43549
ماجرای روز پراسترس فرنگی کار ایرانی در نروژ
02 آبان 1400 01:41
دارنده مدال برنز وزن 82 کیلوگرم کشتی فرنگی می گوید اگر زودتر تصمیم به تغییر وزن می گرفت، مدال خوشرنگ تری کسب می کرد.

روزنامه گل

پژمان پشتام که میهمان برنامه دایره طلایی بود، با اشاره به اینکه در یک وزن بالاتر نسبت به وزن عادی خود موفق به کسب مدال برنز جهان شد، عنوان کرد: ۴ طلا و یک رکوردشکنی برای کشتی فرنگی خیلی خوب بود. با صحبت‌های محمد بنا و کادرفنی توانستم از نظر بدنی و وزنی خودم را برسانم که حاصل کارم برنز جهان بود. شاید اگر زودتر این تصمیم را می‌گرفتیم مدال خوشرنگ‌تری به دست می‌آمد.


دارنده مدال برنز کشتی فرنگی جهان در وزن ۸۲ کیلوگرم درباره اینکه سال سختی داشتی و حتی این صحبت مطرح بود که کشتی را کنار بگذارد، گفت: ۲ سال سخت داشتم، هم پدر و هم مادرم مریض شدند، مادرم را حدود ۷-۸ ماه قبل از دست دادم، دلسرد شدم اما خدا را شکر می‌کنم دوبنده ملی را پوشیدم و مدال کسب کردم.


پشتام درباره اینکه محمد بنا صحبت زیادی با او داشت، اضافه کرد: بنا مثل یک پدر دلسوز با من صحبت کرد و گفت مادرت را در قلبت نگه دار، همیشه برای خودت مبارزه کردی از حالا به بعد برای او بجنگ و برای اینکه دل او را شاد کنی. این صحبت‌ها روی من تاثیر گذاشت و این مدال را به مادرم و آنهایی که آسمانی شدند تقدیم کردم.

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه وزن اصلی‌ات ۷۷ کیلو است و در ۸۲ شرکت کردی و آیا قرار است دوباره به ۷۷ کیلو برگردی، عنوان کرد: در ۷۷ کیلو شرایط سخت‌تر از قبل است چون در آن وزن هم خیلی وزن کم می‌کردم. فعلا در ریکاوری هستیم، اردوها شروع شود هر تصمیمی کادر بگیرد تابع آنها هستم.


وی درباره اینکه در مبارزه با کشتی‌گیر ترک بدنش خالی کرد، اظهارداشت: چند کشتی سنگین گرفتم، اسرائیل در گروه من بود و استرس داشتم، شب هم دو سه ساعت بیشتر نخوابیدم. حتی چسب هم به پایم زدم که به تیم ملی کمک کنم. بعد از ۳ کشتی سخت، بدنم در زمان کشتی با حریف ترکی خالی کرد.


پشتام در پاسخ به این‌ سوال که آیا به دنبال مدال خوشرنگ در مسابقات سال آینده هستی یا همین مدال کافیست، تصریح کرد: اولین بار بود در این وزن کشتی گرفتم، با بدنسازی خوب و برنامه‌ریزی درست تلاش می‌کنم. اگر ملی‌پوش شدم در بازی‌های آسیایی و جهانی مدال خوشرنگی بگیرم.


ملی پوش کشتی فرنگی درباره حضور در لیگ، گفت: تصمیم داشتم اگر مدال گرفتم، در لیگ کشتی نگیرم اما دور برگشت در فینال باید ببینم چه می‌‌شود.


پشتام درباره عدم حمایت رییس هیات کشتی باقرشهر از او، گفت: درباره او صحبت نکنم بهتر است، او اصلا نمی‌دانست من به مسابقات اعزام شده‌ام در حالی که اولین مدال این منطقه را من کسب کردم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها