پرسپولیس این توان را دارد که امسال قهرمان آسیا شود
40005
کعبی: الهلال قدرتمند است اما خط دفاع ضعیفی دارد
03 مهر 1400 13:33
مهدی نوری - حسین کعبی بازیکن سابق پرسپولیس معتقد است الهلال عربستان هر چند تیم قدرتمندی است و بازیکنانی دارد که در هر لحظه می‌توانند نتیجه بازی را عوض کنند اما تیم یحیی گل محمدی هم نشان داده که مرد روزهای سخت است و اگر بازیکنانش در فرم ایده آل خودشان باشند، نه تنها الهلال بلکه هیچ تیمی در آسیا نمی‌تواند مقابل آنها مقاومت کند.

روزنامه گل


بازی پرسپولیس و استقلال تاجیکستان در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا چطور بود؟

قبل از این دیدار مطمئن بودم که بازی بسیار سخت و سنگینی است چون استقلال تاجیکستان در زمین خودش بازی می‌کرد و تیم موذی و خطرناکی است اما مهم این بود که پرسپولیس به مرحله بعد صعود کند. فرقی هم نمی‌کرد که چند گل بزند و فقط باید صعود می‌کرد که خدا را شکر برد و صعود کرد.

به نظر شما گل دقیقه 90 مهدی ترابی شانسی بود؟

حالا شانسی هم باشد 3 امتیاز را گرفتیم. شانسی باشد یا نباشد اهمیتی ندارد، مهم صعود پرسپولیس به مرحله بعدی بود. من در تیم ملی امید همین حالت گل زدم، البته من از راست زدم و مهدی از چپ زد. همه به من گفتند که می‌خواستی سانتر کنی و شانسی گل شد و گفتم شاید دید من سانتر بود اما توپ گل شد. مهم بود که توپ ترابی گل شود که شد. شاید مهدی می‌خواست سانتر کند اما هدف از سانتر هم در نهایت گل است که توپ مهدی تراپی مستقیم گل شد.

بازی در چمن مصنوعی تاجیکستان چقدر روی کار پرسپولیس تاثیر گذاشته بود؟

مس رفسنجان تنها تیم لیگ ما است که چمن مصنوعی دارد و بازیکنان ما زیاد به این شرایط عادت ندارند. پرسپولیس تیمی است که روی زمین کار می‌کند و بازیکنان تکنیکی دارد و چنین بازیکنانی در چمن مصنوعی زودتر مصدوم می‌شوند و خطرناک است. به نظرم پرسپولیس فوق العاده کار کرد و بازی کردن در چمن مصنوعی برای بازیکنان تکنیکی و سرعتی خیلی سخت است و برد خیلی خوبی بود. بازی حذفی بود و کار سخت و سنگین بود و خدا را شکر که پرسپولیس برد.

چه تصوری از بازی پرسپولیس با الهلال عربستان دارید؟

روی کاغذ بازیکنان الهلال خوب هستند چون در خط حمله 2-3 تا بازیکن فوق العاده دارد. بازی در عربستان است و خیلی سخت و سنگین است اما پرسپولیس مال روزهای سخت است. پرسپولیس جلوی تیم‌های بزرگ خوب بازی می‌کند و با بازیکنانی که دارد می‌تواند نتیجه بگیرد. مدافعان الهلال خیلی ضعیف هستند و در خط هافبک و حمله خوب هستند. اگر پرسپولیس روزش باشد و بازیکنانش در فرم ایده آل باشند هیچ تیمی حریف شان نمی‌شود. مطمئنا آنها هم برنامه دارند اما پرسپولیس مال روزهای سخت است.

فکر می‌کنید بازیکنان گران قیمت عربستان می‌توانند مانع صعود پرسپولیس از این مرحله شوند؟

الهلال تیم باتجربه‌ای است و مهاجمانش هر لحظه می‌توانند نتیجه بازی را عوض کنند و در بازی با استقلال دیدیم که مدافعان این تیم یک اشتباه کردند و مهاجم الهلال گل زد. الهلال تیم هماهنگ و خوبی است و مربی شناخته شده‌ای دارند و بازی سنگینی برای پرسپولیس است چون حریف کاملا حرفه‌ای است.

در مورد بازیکنانی که از پرسپولیس جدا شدند و نفراتی که جذب شده‌اند چه نظری دارید؟

احمد نوراللهی که چند سال فوق العاده بود و برای پرسپولیس زحمت کشید و یک آدم فوتبالی و کاربلد و در خدمت تیم بود که با جان و دل برای پرسپولیس بازی می‌کرد. کنعانی هم همیشه فیکس بود و فوق العاده کار کرد و در تیم ملی هم هست. شهریار مغانلو در ملوان و پیکان فوق العاده بود و بیرون از ایران هم بد نبود اما از پرسپولیس جدا شد. بازیکنان جدید با تصمیم گل محمدی آمده‌اند و پرسپولیس در 3 جام حضور دارد و آسیا برای ما خیلی مهم است. یحیی رفیق صمیمی ام است و خیلی دوست دارم در آسیا قهرمان شود چون با دل و جان برای پرسپولیس کار می‌کند.

فکر می‌کنید پرسپولیس امسال واقعا توان قهرمانی در آسیا را دارد؟

تا الان تیمی که از پرسپولیس دیدم این توان را دارد. خیلی‌ها می‌گویند زورمان به الهلال می‌رسد اما باید بازی به بازی جلو برویم و الان تمرکزمان فقط روی الهلال باشد و بعد به بازی نیمه نهایی و فینال فکر کنیم. الهلال در عربستان حرف اول را می‌زند و تیم قدرتمندی است. پرسپولیس چند سال در آسیا نتیجه گرفته و دوبار به فینال رفته که قهرمان نشده اما انشالله امسال قهرمان آسیا می‌شود.

#پیشکسوت پرسپولیس #پرسپولیس #الهلال عربستان #صعود به مرحله بعد #اختصاصی گل #مهدی نوری
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها