اگر نقدی می‌کنند به خاطر تیم باشد نه مخالفت با شخصی خاص
40161
شاهین بیانی: استقلال مظلوم‌ترین تیم ایران است!
04 مهر 1400 12:45
شاهین بیانی پیشکسوت استقلال می‌گوید اتحاد بین تمامی ارکان باشگاه و همینطور پیشکسوتان و هواداران می‌تواند شرایطی را ایجاد کند که آنها در مسیر موفقیت قدم بردارند. مشروح صحبت‌های بیانی درمورد وضعیت مدیریت و شایعات پیرامون باشگاه را می‌خوانید:

روزنامه گل

احمد مددی از مدیریت باشگاه استعفا کرده است.

متاسفانه ایشان خیلی زودتر از این‌ها باید از استقلال می‌رفت و نمره او در طول دورانی که در صندلی مدیریت باشگاه استقلال نشستند منفی بود. مشکلات امروز استقلال مربوط به سال‌های گذشته است، به دورانی که مسعود سلطانی‌فر بر مسند وزارت ورزش نشست و با تصمیات خود این تیم را به شرایط بحرانی و حاشیه‌ای رساند.

به نظر شما چرا وضعیت مدیریت تغییر نمی‌کند؟

استقلال مظلوم‌ترین تیم ایران است، تیمی که میلیون‌ها هوادار دارد و در چند ساله گذشته مدیرانی برای این تیم انتخاب شدند که نتوانستند اتفاقات خوبی را رقم بزنند. من می‌دانستم مددی نمی‌تواند کوچک‌ترین بازدهی برای استقلال داشته باشد، استقلال بزرگ است و به مدیر بزرگ نیاز دارد و امیدوار بودم حمید سجادی به عنوان وزیر جدید ورزش و جوانان بهترین تصمیم را برای این تیم بگیرند و شخصی را انتخاب کنند که به روزهای تلخ استقلال پایان دهد.

وضعیت تیم را چطور ارزیابی می‌کنید؟

وضعیت استقلال در سال‌های اخیر همواره همینطور پیش رفته و تا روز‌های نزدیک به شروع لیگ تیم بلاتکلیف بوده است. باشگاه دائماً مشغول تغییر مدیر و سرمربی است. این وضعیت به نفع استقلال و هواداران نیست. همین موضوعات باعث می‌شود در پایان سال قهرمانی از دست برود. اگر واقع بین باشیم با این شرایط استقلال در فصل بیست و یکم لیگ برتر هم قهرمان نمی‌شود. مگر اینکه مدیر بعدی کاری بکند که شرایط استقلال را به سرعت تغییر بدهد.

به نظر شما مدیر بعدی باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

استقلال مدیر از جنس فوتبال لازم دارد. حضور آجورلو در مدیریت استقلال ارزیابی‌های زیادی دارد ولی باید منتظر ماند و سپس کارنامه او را ارزیابی کرد. مدیر باید کسی باشد که مشکلات تیم را به خوبی درک کند و با شرایط فوتبال ایران آگاهی کامل داشته باشد. شاید یک مدیری درجای دیگری موفق باشد؛ اما دلیلی نیست که در استقلال موفق باشد. استقلال جای آزمون و خطا نیست که مدیر کم سابقه یا از حوزه دیگر را به این باشگاه بیاورند و وقتی نامش مطرح شد از این تیم برود. استقلال یک مدیر متخصص و آشنا به شرایط روز فوتبال نیاز دارد نه اینکه باشگاه به سکوی پرتاب بعضی مدیران تبدیل شود. انتخاب آجورلو به عنوان مدیر جدید به نظرم یک اتفاق خوب بوده و امیدواریم بهترین شرایط را رقم بزنند.

وضعیت نقل و انتقالات را چطور دیدید؟

یک زمانی بهترین بازیکنان و کاپیتان‌های تیم‌های دیگر به استقلال و پرسپولیس می‌آمدند و سرخابی‌ها واقعاً بازی‌های جذابی برگزار می‌کردند. الان کار به جایی رسیده که بازیکن بدون عقبه لازم برای مطرح کردن خودش با مبالغ کلان به این تیم‌ها می‌آید. این موضوع در استقلال نمود بیشتری داشته است. عین موضوع جذب بازیکنان در حوزه مدیریتی هم برای استقلال اتفاق افتاده است. چرا باید مدیری که در فوتبال سابقه آنچنانی نداشته به باشگاه برود و در نهایت با بی‌احترامی مجبور به کناره‌گیری شود؟ از روز اول مدیر را درست انتخاب کنیم که این مشکلات برای تیم بروز نکند.

به تغییرات امیدوار هستید؟

ابتدا در راس باشگاه باید تفکرات تغییر کند. بعد اینکه همه استقلالی‌ها باید اتحاد داشته باشند تا با حمایت همه جانبه تصمیم مناسبی برای تیم گرفته شود. آنها، چون با فرد خاصی در استقلال مخالف‌اند از عملکرد تیم انتقاد می‌کنند. به عنوان کوچکترین فرد از خانواده پیشکسوتان استقلال خواهشم این است که اگر نقدی می‌کنند به خاطر تیم باشد نه مخالفت با شخص.

#استقلال #پیشکسوت استقلال #شاهين بياني #فرهاد مجیدی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها