اتفاقی عجیب بعد از کشمکش و چالش‌های چند ساله استقلالی‌ها با تلویزیون
39604
فایل‌های صوتی که دست بالا را به آبی‌ها می‌دهد
30 شهريور 1400 13:44
در سال‌های اخیر چالش‌ها و مشکلات باشگاه و هواداران استقلال با صدا و سیما کم نبوده است.

روزنامه گل

از اعتراض به کیفیت پخش بازی‌های اینم تیم و مقایسه آن با کیفیت بازی‌های تیم رقیب تا دستکاری و تمسخر لوگوی آبی‌ها در برنامه‌های مختلف و اتهام تلاش برای حاشیه سازی علیه بازیکنان و مربیان موفق و محبوب این تیم که بارها با اعتراض مدیران، مربیان و هوادران این تیم هم روبرو شد. در ماه‌های اخیر تنش میان استقلالی‌ها و صدا و سیما کمتر شده بود که پس از شکست استقلال برابر الهلال، دوباره ساخت برنامه‌ها و پخش مصاحبه هایی که برای آبی پوشان حاشیه هایی به همراه داشت شروع شد و در مدت کوتاهی بارها شاهد آنتن دادن به احمد مددی و ناصر فریادشیران و محمود فکری بودیم تا علیه فرهاد مجیدی و کادرفنی در شبکه‌های مختلف رسانه ملی حرف بزنند. در مورد فکری که این اش آنقدر شور شده بود که به یک طنز فراگیر در شبکه‌های اجتماعی شد و کاربران فضای مجازی با ساختن کاریکاتور‌ و جوک هایی این موضوع را دستخوش شوخی و خنده کردند. فضایی که پس از حدود 72 ساعت کار فشرده رسانه‌ای با تجمع هواداران معترض و خبر استعفای مددی فروکش کرد!

اصل ماجرا زمانی بود که چند فایل صوتی از جلسه و دیدار اطلاع رسانی نشده مددی و فریاد شیران به بیرون درز پیدا کرد. جلسه‌ای کاملا صمیمانه و خودمانی که برخلاف جلسات و نشست‌های مطبوعاتی خبری از سوال و جواب و کار خبری و رسانه‌ای نبود، بلکه بیشتر حالت مشورت کردن و کمک گرفتن و همکاری غیر متعارف و غیر حرفه‌ای با چند خبرنگار بود که دربین آنها گزارشگران صدا و سیما از جمله یکی از آنهایی که با فکری مصاحبه‌ای انجام داده و با لحنی عجیب آن را در صفحه مجازی اش تبلیغ کرده بود هم حضور داشت!

این جلسه گویا قبل ازشروع آن 72 ساعت طوفان رسانه‌ای علیه فرهاد مجیدی و کادرفنی و دیگر منتقدان باشگاه تشکیل شده بود. جالب اینکه در میان خبرنگاران و گزارشگرانی که در حال راه حل نشان دادن و حمایت کردن و ابراز ارادت به مدیران استقلال هستند، یکی از آنها که با صدا و سیما کار می‌کند خیلی شفاف می‌گوید چون پرسپولیسی بوده، پس از ماجرای صحبت‌های رسول پناه سراغ او نرفته تا تیم محبوبش دچار حاشیه نشود!؟ این فقط بخشی از صحبت‌های عجیب و جنجالی است که در فایل‌های صوتی لو رفته از این جلسه شنیده می‌شود. موضوعی که باشگاه استقلال مجبور شد خیلی سریع و دست و پا شکسته به آن واکنش بدهد و با صدور یک بیانیه تلاش کند تا جلسه فوق و مطالب رد و بدل شده در آن را عادی و مرسوم در تمام باشگاه‌های فوتبال جلوه دهد.

موضوعی که در این میان وجود دارد لطمه دیدن چهره صدا و سیما به عنوان یک رسانه ملی است. حالا هواداران استقلال تمام مشکلات و چالش هایی که با تلویزیون داشتند را به حساب چنین نشست‌ها و جلسه هایی که در پشت پرده برگزار می‌شود می‌گذارند و مدعی‌اند که تمام آنچه که در این سالها درباره حمایت پشت پرده از پرسپولیس و ضربه زدن به استقلال در صدا و سیما می‌گفتند درست بوده و این مشت می‌تواند نمونه‌ای از خروار باشد. لطمه و آسیبی که یک گزارشگر و مجری به مجموعه‌ای بزرگ به نام صدا و سیما زد خراب تر کردن چهره آن نزد هواداران پر شمار استقلال است. این اتفاق شک و شبهه درباره عمدی بودن و قصد و غرض‌های شخصی و لابی‌های پشت پرده در پخش برنامه‌های و مصاحبه‌ها و گزارش‌های صدا و سیما را تقویت می‌کند، درحالی که در اغلب موارد می‌تواند این گونه نباشد و قطعا نمی‌شود آن را به همه تعمیم داد. به هر صورت این چهره آسیب دیده و مدیران ارشد شبکه‌ای که مددی میهمان یکی از برنامه‌های آن بود با پخش کردن تصویر نامه دعوت از مجیدی و رسول پناه آنهم به تاریخ دیروز و پس از لو رفتن فایل‌های صوتی نمی‌توانند به سرعت اوضاع را سر و سامان بدهند و اعتماد از دست رفته را بازسازی کرده و آب ریخته شده را به ظرفش برگردانند

!

#استقلال #هواداران استقلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها