بررسی کارنامه سرمربیان حاضر در لیگ بیست و یکم
42213
جام داران گذشته؛ مدعیان حاضر
21 مهر 1400 14:24
  حامد جیرودی - لیگ بیست و یکم 16 روز دیگر آغاز می‌شود و تیم‌های مختلف بر سر کسب جام با هم به رقابت می‌پردازند. 16 مربی ایرانی که هر کدام سوابق مختلفی از کار در تیم‌های مختلف دارند و امیدوارند تجربه سالها فعالیت در فصل پیش رو به کارشان بیاید و بتوانند تیم‌های تحت هدایت شان را به موفقیت برسانند.

روزنامه گل

این موضوع باعث شد تا به عملکرد مربیان حاضر در این دوره از لیگ برتر بپردازیم و ببینیم آخرین جامی که به عنوان مربی به دست آورده اند، مربوط به چه زمانی و با چه تیمی بوده است.

یحیی گل محمدی: سرمربی 50 ساله پرسپولیس که 13 سال است مربیگری می‌کند، شش جام در طول این سالها به دست آورده که سه تای آنها مربوط به دوران فعلی مربیگری اش روی نیمکت سرخپوشان پایتخت بوده است. او یک بار سوپرجام را فتح کرده و دو بار هم قهرمان لیگ برتر شده که آخرین آن فصل گذشته و قهرمانی لیگ بیستم بود.

محرم نویدکیا: سرمربی 39 ساله سپاهان فصل گذشته اولین فصل مربیگری اش را تجربه کرد که بسیار موفقیت آمیز بود. او تا آستانه کسب جام هم پیش رفت و میانگین امتیازی بالایی را هم با سپاهان کسب کرد ولی در نهایت تیمش نایب قهرمان شد.

فرهاد مجیدی: سرمربی 45 ساله استقلال که از دی ماه 1397 به جرگه مربیان اضافه شده و سومین دوره حضورش به عنوان سرمربی آبی پوشان را تجربه می‌کند، هنوز جامی به دست نیاورده است. او قهرمانی در دو فینال جام حذفی را از دست داده و تیمش هم فصل گذشته سوم شد و برای همین انتظار زیادی می‌رود که این فصل به جام برسد.

فیروز کریمی: سرمربی 65 ساله تراکتور، آخرین مربی است که یک تیم ایرانی یعنی پاس را به قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا یا همان لیگ قهرمانان فعلی در سال 1993 رسانده است. او که از سال 65 تاکنون مربیگری می‌کند، دو بار هم پاس را قهرمان لیگ آزادگان و یک بار هم بهمن را قهرمان جام حذفی 1373 رساند که آخرین جام دوران مربیگری اش بوده است.

امیر قلعه نویی: سرمربی گل گهر که در آستانه 58 سالگی است، پرافتخارترین سرمربی لیگ برتر است که پنج بار فاتح این رقابت‌ها شده. او که 21 سال است مربیگری می‌کند، 2 بار قهرمان جام حذفی و یک بار هم قهرمان بازی‌های غرب آسیا شده است اما آخرین جامی که قلعه نویی برده لیگ دوازدهم همراه با استقلال بوده که هشت سال از آن می‌گذرد.

عبدالله ویسی: سرمربی 50 ساله فولاد که از سال 1385 تاکنون مربیگری می‌کند، تاکنون یک جام کسب کرده که آن قهرمانی با استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم بوده است. او حالا دوباره به استانش بازگشته و امیدوار است با فولاد به موفقیت دیگری برسد.

مجتبی حسینی: سرمربی 47 ساله پیکان، 11 سال است که در جمع مربیان فوتبال ایران حضور داشته و با اینکه به عنوان دستیار گل محمدی به قهرمانی جام حذفی و سوپرجام با ذوب آهن رسیده ولی به عنوان سرمربی هنوز جامی نبرده است.

محمد ربیعی: سرمربی 40 ساله مس رفسنجان هم 11 سال است که مربیگری می‌کند و قهرمانی به‌همراه شهرداری اردبیل در لیگ دو و صعود به لیگ یک و قهرمانی به‌همراه مس در لیگ یک فصل 99-1398 و صعود به لیگ برتر را هم کسب کرده که آخرین موفقیت او بوده است.

محمدرضا مهاجری: سرمربی 56 ساله پدیده که دوباره به مشهد بازگشته، 10 سال است که مربیگری می‌کند. او سال ۱۳۹۴ به عنوان سرمربی سیاه جامگان، تیمش را در جایگاه نخست جدول گروه ب لیگ آزادگان قرار داد و به صورت مستقیم به مسابقات لیگ برتر خلیج فارس صعود کرد که اولین و آخرین موفقیت او بوده است.

علیرضا منصوریان: سرمربی این فصل صنعت نفت که در آستانه 50 سالگی است، در 12 سالی که مربیگری کرده، هنوز به جامی نرسیده است. او یک بار با نفت تهران به فینال جام حذفی رسید و یک بار هم با استقلال نایب قهرمان لیگ شد.

رسول خطیبی: سرمربی 43 ساله آلومینیوم که در این فصل دوباره روی نیمکت اراکی‌ها بازگشته، 11 سال است مربیگری می‌کند و 3 بار سابقه صعود به لیگ برتر را با سه تیم گسترش فولاد تبریز، ماشین‌سازی تبریز و آلومینیوم اراک را دارد. او در فصل 92-1391 گسترش فولاد را قهرمان لیگ یک کرد.

ساکت الهامی: سرمربی 50 ساله نساجی که 14 سال است مربیگری می‌کند، در جام حذفی ۹۹-۱۳۹۸ تراکتور را به قهرمانی رساند که تنها جام دوران سرمربیگری اش بوده است.

فراز کمالوند: این مربی 44 ساله که اخیرا با نفت مسجد سلیمان به توافق رسید ولی خبر قهر کردن او از این تیم هم اعلام شد، از 19 سالگی مربیگری در تیم‌های مختلف را بر عهده داشته و قهرمانی نوجوان و جوانان تهران و قهرمان امیدهای کشور با پاس را تجربه کرد و در رده بزرگسالان هم صعود به لیگ برتر با شیرین فراز و قهرمانی لیگ یک با تراکتور در فصل ۸۸–۸۷ را داشته است.

مهدی تارتار: سرمربی 49 ساله ذوب آهن که 12 سال است مربیگری می‌کند، یک بار راه آهن به فینال جام حذفی رسید ولی قهرمان نشد ولی پارس جنوبی را در فصل 96-1395 لیگ یک به قهرمانی رساند که آخرین موفقیت او بوده است.

علی اصغر کلانتری: سرمربی 53 ساله فجرسپاسی 20 سال است که مربیگری می‌کند. او امسال این تیم را در لیگ دسته اول بازگرداند تا شیزازی‌ها دوباره در لیگ برتر نماینده داشته باشند.

غلامرضا عنایتی: سرمربی 45 ساله هوادار که چهار سال است به جمع مربیان فوتبال ایران اضافه شده، در این فصل تیم نه چندان مطرح هوادار را به لیگ برتر رساند و حالا امیدوار است به موفقیت‌های بیشتری برسد.

#لیگ برتر #فوتبال ایران #آمار #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها