نگاهی به شروع های سرخ های پایتخت در ادوار مختلف لیگ
43438
پرسپولیس به دنبال دبل خوش شانسی مقابل فولاد!
30 مهر 1400 15:35
پرسپولیس در اولین گام در لیگ برتر قرار است به مصاف فولادی برود که در کنار این تیم فصل گذشته یک قهرمانی به دست بیاورد. جدال دو قهرمان می تواند جذابیت های بالایی داشته باشد به خصوص برای شاگردان یحیی گل محمدی که به نظر می رسد با فراموشی ناکامی در آسیا و حذف مقابل الهلال حالا به فکر ادامه مسیر قهرمانی و کسب ششمین عنوان نخستین لیگ برتر هستند. به همین نگاهی داریم به شروع های پرسپولیس در لیگ برتر در ادوار گذشته که 5 دوره آخر با قهرمانی به اتمام رسیده است.

روزنامه گل

بیش از نیمی را پرسپولیس با برد شروع کرده است

نگاهی به شروع های پرسپولیس در لیگ برتر نشان دهنده این است که این تیم در ادوار مختلف لیگ و در 20 فصل گذشته تنها در نیمی از مسابقات آغازین خود توانسته کارش را با برد شروع کند. در 20 دوره قبل تنها در 11 شروع سرخ ها کار را با برد شروع کردند که در یکی از آنها حسابی توانسته گلباران به راه بیندازد. این بازی هم به تقابل با پگاه رشت در لیگ سوم بر می گردد که سرخ ها کار را با به ثمر رسانده 8 گل به پایان رساندند.

پرسپولیس هم مثل استقلال در 90 درصد بازی ها نباخته

شرایط پرسپولیس را اگر نگاه کنیم این تیم هم مثل استقلال تنها در دو بازی در شروع های لیگ باخته و تنها در یک بازی از آبی های پایتخت در کسب نتیجه برد اختلاف دارد. استقلال در 12 فصل کار را با برد شروع کرده و در شش بازی با مساوی و برای پرسپولیس این اتفاق 11 برد و 7 تساوی است. با این ترتیب اما در شروع های بدون باخت هر دو تیم شرایطی مساوی دارند و هر دو تیم در 90 درصد مسابقات آغازین خود در رقابت های مختلف لیگ برتر کار را بدون باخت شروع کردند.

هت تریک شروع های پرسپولیس با فولاد

اگر نگاهی به شروع های پرسپولیس در ادوار مختلف داشته باشیم تا پیش از جدال اول این تیم در لیگ بیست و یکم که قرار است مقابل فولاد خوزستانی باشد که با نکونام در جام حذفی به عنوان قهرمانی رسید، این تیم پیش از این دو بار دیگر با قرمزهای خوزستانی تقابل داشته است. به همین خاطر مروری بر این تقابل ها نشان می دهد پرسپولیس دو بار تا پیش از این برابر فولاد کارش را در لیگ شروع کرده است. نخستین تقابل در لیگ چهارم بود که پرسپولیس مقابل این تیم با یک باخت سنگین کار را استارت زد و در برابر این تیم خوزستانی با نتیجه 3 بر یک شکست خورد. اما دومین تقابل این دو تیم شرایط برعکس شد و این پرسپولیس بود که لیگ را با عبور از فولاد با برد آغاز کرد و توانست زمین را با پیروزی ترک کند. این برد در لیگ هفدهم بود که برد 2 بر صفر سرخ ها مقابل این تیم خوزستانی سرآغاز رقم خوردن قهرمانی دوم پرسپولیس با هدایت برانکو بود و توانست دبل قهرمانی کند. حالا باید دید این شروع چقدر می تواند خوش یمن باشد و آیا سومین بازی این دو تیم و در صورت برد شاگردان یحیی می تواند برای این تیم خوش یمن باشد در مسیر کسب ششمین قهرمانی باشند یا اینکه شرایط متفاوت خواهدب ود.

#آمار #پرسپولیس #فولاد خوزستان #لیگ بیست و یکم #فوتبال ایران #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها