43545
پشتام: هیات کشتی باقرشهر از مدال من بی‌خبر بود
02 آبان 1400 01:33
دارنده مدال برنز کشتی فرنگی جهان گفت: هیات کشتی باقرشهر اصلا از اعزام من به مسابقات جهانی خبر نداشت.

روزنامه گل

پژمان پشتام درباره اینکه باور داشتی بتوانی در وزنی بالاتر مدال جهانی را بگیری، عنوان کرد: ۴ طلا و یک رکوردشکنی برای کشتی فرنگی خیلی خوب بود. با صحبت‌های بنا و کادر توانستم از نطر بدنی و وزنی خودم را برسانم که حاصل کار برنز جهان بود. شاید اگر زودتر این تصمیم را می‌گرفتیم مدال خوشرنگ‌تری به دست می‌آمد.


دارنده مدال برنز کشتی فرنگی جهان در وزن ۸۲ کیلوگرم درباره اینکه سال سختی داشتی و حتی این صحبت مطرح بود که کشتی را کنار بگذاری، گفت: ۲ سال سختی داشتم، هم پدر و هم مادرم مریض شدند، مادرم را حدود ۷-۸ ماه قبل از دست دادم، دلسرد شدم اما خدا را شکر می‌کنم دوبنده ملی را پوشیدم و مدال کسب کردم.


پشتام درباره اینکه محمد بنا صحبت زیادی با او داشت، یادآور شد: بنا مثل یک پدر دلسوز با من صحبت کرد و گفت مادرت را در قلبت نگه دار، همیشه برای خودت مبارزه کردی از حالا به بعد برای او بجنگ و برای اینکه دل او را شاد کنی. این صحبت‌ها روی من تاثیر گذاشت و این مدال را به مادرم و آنهایی که آسمانی شدند تقدیم کردم.


وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه وزن اصلی‌ات ۷۷ است و در ۸۲ شرکت کردی آیا قرار است به ۷۷ برگرد، عنوان کرد: در ۷۷ شرایط سخت‌تر از قبل است چون در آن وزن هم خیلی وزن کم می‌کردم. فعلا در ریکاوری هستیم، اردوها شروع شود هر تصمیمی کادر بگیرد تابع آنها هستم.


وی درباره اینکه در مبارزه با کشتی‌گیر ترکی بدنت خالی کرد، اظهارداشت: چند کشتی سنگین گرفتم، اسرائیل در گروه من بود و استرس داشتم، شب هم چند ساعت بیشتر نخوابیدم. حتی چسب هم به پایم زدم که به تیم ملی کمک کنم. بعد از ۳ کشتی سخت، بدنم در زمان کشتی با حریف ترکی خالی کرد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها