کره جنوبی را بازهم در آزادی می‌بریم
42032
محمدخانی: زوج طارمی و آزمون ویران‌کننده هستند
20 مهر 1400 11:57
آرش جعفری - مهاجم ملی‌پوش سابق پرسپولیس عقیده دارد تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند در خانه کره را ببرد به‌شرط اینکه این تیم را دست‌کم نگیرد.

روزنامه گل

ناصر محمدخانی در خصوص تقابل ایران و کره جنوبی گفت واقعاً بازی سختی مقابل کره جنوبی پیشرو داریم. البته ما همواره مقابل کره جنوبی در آزادی برنده و پیروز میدان بودیم. در این بازی باید با تمرکز بیشتری وارد زمین‌شویم. محمدخانی خط حمله را نقطه برتری تیم ملی کشورمان می‌داند و می‌گوید زوج طارمی و آزمون قادرند هر تیم را اذیت کنند.

از بازی با امارات شروع کنیم؟

بازی زیاد خوبی نبود، در نیمه اول اصلاً خوب بازی نکردیم اما در نیمه دوم به همان تیم همیشگی تبدیل شدیم. من عقیده دارم تمرکز تیم ملی در این بازی پایین بود؛ به همین خاطر کار تاکتیکی را خوب در زمین اجرا نکردیم. وقتی ۵ دقیقه اول بازی را دیدم مشخص بود به نسبت بازی‌های قبلی ازنظر بدنی و تمرکز مشکل‌داریم. باوجوداینکه در این مسابقه برنده بودیم، خیلی از کارشناسان معتقد بودند کیفیت خوبی نداشتیم. البته با توجه به پیروزی و صدرنشینی، ضریب اطمینان تیم ملی خیلی بالاست. باید ازنظر بدنی هم به شرایط ایده‌آل نزدیک شویم.

امروز بازی مهمی با کره جنوبی داریم این تیم را چطور می‌بینید ؟

واقعاً بازی سختی مقابل کره جنوبی پیشرو داریم. البته ما همواره مقابل کره جنوبی در آزادی برنده و پیروز میدان بودیم. در این بازی باید با تمرکز بیشتری وارد زمین‌شویم. آن‌ها بازیکنان بزرگی دارند که در باشگاه‌های بزرگ جهان بازی می‌کنند. لیگ فوتبال آن‌ها هم منظم و قوی است که این موضوع به تیم ملی کره کمک زیادی می‌کند. از سوی دیگر باید بگویم کره جنوبی تیم سرعتی است؛ به همین خاطر در عمق دفاع خیلی باید حواس‌جمع باشیم. آن‌ها با توجه به وینگر‌های سرعتی که دارند در کناره‌ها عملکرد بسیار خوبی دارند.

فکر می‌کنید خط دفاع ما می‌تواند مهاجمان کره مثل سون رامهار کند؟

من فکر می‌کنم مدافعان تیم ملی دربازی‌های اخیر عملکرد خیلی خوبی داشته‌اند خصوصاً اینکه مدافعان میانی سرزن ما به‌خوبی مکمل هم هستند. من ارزیابی‌ام مثبت است؛ اما درباره مدافعان کناری کمی باید سخت‌گیرتر باشیم و کمتر اجازه نفوذ به رقبا را بدهیم. سعید عزت‌اللهی هم در جلوی دفاع واقعاً عملکرد خوبی دارد. او به‌خوبی تعادل بین هافبک و دفاع را برقرار می‌کند. عزت‌اللهی بازی تیم حریف را به‌خوبی خراب می‌کند.

خط هافبک را چطور دیدید ؟

خط هافبک بسیار خوبی داریم. احمد نورالهی در بهترین فرم قرار دارد . عزت الهی رابطه خوبی بین خط دفاع و خط هافبک ئ همین‌طور حمله ایجاد می‌کند. در گوش‌ها هم جهانبخش و قلی زاده راداریم که بسیار فنی هستند و به حمله اضافه می‌شوند و وحید امیری هم که اگر زمین باشد هم به دفاع‌های کناری کمک می‌کند هم به خط حمله و غیرقابل‌مهار است.

خط حمله را چطور می‌بنید ؟

خط حمله می‌تواند نقطه برتری ما باشد این روزها دو مهاجم عالی داریم که هم خوب گل می‌زنند و هم یکدیگر را به‌خوبی در زمین پیدا می‌کنند.

یعنی شما فکر می‌کنید زوج آزمون طارمی مهار شدنی نیستند ؟

این دو نفر عالی هستند و همان‌طور که شما در بازی‌های قبل دیدید زهر خود را به مدافعان حریف ریخته‌اند. مطمنا کره‌ای‌ها برای این دو بازیکن برنامه خواهند داشت . اما من معتقدم که این دو نفر از خط دفاع کره هم می‌گذرند.

اسکوچیچ چقدر بر روی این بردها تأثیرگذار بوده و نقشش چقدر پررنگ است ؟

ببینید اسکوچیچ مربی بسیار خوبی است. 10 پیروزی پی‌درپی نمی‌تواند شانسی باشد . او کارش را بلد است و یک مربی بدون حاشیه است که بر روی کارش تمرکز دارد برعکس مربیان قبلی که در درست کردن حاشیه استاد بودند. شما نگاه کنید همین بازیکنان زیر نظر ویلموتس بودند و تیم ملی درخطر حذف قرار داشت. اما اسکوچیچ تیم را متحول کرد. ما بازیکنان خوبی داریم اما همین بازیکنان خوب باید درراه موفقیت قرار بگیرند و یک مربی داشته باشند که کار کشیدن از آن‌ها را بلد باشد و این هنر داشته باشد که بهترین نمایش را از آن‌ها بگیرد. من عقیده دارم اسکوچیچ نقش پررنگی در پیروزی‌های تیم ملی دارد.

با تمام این اوصاف می‌توانیم کره را در آزادی ببریم؟

ببینید کره در آزادی بارها به ما باخته به لحاظ روحی روانی در شرایط خوبی نیست و این به نفع ماست. اما درهرحال نباید آن‌ها را دست‌کم بگیریم. کره تیم بسیار خوبی است آن‌ها می‌آیند که نتیجه بگیرند و دست‌پر به کره برگردند. اما ما هم خیلی خوبیم و می‌خواهیم بدون دغدغه به جام جهانی برویم. ما توان بردن آن‌ها راداریم فقط بایدتمرکز کنیم و توپ میدان را در میانه زمین به کره‌ای‌ها ندهیم.

#پیشکسوت پرسپولیس #تیم ملی #ناصر محمدخانی #اسکوچیچ #تیم ملی کره جنوبی #فوتبال ایران #تیم ملی فوتبال ایران #سردار آزمون #مهدی طارمی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها