موضع درست نویدکیا در مورد بازی با پرسپولیس
40159
همیشه جنتلمن
04 مهر 1400 12:39
انتظار می‌رفت که پرسپولیس برای جبران کردن تعطیلی لیگ و کسب آمادگی حداکثری پیش از بازی با سپاهان، به‌دنبال برگزاری مسابقات جدی تدارکاتی باشد.

روزنامه گل

با این حال کمتر کسی توقع داشت یحیی گل‌محمدی برای آخرین دیدار دوستانه قرمزها روی سپاهان دست بگذارد. این یک انتخاب غیرمنتظره بود؛ هم از جهت سنگینی بازی و هم از حیث حاشیه‌هایی که طی سال‌های اخیر در مسابقات 2تیم ایجاد شده است. همین فصل گذشته سپاهان پابه‌پای پرسپولیس در کورس قهرمانی قرار داشت و بازی برگشت 2تیم در اصفهان نیز به تشنج کشیده شد. هنوز فیلم داد و فریادهای داخل تونل، توضیحات عجیب افشین پیروانی در مورد یکی از همراهان پرسپولیس و... فراموش نشده است. حواشی سنگین این رقابت حتی روی بازی پرسپولیس با ذوب‌آهن هم سایه انداخت و شاهد حمله نارنجکی به اتوبوس سرخپوشان بودیم. در چنین شرایطی پیشنهاد برگزاری یک ال‌کلاسیکوی دوستانه، غیرقابل پیش‌بینی به‌نظر می‌رسید. با این حال پرسپولیس چنین درخواستی ارائه داد و سپاهان هم پذیرفت. به این ترتیب 2تیم روز 16مهر احتمالا در غیاب ملی‌پوشان خود به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

در همین بین اما گروهی از هواداران 2تیم و به‌ویژه سپاهانی‌ها نسبت به این اتفاق موضع منفی گرفتند و خوش‌شان نیامد از اینکه تیم‌شان برای آماده‌تر شدن پرسپولیس پیش از دیدار با الهلال به این تیم کمک کند. واکنش‌هایی در سطح فضای مجازی و... وجود داشت، اما عکس‌العمل محرم نویدکیا آب پاکی را روی دست همه ریخت. سرمربی موقر سپاهان پس از تساوی بدون گل این تیم برابر گل‌گهر سیرجان در یک بازی تدارکاتی دیگر، به آنها که ادای تیفوسی‌ها را در می‌آورند لقب «خودشیرین» داد و مدعی شد آدم‌ها نباید برای عزیزتر کردن خودشان، مردم را به جان هم بیندازند و لذت تماشای فوتبال را از آنها بگیرند. بسیار واضح است که نویدکیا به چه کسانی اشاره می‌کند. هم در پرسپولیس و سپاهان از این آدم‌ها داریم و هم در تیم‌های دیگر مثل استقلال و تراکتور. به قول نویدکیا اینها با جملاتی مثل «من باید از تیم خودم دفاع کنم» جنجال راه می‌اندازند. حتما شما هم خیلی خوب نطق‌های آتشین و اینستاگرام‌پسند این آدم‌ها را به یاد می‌آورید. سرمربی سپاهان حالا رودرروی آنها ایستاده و در یک اشاره درست و دقیق دیگر می‌گوید برگزاری مسابقات دوستانه می‌تواند از حساسیت‌های کاذب تقابل بین پرسپولیس و سپاهان بکاهد.

راستش این است که ذهن زیبای محرم را باید ستود. البته که او هم مثل همه آدم‌های دنیا اشکالاتی دارد، اما واقعا سطح فرهنگی ممتازی را در فوتبال آلوده ایران معرفی کرده است. او عمیق و درست به مسائل نگاه می‌کند و آدم حسرت می‌خورد که چرا امثال نویدکیا اینقدر کم و انگشت‌شمار هستند.

#محرم نویدکیا #سپاهان #پرسپولیس #بازي تداركاتي #یحیی گل محمدی #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها