آجورلو مدیر بسیار قوی و سالمی است
40040
حیدری: دوست داشتم بعد از من یک مدافع راست شماره 2 را بپوشد
03 مهر 1400 15:51
  خسرو حیدری پیشکسوت استقلال تهران می‌گوید حضور مصطفی آجورلو در این باشگاه می‌تواند روی روند آبی پوشان تاثیر بسزایی بگذارد.

روزنامه گل

خسرو حیدری، پیشکسوت استقلال تهران از حضور مصطفی آجورلو در باشگاه استقلال استقبال می‌کند و معتقد است حضور مدیر سابق تراکتور تبریز و پاس تهران می‌تواند به روند رشد و پیشرفت این باشگاه کمک کند. مشروح صحبت‌های حیدری درمورد وضعیت باشگاه، حضور آجورلو و همینطور وضعیت خودش را مشاهده می‌کنید

شایعاتی مبنی بر شکایت شما از استقلال به کنفدراسیون فوتبال آسیا مطرح شد.

من حتی به کمیته انضباطی فدراسین فوتبال شکایتی نکرده‌ام چه برسد به کمیته انضباطی فدارسیون فوتبال آسیا. امروز یک هوادار استقلال برای من پیامی فرستاد از آنجا فهمیدم که شکایت کردم که در واقع این گونه نیست. از استقلال طلب دارم یک مقداری از آن را گرفتم دو سالی هم هست ممنوع الخروج هستم که باشگاه باید آن را پرداخت می‌کرد که متاسفانه این اتفاق نیفتاد. هنوز چک‌های آقای فتح الله زاده را هم دارم اما هیچگونه اقدامی علیه باشگاه انجام نداده‌ام.

شما با مصطفی آجرلو در پاس کار کرده‌اید؛ حضور ایشان در باشگه استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟

ایشان خیلی مدیر قوی‌ای است و خیلی برنامه دارد و ایشان مرا به پاس آورد و چند سال باهم کار کردیم. به نظرم ایشان هم مدیر خوبی هستند و هم فوتبالی و هر دو گزینه را دارند. برخی از مدیران هستند که مدیریت قوی دارند اما فوتبالی نیستند ایشان کارهای خوبی در پاس انجام می‌دادند. من یادم می‌آید که ایشان حتی میانگین امتیاز تیم در فصل را هم بررسی می‌کردند و کاملا نتایج را دنبال می‌کردند. جلسه می‌گذاشتند تا از کادرفنی و بازیکنان نظرخواهی کنند و اعلام می‌کرد که تیم در چه مسیری قرار دارد. این نشان می‌داد که‌ آن‌ها به خوبی بازیکنان را آنالیز می‌کردند ایشان بسیار آدم سالمی است خودم تا چند روز پیش نمی‌دانستم که ایشان جزو گزینه‌های مدیریت استقلال هستند. ایشان رزومه قوی دارند باشگاه پاس که خودش باشگاه بزرگی بود ایشان خوب مدیریت کرد.

این روزها در مورد وضعیت فرهاد مجیدی خیلی بحث شده است؛ به نظر شما درست است که الان سرمربی را عوض کنند؟

همین تغییرات به استقلال ضربه زده است باید به کادرفنی فرصت بدهیم تا پتانسیل خودش را نشان بدهد. مجیدی همیشه نصفه و نیمه در استقلال کار کرده و امسال تیم را خودش بسته و می‌تواند یک آزمایش خوب انجام دهد.

نظرتان در خصوص بازیکنان جدید چیست؟

بازیکنان جدید بد نیستند اما در بد موقعی آزمایش شدند. در دیدار مقابل الهلال که یک دیدار بسیار سخت بود آن‌ها نیاز به هماهنگی بیشتر دارند.

شما رابطه بسیار خوبی هم با وریا غفوری دارید؛ فکر می‌کنید امسال نقش او سنگین‌تر است؟

وریا بازیکن بسیار باتجربه‌ای است و می‌تواند تیم را جمع کند. خدا را شکر هواداران استقلال او را قبول دارند. او بازیکن بسیار صادقی است او فقط دنبال کاپیتانی نبوده و خیلی می‌تواند به استقلال کمک کند.

احمد موسوی هم بابت پوشیدن شماره 2 استقلال از شما رخصت گرفت.

موسوی با من تماس گرفت و این نشان می‌دهد که شعور بالایی دارد. او می‌تواند بدون اینکه با من تماس بگیرد این کار را انجام دهد. من همیشه دوست داشتم که یک دفاع راست بعد از من این شماره را بر تن کند و چه خوب که این کار را موسوی انجام دهد. این نشان می‌دهد کسانی که این لباس را پوشیده‌اند مثل مرحوم پورحیدری فقط بابت این نبوده که صرفا فقط این لباس را بر تن کردند؛ اخلاق بسیار مهم است.

حضور مومنی و مظلومی چقدر می‌تواند در هیات مدیره تاثیرگذار باشد؟

مظلومی از قدیمی‌های استقلال است و دلسوز هم هست؛ ایشان هیچ وقت به دنبال منافع شخصی در استقلال نبوده. با شناختی که از وی دارم می‌تواند به استقلال کمک کند بقیه را کمتر روی آنها شناخت دارم.

شما چه زمانی قصد دارید وارد دنیای مربیگری شوید؟

کلاس‌های هلند را به صورت آنلاین شرکت کردم و چند وقت دیگر می‌توانم به صورت حضوری در هلند در کلاس‌ها حضور یابم. به نظرم زمانی می‌توانم به استقلال کمک کنم که آبروی 20 ساله‌ام که در فوتبال گذاشته‌ام از بین نرود؛ زمانی که سعادتمند مدیرعامل استقلال بود به من پیشنهاد حضور در کادر فنی را دادند که من قبول نکردم. حتی برای من حکم آکادمی پایه‌های استقلال را زده بودند که من عذرخواهی کردم. آقای فریادشیران گفته بودند که من به دنبال پست گرفتن هستم و زمان مدیریت قبلی به من پیشنهاد شد که کمک مربی و همینطور مدیر آکادمی بود اما آن را نپذیرفتم.

تیم ملی این روزها شرایط بسیار خوبی دارد و روی نوار موفقیت است؛ در این مورد صحبت کنید؟

خیلی مهم است که ما دوباره به جام جهانی صعود کنیم. اسکوچیچ بسیار خوب در تیم ملی عمل کرده است و حتی نتایج بسیار خوبی کسب کرده؛ حتی قرار بود من به جای آقای کریم باقری به تیم ملی ملحق شوم که شرایطش فراهم نشد. به نظرم تیم ملی با این بازیکنان خوب می‌تواند موفق شود و از این گروه صعود خواهد کرد.

#لیگ دسته اول
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها