روایتی مختصر از دید خبرنگار زن در استادیوم آزادی
42196
عصر خاموش تساوی با کره
21 مهر 1400 14:01
هدیه خطیبی - سرد و بی روح یک بعدازظهر پاییزی است که تیم ملی فوتبال ایران بازی حساسی در مقدماتی جام جهانی قطر دارد، اما صداها خاموش‌ها است !

روزنامه گل

جای چند ده هزار تماشگر خالی است و استادیوم جز صدای اهالی رسانه صدایی نمی‌شنید.سکوهای باد می‌خورد و ساق‌های طلایی بهترین فوتبالیست‌های ایران فقط از پشت صفحات تلویزیون برای فوتبالی‌ها در معرض دید بود.ته هیجان جایی بود که چند خبرنگار احتمالا مودبانه از حالت معمول به خاطر حضور سه زن خبرنگار و دو سه کارمند زن فدراسیون داد می‌کشیدند «ای بابا چه موقعیتی از دست رفت … عالی عالی برو جلو …اه تو رو خدا عقب نکش … شکر کلامت داور جان ….»

اما همان چند خبرنگار زن هم باری سنگین به دوش داشتند نمی‌دانستند حضورشان امید بخش آینده است یا تک موقعیت … جملاتی در بدرقه به استادیوم شنیده بودند که بغض حسرت به همراه داشت بیشتر نه شوق تجربه‌ای برای اولین بارها …چند صحنه حساس اواخر نیمه اول نیمه جانی به تن آزادی داد و صدایی از سر حسرت گل نشدن موقعیت طارمی و جهانبخش بلند شد تا سکوت استادیوم بشکند.برد برابر کره راه صعود به جام جهانب را هموار و در سراشیبی می‌انداخت … ولی نیمه اول کار تمام نشده بود.

بین دو نیمه بازار داغ بحث فنی تا مجوز به چند خبرنگار زن به راه بود.نیمه دوم شروع شد، ایران گل خورد … تا حالا کره جنوبی در این استادیوم ما را نبرده … بد قدم کیه ؟ ما که بد قم نیستیم …گل آفساید زدیم و وی‌ای آر آفلاین هم این وسط فایده نداشت … چند لحظه بعد منفجر شدیم بله ....گل … پاس سردار و شوت خلاص جهانبخش …یه ضربه به تیر دروازه انفجار دوم بود، هنوز در شادی زیر پوستی و محترمانه گل قبل ما زن‌ها مانده بودیم و پسرها سرجایشان نشسته بودند … توپ برگشتی از تیر دروازه فایده نداشت و گل نشد.

دقایق آخر برای ما آنقدر زود گذشت که به موقعیت جدی بدی نرسیدیم …پرسپولیسی‌های جایگاه رسانه می‌گفتند بریم برای بازی با الهلال … آن را می‌بریم حتما…بدون مصاحبه میکسد زون، باید ببینیم از کجا آمدیم داخل تا به ماشین برسیم.خیلی به راه‌های ورودی و خروجی مسلط نشدیم، طبیعی است !

شاید اگر تماشاگران بودند فشار تشویق‌های خانگی راه گشا بود.باشد که حضور زنان خبرنگاران در کنار تماشاگران زن تصویر بعدی از بازی تیم ملی ایران در این استادیوم باشد.

#تیم ملی #تیم ملی کره جنوبی #ورزشگاه آزادي #هواداران فوتبال #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها