40020
اصغری‌مقدم: دفاع انفرادی و تیمی تیم ملی فوتسال مشکل‌ساز بود، بازیکنان پخته‌تر بازی کنند/ نباید به قزاقستان فضا بدهیم
03 مهر 1400 14:05
مربی فوتسال کشورمان گفت: قزاقستان بازی‌های زیبایی ارائه می‌کند و نباید به این تیم و دروازه‌بان آنها فضا بدهیم.

روزنامه گل

جواد اصغری‌مقدم درباره پیروزی 9 بر 8 تیم ملی فوتسال ایران مقابل ازبکستان اظهار داشت: از زدن 9 گل خوشحال و از دریافت 8 گل ناراحت هستیم. بازیکنان با استرس زیادی بازی می‌کردند و روی بازیکنان فشار بود. خوب شروع کردیم و به دو گل رسیدیم، اما در ادامه شوکی به ازبکستان وارد شد و بازی را در اختیار گرفت. هرچقدر در حمله خوب بودیم، در دفاع خوب عمل نکردیم.

وی با انتقاد از ساختار دفاعی شاگردان ناظم‌الشریعه بیان کرد: دفاع انفرادی و تیمی ایران مشکل‌ساز بود. در دفاع پنج‌نفره هم یک گل زدیم و سه گل خوردیم که این برای ما خیلی بد است. امیدوارم اشتباهات تیم ایران در مراحل پایانی کمتر شود و بازیکنان پخته‌تر بازی کنند. جام جهانی جای اشتباه نیست. خدا را شکر که پیروز شدیم و دیگر نباید به این بازی فکر کنیم. ما بازیکنان توانا و کادر فنی خوبی داریم و آنها باید بیشتر کنار یکدیگر قرار بگیرند.

بازیکن پیشین تیم ملی در پاسخ به این پرسش که آیا دست کم گرفتن ازبک‌ها در دقایق پایانی باعث دشواری کار ملی‌پوشان شد یا خیر، تصریح کرد: ما پنج دقیقه می‌توانستیم ازبکستان را دست کم بگیریم، نه 40 دقیقه. مشکل اینجاست که ما دوست نداریم دفاع کنیم و می‌خواهیم پرس کنیم. ما عجول هستیم و اگر در تمام دقایق بازی پرس می‌کردیم، موفق‌تر بودیم. همیشه کارهایی را که دوست داریم، بهتر انجام می‌دهیم. بازیکنان ما عقب آمدند و به ازبکستان فضا دادند. ما باید سوار بر بازی می‌شدیم و نباید به حریف فضا می‌دادیم تا حریف راحت‌تر بازی کند.

اصغری‌مقدم در مورد دیدار مقابل قزاقستان در مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی به تسنیم گفت: قزاقستان چند بازیکن برزیلی دارد و نسبت به ازبکستان، رقیبی به مراتب سخت‌تر است. با این حال ایران مقابل تیم‌های قدرتمند، بهتر بازی می‌کند و به نظرم بازی خوب و سنگینی از آب درمی‌آید. امیدوارم کادر فنی بیشتر روی دفاع تیمی، به‌ویژه دفاع پنج نفره کار کند. قزاقستان بازی‌های زیبایی ارائه می‌کند و نباید به این تیم و دروازه‌بان آنها فضا بدهیم. دیدار مقابل قزاقستان جای اشتباه نیست و باید یاد بگیریم با تمرکز بالا دفاع کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا صحبت از قهرمانی باعث افزایش فشار روی بازیکنان تیم ملی شده است یا خیر، خاطرنشان کرد: بخشی از استرس‌ها به‌خاطر همین موضوع است. ما مصاحبه می‌کنیم و می‌گوییم چون به مقام سوم جام جهانی 2016 رسیده‌ایم، این بار باید فینالیست شویم. این فشار روی بازیکنان خوب نیست و باید اجازه بدهیم آنها پله پله جلو بروند. ازبکستان را هم شکست دادیم و نباید ایراد بگیریم. ایراداتی در پیروزی ما بود که باید آنها را کاهش دهیم. چند بازیکن ما برای اولین بار در جام جهانی بازی می‌کنند و باید اجازه بدهیم به خودشان بیایند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها