43075
کمبود فوتبال ایران از نگاه اسکوچیچ
27 مهر 1400 13:14
دراگان اسکوچیچ که از زمان قبول هدایت تیم ملی فوتبال ایران، این تیم را به 10 پیروزی و یک تساوی در 11 بازی رسانده است، در گفت‌وگو با نشریه «وچرینجی لیست» چاپ زاگرب کرواسی، در پاسخ به این پرسش که «رازش برای احیای تیم ملی فوتبال ایران چیست؟»، گفت: مهمترین چیز این است که ما با جزییات و باکیفیت کار می‌کنیم. حضور هفت‌ساله‌ام در ایران و شناختم از لیگ و بازیکنان نیز به من کمک کرد، اما کیفیت کاری‌ کادرفنی‌مان که شامل ماریو تات و ملادن ژگانیر هم می‌شود، اصلی‌ترین دلیل کسب این نتایج خوب است.

روزنامه گل

وی که پس از استانکو پوکلپوویچ، تومیسلاو ایویچ، میروسلاو بلاژوویچ و برانکو ایوانکوویچ، پنجمین مربی کروات تاریخ تیم ملی فوتبال ایران است، در پاسخ به این پرسش که «آیا پیش از پذیرفتن هدایت تیم ملی ایران با مربیان کروات صحبتی داشتید؟»، اظهار داشت: پیش از قبول هدایت تیم ملی با هیچ‌یک از مربیان کروات در تماس نبودم و مشورتی هم از آنها نگرفتم، اما همه ما رابطه خوبی با هم داریم و با یکدیگر در ارتباط هستیم. می‌توان گفت که من رابطه نزدیکتری با زلاتکو کرانچار داشتم که یک انسان به‌معنای واقعی کلمه بود.

اسکوچیچ افزود: زمانی که متوجه شدم کرانچار فوت کرده است، در ایران بودم و صبح همان روز بابت شنیدن این خبر گریه می‌کردم. بعدازظهر همان روز رفتم بازی پرسپولیس را از نزدیک ببینم و سعی کردم آرامشم را حفظ کنم، اما وقتی وارد ورزشگاه شدم و تصویر بزرگی را که برای یادبود او روی سکوها گذاشته بودند دیدم، نتوانستم جلوی خودم را بگیرم و دوباره گریه‌ام گرفت. وقتی من و برانکو یک بار برای تماشای بازی‌های تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا به قطر رفتیم، کرانچار شنید و ضیافت بزرگی برای ما به‌عنوان یک دوست تدارک دید، این هیچ ربطی به فوتبال و تاکتیک‌ها ندارد، او مردی با شخصیت فوق‌العاده بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که در تیمش بازیکنان نام‌آشنایی همچون سردار آزمون، علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی دارد که در لیگ‌های اروپایی بازی می‌کنند، درباره صادق محرمی مدافع دینامو زاگرب تصریح کرد: صادق محرمی را از 16سالگی می‌شناسم چون آن زمان سرمربی تیم ملوان بندرانزلی بودم و او در تیم جوانان ملوان بود. محرمی در ادامه چیزهای زیادی از خود به نمایش گذاشت و حالا به‌عنوان یک فوتبالیست سطح بالا در حال پیشرفت است. صادق همچنان عضو تیم دینامو است، اما به‌خاطر مصدومیت‌ها و شرایط ناخوشایند هنوز نتوانسته است پتانسیل واقعی‌‌اش را نشان دهد، اگر همه چیز به‌خوبی پیش برود، صادق می‌تواند پتانسیل واقعی‌اش را به نمایش بگذارد. محرمی انسان و فوتبالیست فوق‌‌العاده‌ای است.

#تیم ملی #اسکوچیچ #صعود به مرحله بعد
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها