نگاهی به اولین تقابل استقلال در لیگ بیست و یکم
43262
احتمال برد 90 درصدی شاگردان فرهاد در استارت!
28 مهر 1400 14:37
سوت لیگ برتر بیست و یکم روز گذشته با انجام چهار بازی انجام شد تا فصل جدید این رقابت‌ها را در شرایطی که به نظر می‌رسد به زودی می‌توانیم با گسترش تزریق واکسیناسیون شاهد حضور هواداران در ورزشگاه باشیم، آغاز شود.

روزنامه گل

در یکی از مهمترین بازی‌ها در روز دوم هفته نخست این بازی ها، یکی از مهمترین مسابقات تقابل استقلال فرهاد مجیدی با تیم تازه وارد هوادار است. تیمی که جدا از حساسیت هایی که دارد یکی از جذابیت‌های آن به تقابل دو استقلالی که روزگاری در این تیم بازی می‌کردند، بر می‌گردد. عنایتی که توانست هوادار را به لیگ برتر برساند یک سوی این ماجراست که می‌خواهد شروعی قدرتمند داشته باشد و در سوی دیگر هم فرهاد مجیدی است که بعد ازتمدید قراردادش برای سه سال می‌خواهد با تیمی که این بار خودش آن رابسته و هواداران بدون بهانه از او قهرمانی می‌خواهند، در اولین گام کار را با قدرت در لیگ بیست و یکم شروع کند. به همین بهانه نگاهی به شروع‌های اول استقلال در 20 دوره قبلی داریم تا تیمی که معمولا نشان دادن استارت‌ها را با قدرت می‌زند، را عملکردش را در ادوار قبلی رقابته‌ای لیگ برتر مورد بررسی قرار دهیم.

هوادار می‌تواند استقلال را هت تریک کند

نگاهی به عملکرد استقلال در ادوار گذشته لیگ برتر و در 20 دوره قبلی که این رقابت‌ها برگزار نشان می‌دهد که این تیم توانسته شروع‌های خوبی در این رقابت‌ها داشته باشد. براساس آماری که از عملکرد آبی‌های پایتخت در دوره‌های قبلی به دست آمده این تیم در 18 دوره به جز لیگ‌های هفدهم و نوزدهم کارش را در آغاز مسابقات بدون باخت شروع کرده که از این حیث کسب این نتیجه می‌تواند یک رکورد خوب برای استقلال به حساب بیاید. به این ترتیب هوادار این فرصت را دارد که در شروع لیگ با یک شروع قدرتمند با هدایت رضا عنایتی، در آغازین بازی آبی‌ها در لیگ بیست و یکم با شکست این تیم، استقلال را در باخت به رکورد جدیدی برساند و به قولی باعث هت تریک آبی‌ها در شکست در شروع شود.

احتمال بردن استقلال در شروع 60 درصد است

بررسی نتایج استقلال در شروع رقابت‌های لیگ در ادوار مختلف نشان می‌دهد این تیم همان طور که در نکته بالا به آن اشاره داشتیم تنها در 2 آغاز آبی‌ها کار را با باخت شروع کرده است. یک بار در لیگ هفدهم با هدایت علیرضا منصوریان و دیگری لیگ نوزدهم که استراماچونی هدایت این تیم را برعهده داشت. منصوریان به نفت آبادان با نتیجه یک بر صفر باخت و ماشین سازی هم آبی‌ها را در لیگ نوزدهم در شروع با هدایت استراماچونی برد. به این ترتیب بعد از باخت استقلال با منصوریان که رکورد نباختن‌های آبی‌ها در شروع را از بین برد آخرین میراث دار این اتفاق تلخ برای هواداران این تیم استراماچونی است. به هرحال به جز این دو مسابقه آبی‌ها در 12 بازی برده‌اند و در 6 مسابقه کار را با تساوی شروع کرده اند. به این ترتیب و با یک حساب سرانگشتی باید برای شاگردان مجیدی در شروع 60 درصد برد و 90 درصد با مجموع بردها و تساوی‌ها نباختتن را متصور شد که می‌تواند یک آمار خوب برای این تیم پرطرفدار پایتخت نشین باشد که امسال به دنبال جامی هستند که چندین سال است خودشان را به هواداران بابت این مساله بدهکار می‌دانند.

توپ پر آبی‌ها در شروع لیگ

استقلال جدا از اینکه طبق آمار شروع‌های خوبی داشته معمولا بازی‌های این تیم هم در آغاز رقابت‌های لیگ در ادوار گذشته اکثرا پر گل بوده است. طبق آمار در 11 شروع استقلال بیش از یک گل به تیم‌های مقابل خودش به ثمر رسانده که در این بازی هایی که بیش از یک گل زده برده است و یک آمار خوب را به ثبت رسانده است. استقلال در ادوار مختلف گذشته رقابت‌های لیگ در شروع تنها در یک بازی توانسته 4 بار دروازه حریف خود را باز کند که در لیگ پنجم و تقابل با صبا بود که این تیم را با نتیجه چهار بر یک شکست داد. به همین ترتیب در بازی هایی که آبی‌ها برده‌اند در 4 بازی این تیم توانسته مقابل رقبا هت تریک کند و در مابقی مسابقات که یازده بازی بود این تیم دو گل زده است.

#آمار #استقلال #لیگ بیست و یکم #لیگ برتر #باشگاه هوادار #اختصاصی گل #سیدیاسر رضوی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها