دوئل فولاد و پرسپولیس برای لیگ 21
43437
سوپرجام نمایی!
30 مهر 1400 15:34
قهرمان وارد می شود. این جمله ای است که برای پنجمین فصل پیاپی باید درباره پرسپولیس به کار برد.

روزنامه گل

تیمی که در پنج دوره گذشته عنوان قهرمانی لیگ برتر را به دست آورده و به قدرت بلامنازع فوتبال ایران تبیدل شده است. حالا با این امید پا به لیگ برتر گذاشته اند که بتوانند به ششمین قهرمانی پیاپی شان در این رقابت ها دست پیدا کنند. کاری که هر دوره سخت تر از دوره قبل به نظر می رسد و قرمزها با آمادگی بهتری باید پا به لیگ بیست و یکم بگذارند اما شرایط به گونه ای است که نه به قطعیت و با دیده تردید باید به قهرمانی قرمزها نگاه کرد. شاگردان یحیی گل محمدی در حالی اولین بازی شان را در لیگ بیست و یکم از ساعت 18 فردا در ورزشگاه شهدای فولاد اهواز برابر فولاد برگزار می کنند که با شکست سه بر صفر مقابل الهلال عربستان در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا روزهای تلخی را سپری کرده اند و باید دید پس از باخت سنگین قبل، آنها خود را برای بازی های لیگ برتر و دیدار با فولاد بازیابی کرده اند یا خیر.

اما در سمت مقابل هم تغییرات زیادی رخ داده است. پس از قهرمانی فولاد در جام حذفی، جواد نکونام از هدایت این تیم کناره گیری کرد و با کناره گیری سعید آذری از مدیرعاملی این باشگاه، حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل اسبق پرسپولیس به عنوان مدیر جدید باشگاه فولاد انتخاب شد. در این بین عبدالله ویسی بازیکن و سرمربی سابق فولاد، دوباره هدایت این تیم را بر عهده گرفت و خواکین آلبرتو، مربی اسپانیایی و دستیار سابق گابریل کالدرون در پرسپولیس که به مغز متفکر این تیم معروف شده بود، به عنوان دستیار ویسی به کادرفنی فولاد اضافه شده است. اتفاقی دیگری که در فولاد افتاد این بود که بازیکنان سرشناس فولاد مانند محسن فروزان، زبیر نیک نفس، عارف آقاسی، حسین ابراهیمی و فرشاد احمدزاده هم از این تیم جدا شدند و چون پنجره نقل و انتقالاتی فولاد هم بسته بود، این تیم نتوانست فعالیت رسمی برای جذب بازیکن داشته باشد. هر چند که این تیم بازیکنانی مانند صالح حردانی و لوسیانو پریرا را دارد که در نهایت به استقلال نرفتند و در فولاد ماندند و بازیکنانی مانند ساسان انصاری هم در کنارشان بازی می کند. این تغییرات نشان می دهد که فولاد تیمی متحول شده است و باید دید می تواند همچنان یکی از تیم های سرسخت و مدعی لیگ باشد یا خیر. البته فولاد در بازی دوستانه هفته قبلش برابر صنعت نفت 2-1 بازنده شد ولی ابراهیم میرزاپور مربی دروازه بان های این تیم معتقد است فولادی ها بهترین تیم را روانه مسابقات خواهند کرد.

فولاد و پرسپولیس در حالی به مصاف هم می روند که قرار بوده و هست که بازی سوپرجام را برابر هم برگزار کنند ولی این دیدار به دلیل مخالفت دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی جهت برگزاری اردو و بازی های ایران به تعویق افتاده و هنوز هم زمان دقیق برگزاری آن اعلام نشده است. با این حال و طبق قرعه کشی مسابقات، این 2 تیم باید در هفته اول به مصاف هم بروند که این دیدار را به نوعی می توان شبه سوپرجام نامید. فولاد و پرسپولیس، تاکنون 38 بار در لیگ برتر به مصاف هم رفته اند که 17 برد برای پرسپولیس و 10 برد هم برای فولاد به دست آمده و 11 بار هم بازی دو تیم مساوی شده است. آخرین دیدار این دو تیم بازی برگشت فصل گذشته بود که در اهواز و با تساوی بدون گل به پایان رسید. در این بازی‌ها پرسپولیس 49 گل و فولاد 35 گل زده اند. قضاوت بازی جمعه را محمد حسین ترابیان به همراه کمک هایش فرهاد فرهاد پور و علیرضا مرادی بر عهده خواهد داشت.

#پرسپولیس #لیگ بیست و یکم #فولاد خوزستان #یحیی گل محمدی #فوتبال برتر #اختصاصی گل #حامد جیرودی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها