استقلال 1 – هوادار 0
43300
سلمانی لژیونر سابق کار را برای استقلال درآورد
28 مهر 1400 20:11
هفته اول لیگ برتر بیست و یکم - چهارشنبه: 28/07/1400 ؛ ساعت: 18 - ورزشگاه آزادی تهران/ بدون تماشاگر - داور: کوپال ناظمی - کمک ها:  علیرضا ایلدرم  و علی اکبر نوری - کارت زرد: مسلم حق شناس (هوادار)

روزنامه گل

استقلال: سید حسین حسینی، سیاوش یزدانی، محمد حسین مرادمند، محمد دانشگر، آرش رضاوند (95 سعید مهری)، زبیر نیک نفس (46 مهدی مهدی پور)، وریا غفوری، جعفر سلمانی، سبحان خاقانی (57 امیر علی صادقی)، امیر حسین حسین‌زاده و امیر ارسلان مطهری (78 امین قاسمی نژاد)
سرمربی: فرهاد مجیدی

هوادار: مسلم حق شناس، دانیال کردستانی (59 ابوالفضل عکاشه) ، حسین صادقی (65 محمد جواد محمدی)، پیمان میری (83 محمد چهارمحالی) ، معین عباسیان (83 علی درخشان) ، نیما انتظاری، محسن طرهانی، سید محمد ستاری، سید محمد حسینی، مهدی عبدی و محمد قاضی (65 مرتضی آقاخان)
سرمربی: رضا عنایتی

استقلال و هوادار در شرایطی اولین بازی شان در لیگ برتر را برابر هم برگزار کردند که تقابل فرهاد مجیدی و رضا عنایتی سرمربیان استقلالی دو تیم یکی از نکات جذاب این مسابقه بود. در نیمه اول، استقلال نتوانست کار خاصی را به روی دروازه هوادار انجام دهد و در مقابل در یکی از صحنه ها بود که حسین دروازه آبی پوشان را نجات داد و نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید. در بین دو نیمه مجیدی تغییری انجام داد و با بیرون کشیدن نیک نفس، مهدی پور را به میدان فرستاد تا تیمش را هجومی تر کند. در این شرایط استقلال صاحب ضربه پنالتی شد که وریا آن را گل کرد ولی داور دستور ضربه مجدد داد که این بار دروازه بان هوادار ضربه غفوری را مهار کردو. با این حال آبی ها چند دقیقه بعد توسط جعفر سلمانی بازیکن جدیدش که فصل گذشته در پرتغال لژیونر بود به گل رسید تا از هوادار پیش بیفتد. پس از آن دو تیم تغییراتی داشتند و به سمت دروازه های هم حمله بردند ولی تغییری در نتیجه حاصل نشد و این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود آبی ها به پایان رسید تا استقلال گام اول را در لیگ جدید با برد بردارد.

شرح گل
59: پاس آرش رضاوند پشت محوطه جریمه به جعفر سلمانی رسید و این بازیکن ضربه اش را زمینی به گوشه دروازه هوادار فرستاد و مسلم حق شناس تنها نظاره گر این توپ بود و استقلال به گل نخست خود دست یافت.

دقایق کلیدی
2: پاس در عمق ارسلان مطهری به امیرحسین حسین زاده رسید و این بازیکن در مصافی تک به تک ضربه اش را به سمت دروازه هوادار زد اما شوت او خیلی کم جان بود و سیدمحمد حسینی قبل از رسیدن توپ به روی خط دروازه، آن را دور کرد.
7: ارسال وریا غفوری از درون محوطه جریمه به روی دروازه از تمام بازیکنان عبور کرد و در سمت دیگر محوطه جریمه به جعفر سلمانی رسید که شوت او را گلر هوادار در دو مرحله مهار کرد.
8: ارسال وریا غفوری به پشت مدافع هوادار برخورد کرد و ارتفاع گرفت که درون محوطه 6 قدم به سبحان خاقانی رسید و ضربه سر این بازیکن در حالی که پشتش به دروازه بود، به شکلی خطرناکی به تور کنار دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.
15: نیما انتظاری پشت محوطه جریمه صاحب یک موقعیت شد که شوت روی پا و محکم این بازیکن را سیدحسین حسینی با واکنشی دیدنی و به زیبایی راهی کرنر کرد.
31: یک پاس در عمق خوب برای سیدپیمان میری ارسال شد که مرادمند با حضوری به موقع مانع از تک به تک شدن این بازیکن با حسینی شد.
40: یک ضربه کاشته برای استقلال به دست آمد که ارسال حسین زاده به روی دروازه با ضربه سر ارسلان مطهری همراه شد و توپ در دهانه دروازه از مقابل سیاوش یزدانی عبور کرد و تلاش مدافع استقلال برای تأثیرگذاری روی توپ بی نتیجه بود.
49: پاس امیرحسین حسین زاده در گوشه محوطه جریمه به جعفر سلمانی رسید اما شوت پای چپ این بازیکن ضعیف بود و مسلم حق شناس به راحتی توپ را مهار کرد.
56: یک پاس در عمق عالی برای ارسلان مطهری با اشتباه مهدی عبدی همراه شد و مطهری این توپ را صاحب شد که پس از عبور از مسلم حق شناس سنگربان هوادار با خطای این دروازه سرنگون شد که کوپال ناظمی در سوت خود دمید و یک خطای پنالتی برای استقلال اعلام کرد. وریا غفوری پشت این توپ ایستاد و ضربه اش را وارد دروازه کرد اما کوپال ناظمی دستور به تکرار این ضربه داد و در تکرار این پنالتی، مسلم حق شناس ضربه وریا غفوری را مهار کرد.
59: شلیک محکم امیرحسین حسین زاده از پشت محوطه را حق شناس سنگربان هوادار با واکنشی دیدنی راهی کرنر کرد.
69: شوت عباسیان از روی ضربه ایستگاهی با واکنش حسینی راهی کرنر شد.
78: حرکت پا به توپ ارسلان مطهری درون محوطه جریمه و پاس این بازیکن به جعفر سلمانی رسید که شوت این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.
81: یک ارسال دیدنی از مهدی پور به روی دروازه نصیب جعفر سلمانی شد که ارسال تند و تیز این بازیکن با واکنش حق شناس راهی کرنر شد.

#استقلال #باشگاه هوادار #لیگ بیست و یکم
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها