43602
برگزاری اردوی تیم‌های ملی اسکی در سال المپیک افتخار است
02 آبان 1400 13:38
رئیس هیات اسکی استان تهران گفت: در سال حساس المپیک زمستانی چین افتخار میزبانی و برگزاری اردوی تیم های ملی اسکی را داریم.

روزنامه گل

مرتضی ساوه شمشکی رئیس هیات اسکی استان تهران و پیشکسوت این رشته در خصوص فصل اسکی گذشته و آمادگی برای فصل آتی عنوان کرد: متاسفانه در سال ۹۹ شیوع ویروس کرونا همه به خصوص ورزشی ها را غافلگیر کرد و برنامه ها را تحت الشعاع خود قرار داد ولی با این وجود با بررسی شرایط و برنامه ریزی توسط کارشناسان متخصص موفق شدیم فصل اسکی را به خوبی مدیریت کنیم.

وی افزود: از اواخر آذر پیست بین المللی اسکی توچال آغاز به کار کرد و اوایل دی ماه نیز پیست بین المللی اسکی دربندسر بازگشایی شد. همچنین پیست اسکی تخصصی کراس کانتری (شهید قطاسلو) در منطقه امامزاده هاشم نیز فعالیت خود را شروع کرد.

وی ادامه داد: با رعایت پروتکل های بهداشتی و بررسی همه جوانب اردوهای تیم های اسکی در رشته های آلپاین، صحرانوردی و اسنوبرد را آغاز کردیم و با هماهنگی با فدراسیون اسکی مسابقات مختلف را با منابع انسانی کاردان و عوامل متخصص در استان تهران برگزار کردیم. سال بسیار پرکاری در مسابقات استانی داشتیم و میزبان اولین دوره مسابقات اسکی آلپاین شهرنشینان در ۱۰ گروه سنی و در دو بخش بانوان و آقایان در پیست اسکی توچال بودیم.

ساوه شمشکی در پاسخ به این سوال که تهران سهم عمده تیم های ملی را تشکیل می دهد در برگزاری مسابقات در بخش های مختلف با استعدادهای پایتخت که بسیاری مدعی تیم های ملی هستند چگونه عمل کرده اید گفت: مسابقات قهرمانی استان در ۵ رده سنی نونهالان، نوجوانان، دو رده جوانان و بزرگسالان را در دربندسر برگزار کردیم. قبل از برگزاری مسابقات اردوهایی توسط مربیان استان هم برگزار شده بود که تا پایان سال استمرار داشت. مسابقات اسکی کوهستان و سپس مسابقات اسکی شهرنشینان در توچال از دیگر برنامه های ما در سال ۹۹ بود. مسابقات ایران دخت با کمک و همکاری کمیته بانوان فدراسیون و هیات اسکی شمیرانات، چند مسابقه داخلی در پیست اسکی آبعلی و مسابقات آلپاین در پیست شهید قطاسلو امامزاده هاشم را نیز برگزار کردیم.

روزهای پرکار اسکی پایتخت در سال ۹۹ و ۱۴۰۰

کارشناس و پیشکسوت اسکی همچنین به برنامه ریزی برای ارتقای مربیان اسکی تهرانی اشاره کرده و گفت: کلاس های بازآموزی مربیان، کلاس های ۳ به ۲ آلپاین و اسنوبرد، ۲ به یک اسنوبرد و مدرسی آلپاین و اسنوبرد با همکاری و مجوز فدراسیون اسکی از جمله برنامه های آموزشی ما در سال ۹۹ بود.

ساوه شمشکی در خصوص بحث استعدادیابی در اسکی استان تهران بیان کرد: استعدادیابی در هر سه رشته در مناطق خاص دربندسر و شمشک برگزار شد و استعدادهای برتر هر رشته توسط کارشناسان خبره و مجرب شناسایی شدند.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰ چندبار در حین فعالیت با اعلام ستاد کرونا پیست های اسکی تعطیل شدند تا اینکه بعد از ماه رمضان پیست توچال حدود ۱۵ روز فعالیت داشت و میزبان اردوهای اسکی نیز بود. پس از تعطیلی پیست های اسکی اردوهای آمادگی جسمانی اسکی بازان با همکاری هیات اسکی و شهرداری شهر شمشک دربندسر از سر گرفته شد و هفته ای دوبار مربی ژیمناست نیز در تمرینات اسکی بازان حضور پیدا می کند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها