کار اسکوچیچ فوق العاده بوده اما ضعف هایی هم داریم
42210
آشوبی: ایران و کره از این گروه به جام جهانی صعود می‌کنند
21 مهر 1400 14:15
مهدی نوری - فرزاد آشوبی کارشناس فوتبال کشورمان معتقد است تیم ملی ایران در بازی مقابل کره جنوبی نشان داد که یک سری ایرادات دارد و هر چند در حال حاضر هم تیم خوبی داریم و توانسته صدرنشین گروه در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی باشد اما اگر این ایرادات برطرف شود به تیم فوق العاده‌ای تبدیل می‌شویم.

روزنامه گل

بازی تیم ملی مقابل کره جنوبی چطور بود؟

به نظرم ما فقط 20-25 دقیقه بازی کردیم در باقی دقایق هدف ما مدیریت شرایط بود تا اینکه بخواهیم به دروازه حریف برسیم که نمی‌دانم چرا چنین اتفاقی افتاد. ضمن اینکه برای استفاده از بازیکنان کادر فنی دچار سردرگمی است، اینکه جهانبخش و قلی زاده به تناوب جای خودشان را عوض کنند فایده‌ای نداشت که نشان می‌دهد توانمندی بازیکنان را هنوز به طور کامل نشناخته‌اند که کجا از آنها استفاده کنند. نظر شخصی من این است قلی زاده در بازیهای پر فشار اگر به عنوان بازیکن جانشین به زمین بیاید بهتر است.

کره جنوبی را در این دیدار چطور تیمی دیدید؟

گره مثل همیشه بود به خصوص در نیمه اول با توجه به اینکه ما فاقد پرس بودیم و به حریف فضا می‌دادیم که خط دفاعی آنها با توپ حرکت کرده و بازیسازی می‌کردند، اصلا خوب نبود. نیمه اول بازی نامطلوبی نشان دادیم و انتظار بیشتری از تیم ملی داشتیم و حالا در نقطه مقابل متاسفانه ما در بازیسازی دچار ضعف هستیم و نمی‌توانیم از عقب بازیسازی کنیم و یا باید این ضعف را اصلاح کنیم یا ترمیم کنیم یعنی یا باید سبک بازی مان را عوض کنیم یا این ضعف را ترمیم کنیم. کره جنوبی نشان داد در این زمینه ضعف داریم و در انتقال دفاعی دچار ضعف هستیم.

مساوی نتیجه راضی کننده‌ای بود؟

نتیجه خوبی است. قرار نیست در طول این مسیر همه نتایج به سود ما باشد اما همین که ما می‌توانیم بازی که در خانه از دست داده‌ایم را موقعیت سازی کنیم و گل بزنیم خوب است اما بعد از آن توپ را به حریف می‌دهیم را نمی‌فهمم. ما باید خودمان را به حریف تحمیل کرده و بازی را به دلخواه خودمان کنترل کنیم.

البته در این بازی دو بار هم توپ را به تیر دروازه کره جنوبی زدیم و بدشانس هم بودیم. اینطور نیست؟

نه، من اصلا روی شانس بحثی ندارم. ما 25 دقیقه فشار آوردیم و بازی را کنترل کردیم و به تیر دروازه حریف زدیم و گل هم زدیم اما باید این توان را داشته باشیم که بازی را کنترل کنیم. اگر به حریف اجازه بدهیم به شکلی که دوست دارد بازی کند، خطرناک است.

اسکوچیچ در این بازی از تعویض هایش به خوبی استفاده نکرد. اصلا تعویض دقیقه 90 چه فایده‌ای دارد؟

من هم درک نکردم. ما تعویض کردیم و در زمین خودمان باید دنبال برد می‌بودیم اما قایدی که آمد عملا با یک مهاجم بازی کردیم و دنبال حفظ نتیجه بودیم تا برد در حالی که تیمی مثل ایران و با این کیفیتی که بازیکنان ما دارند باید بهتر از این عمل کند. باید به این سمت برویم که بازیسازی داشته باشیم و توپ را به دلخوه خودمان حرکت بدهیم اما ما خیلی عجول بودیم و توپ را به راحتی از دست می‌دادیم. این حرف‌ها به این معنی نیست که ما تیم ضعیفی هستیم و کار اسکوچیچ فوق العاده بود اما اگر این مسائل اصلاح شود تیم فوق العاده‌ای می‌شویم.

با این مساوی همچنان صدرنشین گروه ماندیم. به نظرت برای سومین بار متوالی به جام جهانی صعود می‌کنیم؟

این اتفاق برای ما و کره جنوبی می‌افتد. البته اتفاقات در فوتبال هست اما با گذشت 4 بازی دو تیمی که کیفیت فنی برتری دارند ایران و کره جنوبی هستند و امیدوارم به عنوان صدرنشین از این گروه به جام جهانی صعود کنیم.

#اختصاصی گل #مهدی نوری #پیشکسوت فوتبال ایران #تیم ملی #اسکوچیچ #تیم ملی کره جنوبی #جام جهاني #جام جهاني 2022 قطر #صعود به مرحله بعد
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها