سرمربی تیم ملی باید با پرسپولیس تعامل داشته باشد
39747
درخشان: پرسپولیس باهوش باشد این الهلال را می‌تواند شکست دهد
31 شهريور 1400 14:16
  آرش جعفری- سرمربی سابق پرسپولیس عقیده دارد این تیم در عربستان مقابل الهلال کار سختی دارد ولی درعین‌حال می‌تواند این تیم را شکست دهد. حمید درخشان می‌گوید پرسپولیس برای صعود به مرحله بعد باید چند بازی تدارکاتی انجام دهد تا باهماهنگی کامل به مصاف حریف عربستانی خود برود. درخشان در ادامه به تعامل فدراسیون و سرمربی تیم ملی با پرسپولیس اشاره دارد تا هر دو تیم ضرر نکنند و بتواند با شمست حریفان خود به مراحل بعد صعود کنند.

روزنامه گل

بازی پرسپولیس با استقلال تاجیکستان را چطور دیدید ؟

بازی سختی برای ما بود؛ چون شرایط بازی در زمین چمن مصنوعی سخت بود اما تیم حریف با چمن ورزشگاه آشنا بود و قبلاً روی چمن مصنوعی تمرین داشت. پرسپولیس شناختی نسبت به این تیم نداشت. همین موضوع گره‌های کار را بیشتر می‌کرد. از سوی دیگر پرسپولیس بدون بازی تدارکاتی و رسمی به تاجیکستان رفته بود و همین موضوع را سخت‌تر کرده بود. بچه‌ها در بازی باهم هماهنگ شدند و در مقابل تیم حریف هم دفاعی بازی می‌کرد و تمام این عوامل کار راسخت و سخت ترکرده بود و برای همین به‌سختی از سد این تیم گذشتیم. من فکر می‌کنم در دقایق پایانی توانستیم از فرصت به دست آمده استفاده کنیم و بازی را ببریم.

پرسپولیس نمی‌توانست در این بازی گل‌های بیشتری بزند ؟

ببینید همانطور که گفتم حریف خیلی دفاعی بازی می‌کرد. تیم استقلال تاجیکستان درست است که ناشناخته بوده اما حتماً تیم خوبی بوده که توانسته تا به اینجا برسد. همانطور که دیدیم پرسپولیس به‌راحتی نتوانست حریف را شکست دهد. پس تیم ضعیفی نبوده و بسیار خوب و قابل‌احترام و سخت‌کوش هم ظاهر شد. البته چند موقعیت داشتیم مثل صحنه‌ای که امیری تک به تک شد و موقعیت از دست رفت.

پرسپولیس در مرحله بعد باید به مصاف الهلال برود این بازی را چطور می‌بینید؟

بازی سختی است. الهلال به‌عنوان یک رقیب سنتی که سابقه قهرمانی در آسیا را دارد مطمنا برای برد در زمین خودش به میدان می‌آید. پرسپولیس در عربستان کار خیلی سختی مقابل این تیم دارد. ما برای اینکه بتوانیم در این دیدار موفق باشیم.باید چند بازی تدارکاتی خوب انجام دهیم ا در شرایط بازی قرار بگیریم.

با توجه به بازی استقلال و الهلال فکر نمی‌کنید بردن این تیم کار سختی نباشد ؟

الهلال تیم شناخته‌شده‌ای است و چون در زمین خودش بازی می‌کند می‌تواند خطرناک باشد اما با توجه به بازی که من از این تیم مقابل استقلال دیدیم باید بگویم آن‌قدرها هم که درباره آن‌ها تبلیغ‌شده بود حریف سخت همیشگی نیستند و اگر کمی بچه‌ها باهوش باشند می‌توانیم از سد آن‌ها بگذریم. الهلال در خط دفاع ضعیف است و به‌راحتی می‌شود به این تیم گل زد اما در خط حمله تیم بسیار خوبی هستند و برای پیروزی ابتدا باید خط حمله این تیم را مهار کرد.

پرسپولیس و تیم ملی در یک برهه زمانی بازی دارند این تداخل زمانی فکر نمی‌کنید به ضرر پرسپولیس باشد؟

دقیقاً همین‌طور است. متأسفانه پرسپولیس ملی‌پوشانش را در اختیار نخواهد داشت و این به ضرر تیم است. به عقده من فدراسیون و سرمربی تیم ملی باید یک تعامل خوب با باشگاه پرسپولیس داشته باشند تا در بازی سخت با الهلال به مشکل نخورد. البته باید این را هم اضافه کنم بازی تیم ملی هم مهم است. بنابراین باید تعاملی صورت بگیرد که دو تیم ضرر نکنند.

مهاجمان پرسپولیس را چطور دیدید ؟

مهاجمان پرسپولیس بااینکه گل نزدند ولی تلاش خوبی داشتند.البته آل کثیر و پاک‌دل زمان زیادی برای بازی نداشتند ولی در کل باید به آن‌ها فرصت بیشتری داد.

بازیکنان جدید پرسپولیس را چطور دیدید ؟ آیا می‌توانند جای خالی بازیکنان جدا شده را پر کنند ؟

بازیکنان جدید خوب بازی کردند ولی عقیده دارم هنوز زود است تا در خصوص آن‌ها قضاوت کنیم. اما با تمام این اوصاف به نظرم می‌توانند جای خالی آن‌ها را پر کنند. باید به بازیکنان جدید فرصت دهیم تا تلاش بیشتری داشته باشند. پرسپولیس تیم بزرگی است، آن‌ها هم باید بدانند که به تلاش بیشتری نیاز است. فصل گذشته هم بازیکنان جدید جواب دادند و امیدوارم امسال هم جواب دهند.

پرسپولیس می‌تواند قهرمان شود ؟

قهرمانی سخت است اما دور از دسترس نیست. امیدوارم برای مرحله بعد لیگ قهرمانان، دیدارهای تدارکاتی بیشتری داشته باشیم. در مراحل بعدی تیم‌ها نسبت به پرسپولیس شناخت بیشتری پیدا کردند و تیم ما را بهتر آنالیز خواهند کرد، بنابراین قدرتمندتر از قبل ظاهر می‌شوند. پس ما نیز باید خود را قوی‌تر کنیم، تا قهرمان شویم.

#پیشکسوت پرسپولیس #حميد درخشان #پرسپولیس #لیگ برتر #الهلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها