یک تمدید و سه نکته
42031
کار واجب‌تری نداشتید؟
20 مهر 1400 11:55
تنها چند روز پس از آنکه مصطفی آجورلو به عنوان نخستین اقدام مهم مدیریتی‌اش قرارداد فرهاد مجیدی با باشگاه استقلال را به مدت سه فصل دیگر تمدید کرد، نوبت به مدیران پرسپولیس رسید تا سیاستی مشابه را در قبال سرمربی تیم‌شان در پیش بگیرند.

روزنامه گل

به این ترتیب با نظر مجید صدری سرپرست باشگاه پرسپولیس، قرارداد یحیی گل‌محمدی به مدت دو فصل دیگر تمدید شد. یحیی البته تا پایان لیگ بیست‌ویکم با سرخ‌پوشان قرارداد داشت، اما حالا او تا پایان لیگ ۲۳ سرمربی قطعی و قانونی قرمزها خواهد بود. باشگاه پرسپولیس طی روزهای گذشته به هواداران وعده داده بود خبری خوش در راه است. بسیاری تصور می‌کردند مدیران این باشگاه توانسته‌اند منابع مالی برای پرداخت طلب گابریل کالدرون را فراهم کنند و قرار است این خطر بزرگ از سرخ‌پوشان دور شود. با این حال گویا خبر خوش صدری، همین تمدید قرارداد یحیی بود. پرسش کلیدی اما اینجاست که این کار در شرایط فعلی چقدر اولویت و فوریت داشت؟

صد البته یحیی در پرسپولیس عملکرد موفقی داشته و عقل سلیم حکم می‌کند او همچنان گزینه اول هدایت تیم در فصول آینده باشد. با این حال در داستان تمدید قرارداد گل‌محمدی ملاحظاتی وجود دارد. در درجه اول این شائبه به وجود می‌آید که در کشاکش مشکلات مالی و اخبار مربوط به پرونده‌های بدهی، صدری و همکارانش صرفا خواسته‌اند دل هواداران را خوش کنند و مثلا نشان بدهند اتفاقات خوبی هم در باشگاه در حال رخ دادن است. جالب است که صدری از این اقدام به عنوان تلاشی برای افزایش روحیه تیم در آستانه بازی با الهلال یاد کرده. این در حالی است که گل‌محمدی هنوز یک فصل دیگر با تیم قرارداد داشت و واقعا برای تمدید با او دیر نمی‌شد. نکته دوم و مهم‌تر هم این است که صدری در جایگاه تراشیدن چنین تعهدی برای پرسپولیس نیست و بهتر بود اگر او اجازه می‌داد مدیرعامل جدید باشگاه چنین قراردادی را امضا کند.

اصلا به فرض که هیچ شکی در اصل ادامه همکاری با یحیی وجود ندارد؛ بالاخره جزئیات این همکاری که مهم هست. نیست؟ اینکه گل‌محمدی با چه دستمزد و شرایطی کار خواهد کرد، نکات مهمی هستند که بهتر بود مدیرعامل جدید و قطعی باشگاه با دیدگاه‌های خودش آنها را در نظر بگیرد. امروز صدری زیر اوراقی را امضا کرده که فردا برای مدیران جدید باشگاه تعهدآور خواهد بود. بنابراین واقعا جای تعجب دارد که او اجازه نداده پس از اعمال تغییرات، چنین تصمیمی در پرسپولیس گرفته شود. یکی از رسانه‌ها به طعنه عقد چنین قراردادهایی را تلاش مدیران برای انداختن عکس یادگاری کنار مربیان محبوب قلمداد کرده بود. شاید تعبیر بدی نباشد. البته اینها عکس‌های یادگاری معمولی نیستند؛ بلکه هر کدام‌شان باشگاه‌هایی مثل پرسپولیس و استقلال را زیر تعهدات میلیاردی و طولانی‌مدت می‌برند. امیدواریم که بهترین اتفاق‌ها برای این دو تیم محبوب رخ بدهد.

#پرسپولیس #استقلال #فوتبال ایران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها