پای کم کاری مدیریت در میان است یا شطنت عرب ها ؟
42253
پرواز کنسل شد، پرسپولیسی ها به خانه برگشتند !
21 مهر 1400 19:48
 اعضای تیم فوتبال پرسپولیس پس از چندین ساعت معطلی در فرودگاه مهرآباد این محل را ترک کردند و به خانه برگشتند.

روزنامه گل

اعضای تیم فوتبال پرسپولیس پس از چندین ساعت معطلی در فرودگاه مهرآباد این محل را ترک کردند و به خانه برگشتند.

در شرایطی که اعضای تیم پرسپولیس از ساعت 10 صبح روز گذشته برای سفر به عربستان و برگزاری دیدار با الهلال در فرودگاه مهرآباد حضور یافته بودند اما دولت این کشور تاکنون مجوز این سفر را صادر نکرده است.

پرسپولیسی‌ها پس از حدود چهار ساعت معطلی در فرودگاه تصمیم گرفتند این محل را ترک کنند تا پس از دریافت مجوز این سفر بار دیگر به فرودگاه مهرآباد بروند.

اینکه واقعا در پس این ماجرا چه چیزی است به زودی مشخص می شود. باید دید آیا کم کاری از سوی باشگاه پرسپولیس بوده یا واقعا کارشکنی از طرف سعودی ها بوده است. اما آن چیزی که جای تعجب دارد این است که در چند ماه گذشته تیم های ورزشی به عربستان سفر داشته اند و هیچ کدام با مشکل عدم اجازه برای پرواز روبرو نشد اند اما حالا چه شده که به کاروان تیم پرسپولیس اجازه پرواز نداده اند این باشگاه باید شفاف سازی کند.

اعتراض و بیانه پرسپولیس به رعایت نشدن عرف بین‌المللی

اما این پایان ماجرا نبود چرا که باشگاه پرسپولیس در این خصوص بیانه ای صادر کرد و مدعی شد که از طریق کنفدراسیون آسیا موضوع را پی گیری خواهد کرد. باشگاه پرسپولیس، ازساعت ۱۰ صبح روز گذشته با حضور در پاویون فرودگاه مهرآباد، مهیای سفر به عربستان و شهر ریاض بودند اما با وجود هماهنگی قبلی، خبری از دریافت مجوز از طرف کشور میزبان و شهر مقصد نشد.

به همین علت، اعضای تیم پرسپولیس به منازل خود بازگشتند تا با اطلاع‌رسانی بعدی به فرودگاه آمده و دوباره آماده سفر به عربستان شوند. این درحالی است که طبق عرف بین‌المللی می‌طلبد تیم‌های ورزشی، بدون مشکل موفق به خروج از کشورهای خود و رسیدن به کشور مقصد شوند اما این‌طور به نظر می‌رسد که کارشکنی از سوی فرودگاه ریاض باعث ایجاد شرایطی شد تا اعضای تیم فوتبال پرسپولیس ساعت‌ها در فرودگاه مهرآباد معطل شوند و در نهایت حاصلی برای شروع سفر نداشته باشند. در این شرایط انتظار می‌رود فدراسیون فوتبال کشورمان از طریق کنفدراسیون فوتبال آسیا، اتفاقات رقم خورده را پیگیری کند.

صدای سرمربی تیم در آمد

کنایه گل محمدی به چه کسی است؟

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با انتشار یک استوری ناراحتی خود را از عدم سفر پرسپولیس نشان داد.

در حالی که شواهد و قرائن از سمت باشگاه پرسپولیس گواه این را می دهد که این باشگاه برای سفر کاروانش به عربستان همه تمهیدات لازم را انجام داده و عدم پرواز صبح این تیم ربطی به کم کاری باشگاه ندارد و آن را کارشکنی از سوی سعودی ها عنوان کردند اما به نظر می رسد این شرایط نامناسب برای سرخپوشان فقط دلایل برون مرزی ندارد.

استوری منتشر شده از سوی یحیی گل محمدی حکایت از این دارد که ظاهرا باید این عدم پرواز را در داخل جستجو کرد. او در گلایه خود عنوان کرده که بعد از 5 ساعت معطلی به دلیل برخی عدم هماهنگی ها و بی خیالی بعضی به خانه برگشتند.

این که منظور او چه کسی یا کسانی است شاید به زودی مشخص شود.

اعتراض سرپرست پرسپولیس از صفحه او حذف شد !

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد ماجرای صبح روز گذشته تیمش و عدم پرواز این تیم به عربستان توضیحاتی داده بود که این توضیحات از صفحه او حذف شد.

مجید صدری سرپرست باشگاه پرسپولیس بعد از اینکه کاروان این تیم بعد از 5 ساعت معطلی در فرودگاه مهر آباد در نهایت مجوز پرواز به سمت عربستان را دریافت نکردند و به منازل خود برگشتند، در صفحه اینستاگرامش پستی را منتشر کرد که در آن نوشته بود: "اتفاق باورنکردنی دیگری علیه پرسپولیس رقم خورد. همه چیز را مهیا کرده بودیم تا تیم در ساعت 11 روز 21 مهر به عربستان سفر کند اما از سوی کشور عربستان اجازه فرود به پرواز ما داده نشد. به همین خاطر تصمیم بر این شد تا بازیکنان برای استراحت، به منزل برگردند.

با این حال شخصا این موضوع را ار طریق شکایت به کنفدراسیون فوتبال آسیا پیگیری می‌کنم و تا انتهای مسیر و روشن شدن دلایل این اتفاق تلخ، پیش می‌روم تا دست مقصر یا مقصران رو شود. هیچ کسی حق ندارد علیه پرسپولیس کارشکنی کند. البته من به خاطر این کوتاهی از همه هواداران عذرخواهی می‌کنم. قطعا امید دارم با شکست الهلال جواب دندان شکنی به ایشان خواهیم داد".

با این حال بعد از دقایقی این پست و این توضیحات از صفحه سرپرست تیم حذف شد. اینکه چرا سرپرست پرسپولیس این اقدام را انجام داده مشخص نیست اما یحیی گل محمدی سرمربی تیم با انتشار یک استوری ناراحتی شدید خود را از برخی که با بی خیالی نسبت به این ماجرا واکنش نشان داده اند، بروز داد.

پیروانی: یک مجموعه علیه پرسپولیس کارشکنی کردند

سپس نوبت به مدیر تیم رسید. افشین پیروانی در مورد صادر نشدن مجوز پرواز تیم پرسپولیس به عربستان برای برگزاری دیدار مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الهلال گفت: قرار بود ابتدا روز سه شنبه به عربستان برویم اما به دلیل برگزاری تیم ملی، این سفر 24 ساعت به تعویق افتاد. صبح روز گذشته هم ابتدا به ما گفتند پرواز ساعت 10 انجام می‌شود، سپس این پرواز به ساعت 11 افتاد. بعد هم بیش از حد در فرودگاه ماندیم و به همین دلیل به بچه‌ها گفتیم به منازل خود تشریف ببرند. امیدواریم به هر حال هچه زودتر این پرواز انجام شود، زیرا هر ساعتی به عربستان برسیم باید نزدیک به 20 ساعت در قرنطینه و حباب شیشه‌ای کرونا بمانیم.

یک روز پس از دیدار مقابل استقلال تاجیکستان درخواست ویزا دادیم، اما آیا پس از یک ماه نباید روادید ما بیاید؟ روز گذشته به ما گفتند به فرودگاه عربستان بیایید و آنجا ویزا بگیرید، همه می‌دانید در آنجا به دلیل انگشت‌نگاری و اندازه‌گیری چشم چندین ساعت معطل می‌شویم. به حدی ذهن ما به لحاظ روحی روانی به هم ریخته است نمی‌دانیم واقعا باید چه کار کنیم.

پیروانی در خصوص اینکه آیا اعتراض رسمی و کتبی این باشگاه به AFC ارسال شده است، گفت: در روزهای اخیر چندین نامه از باشگاه ارسال کرده و موضوع را پیگیری کردیم، ما برخی مواقع اتفاقاتی می‌افتد که از روح جوانمردی فوتبال دور است. به ما می‌گویند دیر اقدام کردید، اما می‌گویم تیم ما برای پرواز دیر اقدام کرده، اما یک ماه قبل درخواست ویزا دادیم. برای سفر آن سر کره زمین هم دو هفته قبل از اعزام درخواست ویزا بدهید کافی است.

پیروانی در خصوص اینکه آیا باشگاه پرسپولیس برای پرواز دیر اقدام کرده، گفت: در این مورد اطلاعی ندارم و باشگاه در جریان است. البته این بهانه‌ای است که عربستانی‌ها می‌گویند. مطمئن باشید چنین چیزی هم نبوده اما حتی اگر هم برای پرواز هم دیر اقدام کرده باشیم، چرا ویزا را بهانه کردند؟ به هر حال کارشکنی است که صورت گرفته و این موضوع به تیم پرسپولیس آسیب می‌رساند. متاسفانه بی‌برنامگی صورت گرفته و واقعا فدراسیون فوتبال عربستان و تیم الهلال باید بیشتر پاسخگو باشد.

مدیر تیم پرسپولیس در خصوص اینکه آیا AFC به عنوان مرجع برگزاری لیگ قهرمانان آسیا پاسخی به پرسپولیس داده است توضیح داد: کنفدراسیون هم باید پاسخگو باشد، زیرا دلیلی ندارد یک تیم بخواهد به فرودگاه بیاید و مجوز پرواز دریافت نکند. شاید دلمان می‌خواست یک‌هفته زودتر یا بیست و چهار ساعت قبل از دیدار با الهلال به عربستان برویم. این موضوع از اختیارات تیم است. AFC گفت چهار روز زودتر می‌توانید به عربستان بیایید و این صادر یک اصل است، اما تیم ما امروز در فاصله سه روز مانده به دیدار الهلال قصد سفر به عربستان داشت.

پیروانی درباره اینکه آیا با توجه به پرواز تیم پرسپولیس از مبدأ فرودگاه مهرآباد باید هماهنگی‌های فنی لازم برای این سفر انجام می‌شد، گفت: اطمینان دارم این نامه‌نگاری‌ها انجام شده زیرا چندین سفر با پرواز چارتر رفته‌ایم، به همین دلیل برای پرواز اطلاعات کافی داشتیم، اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که تیم ما به فرودگاه می‌رود و پس از پنج ساعت مجبور می‌شویم بچه‌ها را به خانه بفرستیم؟ این موضوع نشان می‌دهد مجموعه‌ای کارشکنی می‌کنند و واقعاً باشگاه پرسپولیس مقصر نیست.

#پرسپولیس #لیگ قهرمانان آسیا
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها