استقلال نشان داد الهلال آن تیمی که می‌گفتند نیست
40003
کرمانی مقدم: پرسپولیس بخت نخست قهرمانی است
03 مهر 1400 13:28
آرش جعفری - هافبک ملی پوش سابق پرسپولیس که سابقه گلزنی به الهلال را دارد عقیده دارد اگر پرسپولیس همیشگی باشیم به‌راحتی می‌توان این تیم را برد.

روزنامه گل

مرتضی کرمانی مقدم می‌گوید بازی سختی مقابل الهلال داریم ولی می‌توان این تیم را در زمین خودش به‌راحتی شکست داد. پرسپولیس در این سال‌ها به هماهنگی خوب رسیده است و الان هم در بهترین شرایط قرار دارد. کرمانی مقدم تنها مشکل پرسپولیس را حضور نداشتن در کوران مسابقات می‌داند و می‌گوید بازی تدارکاتی مثل بازی کردن در لیگ نیست اما از هیچی بهتر است و پرسپولیس می‌تواند با چند بازی تدارکاتی با آمادگی بهتر به عربستان برود.

بازی با استقلال تاجیکستان را چطور دیدید ؟

بازی خیلی خوبی بود پرسپولیس در هر دونیمه بر بازی مسلط بود و یک موقعیت خطرناک هم به حریف ندادیم. با اینکه بازی در چمن مصنوعی بود بچه‌ها باغیرت و تعصب موفق شدند که برنده بازی باشند. من فکر می‌کنم اگر دقت بیشتری داشتیم می‌توانستیم با گل‌های بیشتری این تیم را شکست دهیم.

با توجه به اینکه اشاره داشتید می‌شد با گل‌های بیشتری بازی را برد نظرتان در مورد مهاجمان در این بازی چه بود ؟

ببینید ما در تاجیکستان با یک مهاجم هدف بازی را شروع کردیم. عبدی بد بازی نکرد اما عبدی همیشه نبود. از سوی دیگر گل محمدی سعی داشت با هافبک‌ها بازی را اداره کند و در ادامه هافبک‌ها به خط حمله اضافه شوند تا به گل برسیم. برای همین عقیده دارم خط هافبک ما در این بازی خیلی خوب بود چون هم در دفاع به‌خوبی کارکردند و هم در حمله مؤثر بودند.

یکی از مشکلات ما در این بازی نداشتن بازی تدارکاتی و حضور نداشتن در کوران مسابقات بود و کماکان این مشکل هم وجود دارد. نظر شما در این مورد چیست ؟

دقیقاً همین‌طور است نداشتن بازی تدارکاتی و قرار نداشتن در شرایط بازی خیلی به ضرر تیم است. و مسلماً دربازی با الهلال هم تأثیرگذار خواهد بود. البته باید بگویم بازی تدارکاتی خوب است اما مثل قرار داشتن در شرایط بازی نیست. من امیدوارم در بازی‌های تدارکاتی که قبل از بازی با الهلال داریم بتواند به تیم کمک کند.

بازی با الهلال را چطور می‌بینید ؟

بازی سختی است اما من عقیده دارم می‌توانیم این بازی را ببریم. آن‌قدر که الهلال از ما می‌ترسد ما از این تیم نمی‌ترسیم. بچه‌های ما سال‌هاست که در کنار هم بازی می‌کنند و به‌خوبی باهم هماهنگ هستند.

پس با شکست الهلال می‌شود به مرحله بعد صعود کنیم؟

چرا نتوانیم الهلال را ببریم؟ من به شما قول می‌دهم اگر پرسپولیس همیشگی باشیم می‌توانیم هم الهلال را ببریم و هم به فینال برسیم.

الهلال مقابل استقلال هم تیم خیلی خوبی نشان نداد فکر می‌کند این تیم باآن‌همه بازیکن گران‌قیمت مشکل‌ساز باشد و چون آن الهلالی که می‌گفتند نیست؟

من بازی این تیم مقابل استقلال را دیدم. استقلال در چند دقیقه اول بازی دفاعی بازی می‌کرد ولی وقتی دید که می‌تواند به این تیم حمله کند شما دیدید که بازی را در دست گرفت و چند موقعیت خوب هم درست کردند ولی خوش‌شانس نبودند که به گل برسند. و در ادامه بر روی اشتباهات دفاعی دو گل دریافت کردند. برای همین من عقیده دارم این الهلال را می‌شود برد.

شما سابقه گلزنی به الهلال را هم دارید از آن بازی بگویید ؟

یادش به خیر بازی خیلی خوبی بود. آن موقع هم الهلال تیم خوب و گران‌قیمتی بود. قبل بازی رفت من در تمرین مصدوم شدم و نتوانستم بازی کنم. برای همین سرمربی حریف که همه تیم را آنالیز کرده بود نتوانست من را شناسایی کند. در بازی برگشت علی پروین به‌نوعی با بازی دادن به من برگ آس خودش را رو کرده بوده و من هم موفق شدم گل برتری را بزنم. باور کنید آن گل هم خیلی سخت زده شد. الهلال دروازه‌بان خیلی خوبی داشت اگر اشتباه نکنم الدعایه گلر این تیم بود.

با شکست الهلال باید در مقابل برنده النصر و الوحده بازی کنیم آن بازی را چطور می‌بینید ؟

تیمی که می‌خواهد قهرمان شود نباید حریف برایش مهم باشد. البته اگر الوحده بتواند النصر را ببرد حریف به‌مراتب راحت‌تری است. اما پرسپولیس هم الهلال را می‌برد و هم حریف بعدی را و به فینال می‌رسد و قهرمان هم خواهد شد.

بازی در عربستان مشکل‌ساز نخواهد شد ؟

بازی در عربستان و یا کشو.ر دیگری فرق نمی‌کند. پرسپولیس در هند و در بدترین شرایط آب و هوایی ونیز درجایی کرونا بی داد می‌کرد همه را شکست داد و به مرحله بعد صعود کرد. من فکر می‌کنم بازی در عربستان مشکل‌ساز نباشد خصوصاً اینکه الان فصل خوبی است و نیز چمن ورزشگاه‌های عربستان هم خوب است.

#استقلال #الهلال عربستان #پرسپولیس #پیشکسوت پرسپولیس #آرش جعفری #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها