الهلال با این مهره هایی که دارد راحت قهرمان آسیا می‌شود
43254
مهدی شیری: شجاعت یحیی بود که باخت به الهلال را گردن گرفت وگرنه او مقصر نبود
28 مهر 1400 14:21
  مهدی نوری - مهدی شیری هافبک سابق پرسپولیس معتقد است در بازی با الهلال عربستان چند بازیکن تیم روز خوب شان نبود و در حد و اندازه‌های خودشان ظاهر نشدند و به همین دلیل شکست خوردند ضمن اینکه الهلال هم تیم بسیار خوب و منسجمی است و با این بازیکنانی که دارد قهرمان لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد.

روزنامه گل

بازی پرسپولیس و الهلال در لیگ قهرمانان آسیا چطور بود؟

کلا شب بدی بود و بازی بدی بود. تیم آنها منسجم تر بودند و میزبان هم بودند. دیر رفتن تیم به عربستان هم مشکل ساز شد، دنبال بهانه نیستیم اما این اتفاق بی تاثیر نیست چون وقتی تیم دیرتر رفت بازیکنان دچار تنش می‌شوند و از نظر روحی و روانی به هم می‌ریزند. الهلال با این تیم راحت قهرمان آسیا می‌شود، البته خودمان هم خوب بازی نکردیم. ترابی انگار در زمین نبود و شاید هم توپ به او نرسید و خط هافبک تیم در مجموع خوب نبود.

چرا پرسپولیس در مقابل الهلال مثل روزهای قبل نبود و اینقدر افت کرده بود؟

برای هر تیمی این اتفاق می‌افتد که یک روز خوب نباشد. اگر یک بازیکن خوب نباشد بقیه جور او را می‌کشند و اتفاقی نمی‌افتد اما اگر 4-5 بازیکن خوب نباشند و کارآیی نداشته باشند تیم به هم می‌ریزد. در بازی با الهلال هم چند بازیکن ما روزشان نبود و تیم مثل همیشه نبود. مسی و رونالدو هم روزهایی هست که روزشان نیست و در پرسپولیس چند بازیکن خوب نبودند و این اتفاق افتاد.

یحیی گل محمدی بعد از بازی شکست مقابل الهلال را گردن گرفت. یحیی در این باخت چقدر مقصر بود؟

نمی توانم بگویم یحیی مقصر است چون ترکیب همیشگی خودش را گذاشته بود و نفر جدیدی نبود اما روز بد همه تیم بود. یحیی به خاطر اینکه فصل جدید را پیش رو دارد این باخت را گردن می‌گیرد تا بازیکنانش در طول فصل خوب بازی کنند. این از شجاعت یحیی است که باخت را گردن می‌گیرد وگرنه نمی‌توانست کاری کند.

با این باخت 3 بر صفر از پرسپولیس ناامید شدید؟

نه بابا، اصلا اینطوری نیست و امسال دوباره قهرمانیم. ما با همین تیم دور گروهی آسیا موفق بودیم و قهرمان لیگ شدیم و استقلال تاجیکستان را شکست دادیم. الان هم چند تا بازیکن رفته‌اند و چند بازیکن دیگر آمده‌اند و اتفاقی نیفتاده است و با درایت یحیی و تلاش بازیکنان و حمایت هواداران باز هم قهرمان می‌شویم.

در این بازی رضا اسدی اصلا خوب نبود و از او خیلی انتقاد شد. در این رابطه چه نظری دارید؟

شخص را نمی‌توانیم مقصر بدانیم و خیلی‌ها خوب نبودند. با یک بازی هم نمی‌شود قضاوت کرد و لیگ شروع شود و بعد از 5 بازی اگر اسدی خوب نبود آن موقع گله کنیم اما الان نمی‌شود با یک بازی انتقاد کرد.

فکر می‌کنید اسدی بتواند جای احمد نوراللهی را در خط هافبک پرسپولیس بگیرد؟

صد در صد می‌تواند. اسدی می‌داند به چه تیم بزرگی آمده و اگر تمرکز کند جای احمد را می‌گیرد و به تیم کمک خواهد کرد و یک قهرمانی هم در کارنامه اسدی می‌آید.

در آستانه بازی با فولاد در اولین بازی لیگ برتر اوضاع پرسپولیس را چطور ارزیابی می‌کنید؟

بچه‌ها باید آسیا را فراموش کنند چون آن بازیها تمام شد و تمرکزمان باید روی لیگ باید. بچه‌ها از فرودگاه مستقیم به تمرین رفتند و این درایت یحیی است که تیمش بفهمد از الان تمرکز روی لیگ است و باید از الان برای قهرمانی در لیگ تلاش کنند.

فولاد را چطور تیمی می‌بینید؟

فولاد با جواد نکونام فصل قبل قهرمان جام حذفی شد و در لیگ برتر هم خوب کار کرد اما جواد جدا شده و تفکرات مربی عوض می‌شود و تیم هم عوض شده است اما انشالله با یک نتیجه خوب می‌بریم. یحیی ریکاوری روحی خوبی خواهد داشت و آسیا را بازی تدارکاتی حساب کنیم و با روحیه و آمادگی خوب به مصاف فولاد می‌رویم و می‌بریم.

اما فولاد در خانه خودش تیم خطرناکی است. اینطور نیست؟

باشد اما ما هم پرسپولیس هستیم. الان فصل گرما هم نیست که اذیت کند و ما هم در عربستان بازی کرده‌ایم و فوتبالی و فنی بالاتر از فولاد هستیم چون قهرمان لیگ هستیم پس قهرمان پنج دوره متوالی لیگ با قدرت به اهواز می‌رود و فولاد را می‌زند و اولین 3 امتیاز فصل را با یک نتیجه خوب می‌گیرد تا شروع محکمی در لیگ برتر داشته باشد.

#پرسپولیس #مهدی شیری #مهدی نوری #فوتبال ایران #یحیی گل محمدی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها