چرا الهلال می‌تواند، اما پرسپولیس و استقلال نمی‌توانند؟
43734
میان ماه من تا ماه گردون...
03 آبان 1400 13:59
سه‌شنبه‌شب یکی از تماشایی‌ترین و حساس‌ترین مسابقات فوتبال آسیا در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان بین الهلال و النصر عربستان برگزار شد؛ مسابقه‌ای بین دو تیم با شدیدترین کل‌کل‌های ممکن که مطبوعات آن کشور لقب «دربی قرن» را به آن داده بودند.

روزنامه گل

این بازی از دقیقه یک پرالتهاب بود و تا ساعتی بعد از پایان مسابقه هم تشنج‌های مربوط به آن فروکش نکرد. الهلال نیمه اول را با یک گل به سود خود به پایان برد و اخراج یک بازیکن از النصر باعث شد این تیم تمام نیمه دوم را با یک بازیکن کمتر بازی کند. زردپوشان البته با همین وضعیت به بازی برگشتند و گل مساوی را ز‌دند، اما سالم‌الدوسری، ستاره‌ای که در مرحله قبلی هم گل اول الهلال را به پرسپولیس زد، گل برتری تیمش را به ثمر رساند و کار را تمام کرد.

تقابل الهلال و النصر در عربستان، دست کمی از رویارویی پرسپولیس و استقلال در ایران ندارد. فضا طوری است که وقتی فصل گذشته پرسپولیس ایران موفق به شکست النصر شد، هواداران الهلال به شادی پرداختند و فیلم‌های مربوط به آن را نیز منتشر کردند. آنها خوشحال بودند که النصر بار دیگر پشت سد قهرمانی آسیا گرفتار شده است. النصر برای شکستن این طلسم، در تابستان اخیر ۶۰ میلیون یورو هزینه کرد و خیلی هم خوب بالا آمد. آنها در مرحله قبلی الوحده امارات را با پنج گل در هم کوبیدند. نبردشان در نیمه‌نهایی برابر الهلال هم بسیار قابل اعتنا بود، اما در نهایت مقهور تجربه بازیکنان حریف و اتفاقات بازی شدند. به این ترتیب حسرت قهرمانی النصر در آسیا، به دست خود الهلال طولانی‌تر شد و همین مساله دستمایه کری‌خوانی‌های شدید قرار گرفت. پس از پایان بازی و در جشن صعود الهلالی‌ها، هواداران این تیم روی سکوهای ورزشگاه کینگ سعود یونیورسیتی برای النصری‌ها کری‌خوانی می‌کردند و شعارشان این بود که «آسیا سخت است، جای شما نیست!» شدت کار تا حدی است که حتی عمر خربین، مهاجم سابق الهلال هم برای النصری‌ها کری خواند در ویدئویی گفت: «آخر شما النصری‌ها از آسیا چه می‌دانید؟»

نهایتا اما الهلال به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید و در موقعیتی ممتاز برای کسب یک قهرمانی دیگر قرار گرفت. پرسش اینجاست که چنین تیمی چرا نباید قهرمان شود؟ بودجه دارند، هزینه می‌کنند، حق پخش تلویزیونی نجومی می‌گیرند، بهترین بازیکنان را به استخدام در می‌آورند و تازه نوع مدیریت‌شان هم طوری است که به خاطر یک سفر ساده، ۲۴ ساعت در فرودگاه معطل نمی‌شوند! آنها موفق نشوند، پس چه کسی موفق شود؟

#پرسپولیس #فوتبال ایران #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها