بقیه تیم‌های گروه رقیب جدی به حساب نمی‌آیند
42028
سرخاب: اسکوچیچ خوش‌شانس است که چنین بازیکنانی دارد
20 مهر 1400 11:46
عباس سرخاب پیشکسوت استقلال امیدوار است رابطه خوبی که بین سرمربی و مدیریت این باشگاه برقرار شده است آبی پوشان را به سمت موفقیت در فصل جدید هدایت کند. مشروح صحبت‌های سرخاب با گل درمورد وضعیت استقلال و برد تیم ملی مقابل امارات را در ادامه می‌خوانید:

روزنامه گل

وضعیت استقلال را چطور می‌بینید؟

سرمربی اخیرا صحبت کرد که مشخص شده وضعیت تیم رو به بهبود است و شرایطی که بازیکنان و کادرفنی درخواست داشته‌اند قرار است به زودی برطرف شود. همینطور دیدم که قرار است سه بازیکن خارجی به تیم ملحق شوند که این تصمیم خوبی است چون وقتی سایر تیم‌های لیگ بازیکنان خارجی دارند پس نباید برای ما هم منعی وجود داشته باشد.

رابطه سرمربی و مدیریت هم سروسامان گرفته است.

همین شرایط درست است. اصل باشگاه داری باید اینگونه باشد نه اینکه سرمربی و مدیرعامل و هیات مدیره نسبت به یکدیگر گارد داشته باشند. این اندازه جنجال و حاشیه و مصاحبه در تیم وجود داشت؛ کدام یک از آنها ما را یک قدم به موفقیت و کسب جام نزدیک کرد؟ هیچ کدام! پس به همین خاطر است که وجود آرامش کنار تیم می‌تواند به همه ارکان باشگاه کمک کند.

تیم ملی هم موفق شد امارات را شکست بدهد.

تیم ملی در امارات با یک هوای شرجی روبرو بود اما بازیکنان توانستند عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارند. امارات هم خیلی خوب بازی را در زمین اداره می‌کرد و دل به ضد حملات بسته بود. آن‌ها توانایی عبور یک به یک از بازیکنان را نداشتند و همچنین نمی‌توانستند به بازیکنان ما فشار بگذارند. اماراتی‌ها از لحاظ بدنی عقب‌تر از ما بودند. در مجموع بازی چندان جالبی نبود اما خدا را شکر توانستیم سه امتیاز بازی را کسب کنیم. اگر شجاع خلیل‌زاده اخراج می‌شد، متعاقب آن قرار بود سردار آزمون هم تعویض شود. در آن صورت شرایط برای تیم ملی فرق می‌کرد. به نظر من معجزه رخ داد و به بازی برگشتیم و بعد از آن هم خیلی بهتر کار کردیم و توانستیم، چند موقعیت جدی داشته باشیم که یکی از آن‌ها توسط مهدی طارمی گل شد و دیگری هم با بی‌دقتی آزمون به هدر رفت.

به صعود امیدوار بودید؟

در گروهی که عراق، سوریه، لبنان، امارات و کره‌جنوبی حضور دارند، از اول مشخص بود که ایران و کره‌جنوبی مدعی هستند و دیگر تیم‌ها رقیب جدی برای ما به حساب نمی‌آیند. آن‌ها تنها حریفان تدارکاتی پیش از جام جهانی هستند که می‌توانند در آمادگی بازیکنان ما نقش خوبی ایفا کنند. در گروه مقابل ما تیم‌های خوبی از جمله ژاپن، استرالیا و عربستان حضور دارند که بازی در آن بسیار سنگین‌تر است. در قرعه‌کشی هم خوش شانس بودیم که بیشتر با تیم‌هایی همگروه شدیم که به ما نزدیک هستند و بازیکنان به دلیل مسافت‌های زیاد و مسافرت‌های طولانی خسته نمی‌شوند.

عملکرد اسکوچیچ را چطور ارزیابی می‌کنید؟

دراگان اسکوچیچ خوش‌شانس است که همچین بازیکنانی دارد. بازیکنان ما بسیار توانمند هستند. روی نیمکت هم بازیکنان بسیار قابلی داریم که به طور قطع می‌توانند به جای ۱۱ بازیکن اصلی به میدان روند و همان عملکرد را داشته باشند. رقیبی ندیدم که بتواند تیم ما را اذیت کند. فکر می‌کنم بازی با کره که واقعا تیم خوبی هستند، ارزیابی دقیق‌تری از تیم ملی و اسکوچیچ است. تردد در حال حاضر برای بازیکنان راحت‌تر شده و امکانات بیشتری در اختیار آن‌ها است. مربیان نیز از کشورهای پیشرفته در فوتبال الگوبرداری می‌کنند و تاکتیک‌های جدید را ارائه می‌دهند.

#پیشکسوت استقلال #تیم ملی #اسکوچیچ #تیم ملی کره جنوبی #تیم ملی فوتبال ایران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها