کلکسیون رفتارهای آماتور تکمیل شد
43610
گلاب به روی‌تان، لیگ «برتر»!
02 آبان 1400 17:45
آخرین باری که شنیدید در یک لیگ معمولی، حتی بین همین کشورهای همسایه یک بازی به خاطر عدم حضور یکی از دو تیم لغو شود، کی بوده است؟

روزنامه گل

روزنامه گل- با انصراف پدیده خراسان از حضور در رفسنجان و دیدار با مس، کلکسیون رفتارهای عجیب و غریب و آماتور در فوتبال ایران تکمیل شد. در حالی که تنها دو هفته از مسابقات فصل جدید لیگ برتر می‌گذرد، شاهد انواع و اقسام پدیده‌های حیرت‌انگیز بوده‌ایم. از قطعی برق در ورزشگاه نقش جهان اصفهان و قطع پخش تلویزیونی بازی تا سردرگمی سپاهان در مورد محل دیدار با نفت مسجدسلیمان، از درگیری و چالش بین باشگاه استقلال با سازمان لیگ بر سر تبلیغات محیطی تا لغو سوپرجام، کلی اتفاق عجیب و غیرقابل هضم داشتیم، اما عدم حضور پدیده در دیدار با مس رفسنجان قشنگ تیر خلاص به آبروی لیگ برتر بود. آخرین باری که شنیدید در یک لیگ معمولی، حتی بین همین کشورهای همسایه یک بازی به خاطر عدم حضور یکی از دو تیم لغو شود، کی بوده است؟

باید بپذیریم شکل اداره فوتبال باشگاهی در ایران بسیار نادرست و غیراصولی است. عبارت «حرفه‌ای»، واژه‌ای به شدت نامانوس در کنار نام لیگ ایران به نظر می‌رسد. لیگی که حق پخش تلویزیونی ندارد، زمان ورود کمک‌داور ویدیویی به آن معلوم نیست، هیچ‌یک از تیم‌هایش به سوددهی نمی‌رسند و قادر به کسب میزبانی از مسابقات بین‌المللی نیست، چطور می‌تواند یک لیگ حرفه‌ای قلمداد شود؟ به نظر می‌رسد ما با چهار تا مسابقه ساده، فقط داریم سر مردم را گرم می‌کنیم. در غیر این صورت برگزاری لیگ حرفه‌ای به معنای واقعی کلمه، مطلقا ربطی به مسابقات شلخته جاری ندارد. طرحی نو باید در انداخت.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها