39730
فریادشیران حسابرس باشگاه استقلال شد؟
31 شهريور 1400 12:31
معاون باشگاه استقلال با صحبت در حوزه مالی وارد مسائل حسابرسی مالی باشگاه استقلال شد.

روزنامه گل

احمد مددی در روز ۲۷ شهریور سال جاری از سمت مدیریت باشگاه استقلال استعفا کرد؛ هر چند وی در ساختمان وزارت ورزش تصمیم خود را اعلام کرد اما به وی اعلام شد که هیئت مدیره باید این موضوع را بررسی کند. این موضوع باعث شد بررسی وضعیت استعفای مددی چند روزی طول بکشد.

در واکنش به استعفای مددی شخصیت‌های زیادی به بررسی وضعیت استقلال پرداختند. در همان برهه حجت نظری عضو سابق هیئت مدیره استقلال اظهار داشت: ما بار‌ها درباره گزارشات مالی با مدیریت باشگاه چالش داشتیم. بسیاری از مسائل مالی غیرشفاف بود و هر چقدر تلاش کردیم در نهایت نتوانستیم از درآمد‌ها و هزینه‌های باشگاه اطلاعات دقیقی پیدا کنیم. اگر هم گزارش مالی به هیئت مدیره ارائه می‌شد در آن‌ها تنها کلی گویی شده بود و خبری از جزئیات نبود.

ناصر فریادشیران در واکنش به این صحبت‌ها و حمایت از مددی عنوان کرد: «این باشگاه دارد سامان مالی می‌گیرد. اگر مددی در مدیریت باشگاه استقلال به خودش ۱۹ می‌دهد من به او ۲۰ می‌دهم.»

پرسش اینجاست آیا فریادشیران در حوزه مالی تخصصی دارد؟ آیا وی با استاندارد‌های روز حسابداری آشنا است که به کسی نمره بدهد؟ طبق قانون، حسابرسی باید توسط فردی مستقل از آن سازمان و بعد از بررسی گزارش مالی (شامل ترازنامه، صورت سود و زیان و.) صورت بگیرد. چگونه فریادشیران که عضوی از باشگاه استقلال و وابسته به این مجموعه است عملکرد مدیر خود را بررسی می‌کند؟ آیا معاونی که بعد از برکناری از آکادمی استقلال با حکم مددی ارتقا جایگاه گرفته، علیه مدیر خود صحبت می‌کند؟

با این اوصاف صبحت‌های فریادشیران به عنوان معاون باشگاه در خصوص مسائل مالی ملاک نیست. در این حوزه گزارش رسمی حسابرسان مستقل می‌تواند ملاک قضاوت باشد.

#ناصر فريادشيران #استقلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها