عملكرد نااميدكننده فدراسيون فوتبال
42203
مدعيان شفافيت، در اوج تاريكي!
21 مهر 1400 14:07
  كادر مديريتي جديد فدراسيون فوتبال با ادعاهاي بسيار بزرگ و دلفريب سر كار آمد. از جمله حرف‌هايي كه زياد از زبان آقايان شنيده مي‌شد، كلمه «شفافيت» بود.

روزنامه گل

اصولا خيلي‌ها در اين كشور در مورد اين كلمه حرف مي‌زنند. بالاخره همه ما در ايران زندگي مي‌كنيم و خوب مي‌دانيم بسياري از مسايل به دلايل مختلف در كشور ما روشن نيست. بنابراين يكي از ميانبرهاي خوب براي رسيدن به قدرت و جلب نظر مردم، كوبيدن بر طبل شفافيت است؛ اين كه ما روي تاريكي‌ها نور مي‌اندازيم و فلان مي‌كنيم و بهمان مي‌كنيم. اين حرف‌ها مردم را قلقلك مي‌دهد و آنها وسوسه مي‌شوند، اما خيلي زود مي‌فهمند خبري نيست كه نيست.

مديران فعلي فدراسيون هم با همين ژست سر كار آمدند، اما در اولين بزنگاه‌ها تبديل به بازندگان بزرگ شده‌اند. مثلا هنوز هيچ‌كس نمي‌داند داستان انتخاب فردي همچون مجتبي خورشيدي به عنوان سرپرست تيم ملي چه بود يا قصه كمك‌داور ويديويي چه زير و بمي داشت. با اين حال اوج اين داستان در ماجراي لغو حضور تماشاگران در ورزشگاه براي بازي ايران و كره‌جنوبي خودش را نشان داد. در حالي كه از مدت‌ها قبل گفته مي‌شد قرار است عده محدودي از مردم اجازه تماشاي اين مسابقه را داشته باشند، ناگهان بازي بدون تماشاگر شد و تيم ملي يك امتياز رواني بزرگ را از دست داد. بدتر از بي‌تماشاگر شدن مسابقه، واكنش‌هاي ضد و نقيض و توضيحات نه‌چندان قانع‌كننده آقايان بود. كلي حرف زدند و بيانيه دادند، اما آخرش هم كسي نفهميد چرا بازي با كره تماشاگر نداشت!

در غياب اطلاع‌رساني درست، طبيعتا شايعات مجال جولان خواهند يافت و در اين فقره هم همين اتفاق رخ داد. گروهي معتقدند بازي با كره بدون تماشاگر شد، چون فدراسيون ناچار بود اجازه ورود زنان را هم به ورزشگاه بدهد. اگر اينطور باشد واقعا جاي تاسف دارد. بسيار ناراحت‌كننده است كه تيم ملي در چنين مسابقه‌اي از حمايت هواداران محروم بماند، چون عده‌اي ورود زنان به ورزشگاه را مشكلي بزرگ و مساله‌اي غيرقابل حل مي‌دانند. در اين ميان بازنده بزرگ هم فدراسيون فوتبال بود كه پشت به وعده شفافيت، در اقناع افكار عمومي ناموفق عمل كرد.

#سرمقاله #اختصاصی گل #فدراسیون فوتبال #عزيزي خادم #بانوان در استادیوم آزادی #حضور خانم ها در ورزشگاه #ورزشگاه آزادي #تیم ملی #هواداران فوتبال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها