هم در رده ملی موفق هستند، هم در باشگاهی
43081
بهار فوتبال در عربستان
27 مهر 1400 13:53
با نتایجی که در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به دست آمد، روز ۲۷ مهر مسابقه نیمه‌نهایی منطقه غرب بین الهلال و النصر برگزار خواهد شد.

روزنامه گل

الهلال که در شبی غم‌انگیز برای فوتبال ایران ۳برصفر پرسپولیس را شکست داد، النصر هم با نتیجه خیره‌کننده ۵بریک مقابل الوحده امارات به پیروزی دست یافت. این دو باشگاه که رقبای سنتی هستند و کری‌خوانی بسیار شدیدی هم بین هواداران آنها در جریان است، هر دو به شهر ریاض، پایتخت عربستان تعلق دارند. هر دو هم باشگاه‌های متمولی به شمار می‌آیند که امسال حسابی ریخت‌وپاش کرده‌اند و به‌شدت دنبال قهرمانی آسیا هستند. الهلال در دو مرحله پیاپی استقلال و پرسپولیس را اوت کرد و النصر هم به رهبری رزاق حمدالله تیمی بسیار خطرناک به شمار می‌آید. زردپوشان ریاض زحمت حذف دو نماینده دیگر فوتبال ایران را تقبل کردند؛ فولاد را در دور گروهی کنار زدند و بر تراکتور هم در یک‌هشتم نهایی چیره شدند!

بی‌گمان نبرد الهلال و النصر در نیمه‌نهایی بسیار جذاب خواهد بود، اما هر اتفاقی که در آن دیدار رخ بدهد، برنده اصلی فوتبال عربستان است؛ کشوری که قطعا در فینال یک نماینده خواهد داشت. عربستان این روزها در حوزه ملی هم شرایط بسیار ایده‌آلی دارد. آنها در گروه دوم انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲ کنار استرالیا، ژاپن، چین، عمان و ویتنام قرار گرفته‌اند. سعودی‌ها از چهار بازی نخست چهار پیروزی کسب کرده‌اند تا با ۱۲ امتیاز نیمی از راه صعود به جام‌جهانی را بپیمایند. هدایت تیم ملی فوتبال این کشور بر عهده هروه رنار فرانسوی است؛ کسی که پیش از مارک ویلموتس برای سرمربیگری تیم ملی ایران با فدراسیون فوتبال کشورمان به توافق رسیده بود، اما فقط به خاطر اینکه باید تا پایان جام ملت‌های آفریقا روی نیمکت مراکش باقی می‌ماند و حضورش در تهران با چند هفته تاخیر همراه می‌شد، از معادلات کنار گذاشته شد و اساتید به جای او، ویلموتس را برگزیدند!

#الهلال #الهلال عربستان
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها