون اخبار تبدیل کرد؟

واقعا چه باید گفت؟ آقای عزیزی خادم شما مسئول فوتبال یک کشور هستید و براساس اختیاراتی که دارید باید به نسبت به مسائل کلی کشور اشراف داشته و جزئیات را بدانید. باید از افراد متخصص و صاحبنظر اطلاع کسب کنید و نباید با این تصمیمات و این اقدامات برای کشور هزینه ایجاد کنید. این نوع تصمیمات که بدون آگاهی و علم است و کارشناسی جای بحث دارد و باید ایشان پاسخگو باشد. در یک برنامه زنده تلویزیونی روی مباحثی پافشاری می‌کنند که اعتراضات عمومی و جامعه فوتبال را به همراه داشته است و به جای اینکه عذرخواهی کنند از مردم، تیم ملی و بازیکنان که موضوع ختم بخیر شود، بازهم روی صحبت‌های خودشان تاکید دارند. اصرار دارد که خوبان عالم نتیجه را رقم می‌زند و به نظر ایشان تلاش و کوشش و بحث فنی جایگاهی ندارد. داوران را زیر سوال برد و مشاور ایشان گفت که داوران توپ را خالی می‌کنند و درون کیف خودشان می‌گذارند.

اسکوچیچ هم صحبت هایی کرد که بار فنی بازیکنان تیم ملی را زیر سوال برد و حتی واکنش طارمی را هم به همراه داشت.

بدون شک اگر از نگاه فنی به هر رشته ورزشی به خصوص فوتبال نگاه کنیم، ورزشکاری پیشرفت می‌کند که ویژگی‌های لازم را داشته باشد. فوتبالیستی که به اروپا می‌رود قطعا توانایی‌های زیادی داشته از لحاظ فهم و شعور فوتبال که این اتفاق برایش افتاده وگرنه با حد متوسط و پایین که این اتفاق نمی‌افتد. اسکوچیچ تحت تاثیر و حرف‌های عزیزی خادم به نظر می‌رسد این صحبت‌ها را کرده است و به این باور رسیده که او درست می‌گوید. در حالی که اگر اسکوچیچ تحت تاثیر نبود او جزو مربیانی است که قبلا هم گفته ام می‌تواند از لحاظ فنی روی تیم تاثیر بگذارد. حالا در کنار ایشان رئیس فدراسیونی است که از نظر ایشان بحث فنی وجود ندارد و خوبان عالم هستند که باعث می‌شود تیم نتیجه بگیرد.

گویا قرار شده عزیزی خادم به مجلس برای توضیح بیاید و حتی حرف از آمدن وزیر ورزش هم به میان آمد.

قطعا باید عزیزی خادم پاسخگو باشد و ایشان توهین جدی به فوتبال و ورزش کشورمان کرده است. البته همه اهالی فوتبال اشراف دارندکه تصمیمات در فدراسیون فوتبال فردی است و بعد از گرفته شدن چند وقت بعد هیات رئیسه در جریان قرار می‌گیرد و مطلع می‌شوند. آقای سجادی هم

ایشان اظهارنظر شفافی نکردند و وزیر ورزش و جوانان اعلام کردند از موضوع بی اطلاع بوده و باید جوانب را بررسی کنند. شخص عزیزی خادم باید پاسخگو باشد و شرط اصلی ما برای مشخص شدن تکلیف این اظهارات و استناداتی که داشته شخص وزیر است که ایشان را اگر قانع کرد برای ما توضیح بدهد. فدراسیون فوتبال جزوی از وزارت ورزش است هرچند که از او هم بابت صحبت هایی که داشته توضیح خواهیم خواست اما در نهایت طرف ما در ماجرای عزیزی خادم خود سجادی وزیر ورزش است که باید جوابگو باشد. البته بازهم نهادهای دیگر هم باید در مساله عزیزی خادم ورود کنند.

چه نهادهایی؟

نهادهای امینی و اطلاعاتی وقتی که او با صحبت هایش دذر یک برنامه به اعتبار نظام خدشه وارد کرده است. ایشان ادعا کرده است که 20 سال است یک جوراب نتوانستیم وارد کنیم و اینگونه کشور را ناتوان جلوه داده است و تاکید دارد تحریم‌ها روی او اثر گذاشته است. در حالی که با کوهی از تمامیت خواهی بیگانگان با همه تحریم‌های ظالمانه‌ای که در حق مردم ایران انجام داده‌اند ماجرای واکسن حل شده و کار در حال انجام است. این برای مردمی که با قاطعیت جلوی هرگونه زیاده خواهی ایستاده اندو به دنبال تعامل منطقی هستند یک توهین به حساب می‌آید و قتی یک مدیر در برنامه تلویزیونی بگوید یک یک جوراب نمی‌توانیم وارد کنیم. صحبت هایی که به شأن نظام آسیب زده است و حتما باید عزیزی خادم باید پاسخگو باشد. ایشان فکر می‌کند هنوز در دولت ناکارآمد روحانی است که فدراسیون را اینگونه باید اداره کند. دولت تغییر کرده و مردم از نظام انتظار دارند. فدراسیون فوتبال مدیری می‌خواهد که با شهامت و با اقتدار حرف بزند نه از موضوع ضعف که ورزش مملکت را به تمسخر بگیرد. عزیزی خادم و سجادی به مجلس خواهند آمد و باید نمایندگان را قانع کنند تا معلوم شود ایشان برچه اساسی این صحبت‌ها را کرده اند.

در کنار اینکه این صحبت‌ها تلاش ورزشکاران ما مثل طلایی‌های کشتی فرنگی و آزاد را زیر سوال می‌برد نگاه خود مردم هم به این حوزه تغییر می‌دهد.

دقیقا همین طور است. مردم با این افتخارآفرینی ورزشکاران ما خوشحال می‌شوند آن وقت یک نفر نباید بیاید که بخواهد این موضوع را با خرافات و خوبان عالم گره بزند و موقعیت‌ها را حاصل این مساله بداند. آقای عزیزی خادم خوبان عالم برای این مردم ورزشکارانشان هستند که در میادین مختلف عرق می‌ریزند و تلاش می‌کنند نه رمالاان و دلالان! این صحبت‌های آقای عزیزی خادم به شعور همه مردم، زحمت کشان و اسطوره‌های ورزش توهین بود و حتما ایشان باید پاسخگو باشد.

#عزيزي خادم #کمیسیون ورزش مجلس شورای اسلامی #اختصاصی گل #سیدیاسر رضوی #دکتر سید حمید سجادی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها