39978
انتخاب آقایی به عنوان ورزشکار برتر کمیته توسعه آسیا
03 مهر 1400 11:22
نایب رئیس بانوان فدراسیون بدمینتون از انتخاب ثریا آقایی ملی‌پوش المپیکی کشورمان به‌عنوان ورزشکار برتر کمیته توسعه کنفدراسیون آسیا خبر داد.

روزنامه گل

فریبا مددی گفت: نامه‌ای از کمیته توسعه کنفدراسیون آسیا دریافت کردیم که ثریا آقایی مجددا به عنوان ورزشکار برتر انتخاب شده است. برای او مسابقات و برنامه‌هایی را درنظر گرفته‌اند و قرار است برنامه‌های آسیا برای ما ارسال شود.

وی اظهار داشت: حضور ثریا آقایی در المپیک 2020 توکیو باعث شد هم انگیزه بیشتری بین بازیکنان بوجود آید و امید بیشتری به آینده داشته باشند و هم اسپانسرهای بیشتری از بانوان حمایت کنند، اما امسال با توجه به مسائل کرونا بیشتر از پنج تیم در لیگ برتر شرکت نکردند. با این حال بدمینتون بانوان توسط اسپانسرها حمایت می‌شود و سعی می‌کنیم مسابقات را بهتر از سال گذشته و با نظم خیلی خوبی برگزار کنیم.

نایب رئیس بانوان فدراسیون بدمینتون درخصوص مسابقات بین المللی دهه فجر گفت: طبق نامه‌ای که قبلا به کنفدراسیون بدمینتون آسیا ارسال کردیم میزبانی دو مسابقه را درخواست دادیم. درخواست مسابقات بین المللی 25 هزار دلاری دهه فجر و مسابقات بین المللی جوانان به میزبانی استان فارس؛ امیدواریم باتوجه به شرایط موجود کرونا بتوانیم مسابقات را برگزار کنیم.

مددی درباره طرح استعدادیابی که قرار است متفاوت از سال های گذشته برگزار شود، خاطرنشان کرد: طرح استعدادیابی قبلا برگزار می‌شد و آن را از بهمن ماه سال گذشته به صورت متفاوت برگزار می‌کنیم. به 10 منطقه سهمیه دادیم تا استان‌هایی که در هر منطقه هستند با هم رقابت کنند و برترین‌های آن منطقه به فدراسیون معرفی شوند.

وی گفت: به هر منطقه دو سهمیه دادیم که رده‌های سنی زیر 11، 13، 15 و 17 سال در آن قرار دارند، اما هدف ما رده‌های سنی زیر 11، 13 و 15 سال است که به فدراسیون معرفی شده‌اند و ماه آینده جشنواره استعدادیابی را برگزار خواهیم کرد. نفرات برتر و مستعدین را جهت پشتوانه سازی تیم‌های نوجوانان و جوانان انتخاب خواهیم کرد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها