از محمود فکری تا پیشکسوتان پرسپولیس
42985
هنر حرف نزدن!
26 مهر 1400 17:31
سخن شاید مثل پرنده‌ای باشد که وقتی از قفس آزاد شد، دیگر رفته و کاری نمی‌شود با آن کرد. تا آن را در بند داریم باید مراقبش باشیم.

روزنامه گل

روزنامه گل- هنر فقط خوب حرف زدن و سخنوری ماهرانه نیست. گاهی هنر بزرگتر این است که اگر حرفی برای گفتن نداریم، سکوت کنیم و از کنار سوژه‌ها و اتفاقات بگذریم. طبیعتا این مساله عمومیت دارد و شامل همه حوزه‌ها، از جمله فوتبال می‌شود؛ جایی که به خاطر جذابیت بالا و حضور پررنگ رسانه‌ها، قشنگ می‌بینیم که چقدر «حرف اضافه» زیاد داریم. بسیاری از اظهارنظرهایی که در این عرصه انجام می‌شود اضافی است، کمکی به هیچکس نمی‌کند و تنها ضرر و دردسر به دنبال دارد. این در حالی است که اگر آدم‌ها می‌آموختند کمتر سخن بگویند، هیچ‌کدام از این اتفاقات رخ نمی‌داد.

اگر قرار باشد به طور مصداقی به ماجرا ورود کنیم، می‌شود چند مثال دست به نقد زد. به عنوان مثال یکی از داغ‌ترین سوژه‌های این روزها، داستان مصاحبه محمود فکری بعد از شکست استقلال برابر الهلال است. سرمربی پیشین آبی‌ها که رابطه خوبی با فرهاد مجیدی ندارد، پس از حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا مدعی شد استقلال مشکل فنی داشته و اگر پرسپولیس به الهلال می‌خورد، می‌توانست این تیم را حذف کند. این اظهارنظر در ذهن هواداران ماند تا پس از شکست سه بر صفر سرخپوشان برابر رقیب عربستانی، فکری را طعنه‌باران کنند. در مثالی دیگر بسیاری از پیشکسوتان پرسپولیس در روزهای منتهی به مصاف این تیم با الهلال به تحقیر رقیب عربستانی پرداختند و حرف‌هایی زدند که بعد از بازی علیه خودشان استفاده شد. حتی می‌شود به جمله معروف فرهاد مجیدی بعد از دربی حذفی اشاره کرد؛ جایی که احتمالا در کنایه به پرسپولیسی‌ها گفت: «من به اینها نمی‌بازم.» بعدها خیلی زیاد از این جمله استفاده شد؛ تا جایی که محمد اوسانی، بازیکن تیم دانشجویان هم پس از گلزنی به استقلال در بازی دوستانه با این عبارت شوخی کرد!

باور کنید خیلی از مواقع اگر حرف نزنیم و بعضی جملات را به زبان نیاوریم بهتر است. سخن شاید مثل پرنده‌ای باشد که وقتی از قفس آزاد شد، دیگر رفته و کاری نمی‌شود با آن کرد. تا آن را در بند داریم باید مراقبش باشیم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها