پرسپولیس فلسفه‌ای درست کرده که همه تیم‌ها نگاه ویژه‌ای به او دارند
39755
امامی فر: امسال می‌تواند سال قهرمانی پرسپولیس در آسیا باشد
31 شهريور 1400 14:47
مهدی نوری - علیرضا امامی فر هافبک سابق پرسپولیس معتقد است سرخپوشان تهرانی با پنج قهرمانی متوالی در لیگ برتر و دو بار حضور در فینال آسیا در سالهای اخیر فلسفه خودش در فوتبال را ایجاد کرده و تیم هایی که مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرند نگاه ویژه‌ای به تیم یحیی گل محمدی دارند اما اگر پرسپولیس می‌خواهد قهرمان آسیا شود باید ظرفیت هایش را در تمام زمینه‌ها بالا ببرد.

روزنامه گل

بازی پرسپولیس و استقلال تاجیکستان در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا چطور بود؟

پرسپولیس یک پیشینه‌ای را در این اواخر برای خودش درست کرده یعنی 5 قهرمانی در لیگ و 2 بار حضور در فینال آسیا برای پرسپولیس یک شخصیتی را در ایران و آسیا برای خودش درست کرده است و تیم هایی که مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرند با نگاه ویژه‌ای جلوی پرسپولیس قرار می‌گیرند. وقتی به جذب بازیکنان نگاه می‌کنید خدشه‌ای در مسائل فنی وارد نمی‌شود و اگر نوراللهی می‌رود، اسدی جذب می‌شود. آقای گل محمدی و دستیارانش نفراتی را انتخاب می‌کنند که قبه شیوه و فلسفه اش بخورد و از لحاظ شخصیتی هم به پرسپولیس بخورند. بازیکنانی که به پرسپولیس می‌آیند باید بدانند که کجا آمده‌اند چون در پرسپولیس همه چیز با تیم‌های قبل متفاوت است. در بازی با استقلال تاجیکستان پرسپولیس وظیفه خودش را می‌دانست.

یعنی با فلسفه خاصی به زمین رفت؟

منظورم این است که چون این مسیر را 2 سال طی کرده بودند و به فینال آسیا رسیده بودند، می‌دانستند که در این بازی چکار کنند. پرسپولیس اگر از تجربه اش استفاده نکند ضرر می‌کند و در این بازی هم خیلی با اطمینال، حوصله و سیاست کار کرد و خودشان را به آب و آتش نزدند و برای خودشان شانس ایجاد کردند و با توپی که ترابی تبدیل به گلل کرد برنده شدند و از این مرحله گذر کردند.

گل ترابی شانسی بود؟

اگر از دید هواداری نگاه کنیم هر جوری دلشان بخواهد می‌توانند عنوان کنند اما وقتی حرفه‌ای نگاه کنید وقتی 10-15 بار به محوطه جریمه حریف می‌رسید و 10 تا شوت می‌زنید شانس هایی ایجاد می‌شود که می‌تواند تبدیل به گل شود. خودم در زمانی که بازی می‌کردم شوت زده ام که توپ به هر دو تیر خورد و گل شد. دنبال اینکه گل ترابی شانسی بوده یا نه نیستم بلکه پرسپولیس حرفه‌ای کار کرد و با یک ضربه به گل رسید.

چه تصوری از بازی با الهلال دارید؟

بازی با الهلال نیاز به وقت بیشتری برای کار دارد. الان 2 تا مساله هست یکی بیرون زمین و یکی داخل زمین، تیم سرپرستی و مدیریتی باید وقت بیشتری برای تیم بگذارند که مربوط به نوع پرواز و هتل و ساعت تمرین و ... می‌شود و باید تمام مسائل را بررسی کنند و از تجربیات 2 سال گذشته استفاده کنند و مشکلات را به حداقل برسانند. مساله بعد مربوط به یحیی و کادر فنی می‌شود که تمام بازیهای اخیر الهلال را آنالیز کنند و نفر به نفر حریف را آنالیز کنند و به بازیکنان کامل توضیح دهند. آنالیز باید کامل باشد و خوشبختانه بازی پرسپولیس هم بازی مالکانه است ضمن اینکه دفاع تیمی را در اولویت قرار دهند تا نتیجه بگیرند. در بازی با استقلال تاجیکستان موقعیت هایی به حریف داد که نشان می‌داد هماهنگی بین خطوط دفاعی به حداکثر نرسیده است.

فکر می‌کنید پرسپولیس می‌تواند الهلال را ببرد؟

پرسپولیس نشان داده این توانایی را دارد. اگر انجام شدنی نبود واقعیت را می‌گفتم اما در این 2 سال نشان داده که توانایی بالایی دارد. الهلال هم تیم آنالیز دارد و هر کسی بتواند آنالیز بهتری بکند و طراحی تمرین بهتری داشته باشد موفق می‌شود.

پرسپولیس امسال قهرمان آسیا می‌شود؟

وقتی کادر فنی دارد کار می‌کند و یک مسیری را دوبار رفته و نتوانسته قهرمان شود یعنی یک جای کار ایراد دارد بنابراین باید مسیر رفتن به سمت قهرمانی را تغییر داد البته تغییری که لازم باشد نه اینکه تغییر الکی، اگر من باشم از تمام عواملی که در این 2 فینال بودند نظرات را می‌خواهم که چرا قهرمان نشدیم و یک کار گروهی درست می‌کنم و نظرات آنها را می‌خواهم که چرا قهرمان نشدیم و یک برنامه ریزی درست انجام بدهیم که قهرمان شویم. وقتی یک اشتباهی تکرار می‌شود دیگر اشتباه نیست بلکه انتخاب است. پرسپولیس باید ظرفیت قهرمان شدن در آسیا را به وجود بیاورد و امسال می‌تواند سال قهرمانی پرسپولیس در آسیا باشد.

#پرسپولیس #پیشکسوت پرسپولیس #الهلال #فوتبال برتر #لیگ قهرمانان آسیا
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها