در بازی الهلال باید از بازیکنان باتجربه‌تری استفاده می‌شد
39603
علی چینی: فرهاد نباید شخصا بازیکن می‌گرفت!
30 شهريور 1400 13:42
  علی چینی پیشکسوت استقلال ابراز امیدواری می‌کند پس از جدایی احمد مددی، مدیریت جدید باشگاه در تلاش برای برطرف کردن مشکلات و اعتلای نام این باشگاه قدم بردارد. مشروح صحبت‌های چینی با گل درخصوص وضعیت این روزهای باشگاه استقلال را می‌خوانید:

روزنامه گل

شرایط باشگاه چگونه است؟

آنها از لیگ قهرمانان حذف شدند و نتوانستند به مرحله بعد صعود کنند. متأسفانه آنقدر در فضای مجازی الهلال را بزرگ کردند که این موضوع باعث شد تا بازیکنان ما برای این دیدار دچار استرس شوند. ما نسبت به داشته‌هایمان عملکرد خوبی داشتیم، تغییرات زیادی در استقلال صورت گرفت، چند بازیکن کلیدی این تیم را ترک کردند و بازیکنان جوانی آمدند که نه تجربه زیادی داشتند و نه با دیگر بازیکنان هماهنگ بودند البته چند بازیکن باتجربه بودند که فرهاد مجیدی از ابتدا از آنها استفاده نکرد ولی در مجموع استقلال عملکرد خوبی داشت. متأسفانه در روزی که آنها هر چه زدند، به درِ بسته خورد، گُلر الهلال یکی از بازیکنان آن دیدار شناخته شد.

با استفاده از بازیکنان جوان مخالف هستید؟

استفاده از جوانان خوب است زیرا آنها آینده فوتبال ایران را شکل می‌دهند اما باید در این بازی حساس از بازیکنان باتجربه‌تری استفاده می‌کرد؛ بازیکنانی که میدان‌دیده بودند، استرس نداشتند و می‌توانستند تأثیر بیشتری در این دیدار از خود نشان دهند اما هر چه بود لیگ قهرمانان برای استقلال به پایان رسید و حالا باید این تیم خود را آماده شروع فصل جدید در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان فصل آینده کند.

از نقل و انتقالات تیم رضایت دارید؟

برخی بازیکنان در حد و اندازه‌های استقلال نیستند. بازیکنی که دو میلیارد هم ارزش ندارد، قراردادهای هشت میلیاردی می‌بندد. شاید اگر بتوانیم بازیکنانی جذب کنیم که از لحاظ کیفیت ارزش بالایی داشته باشند، به طور حتم می‌توانیم موفق باشیم اما در مجموع باید نظارتی بر عقد قراردادها باشد تا بازیکنان بی‌کیفیتی که اصلاً در اندازه‌های استقلال نیستند، وارد این تیم نشوند. در زمان نقل و انتقالات این فرهاد مجیدی بود که دست به کار شد و بازیکنان را جذب کرد؛ درحالی‌که مسئولان نقل و انتقالات باید این کار را انجام می‌دادند اما آنقدر استقلال بی‌در و پیکر شده که فرهاد مجیدی مجبور است خودش شخصاً پیگیر مسائل باشد. بعضی آقایان هم افتخارشان این بود که پیراهن جدید را در دست گرفته و با بازیکن جدید عکس بگیرند.

آینده را با این وضعیت چگونه پیش بینی می‌کنید؟

وضعیت روز به روز بدتر خواهد شد. باید امیدوار باشیم که تغییرات اساسی در استقلال صورت بگیرد و اگر این اتفاق رخ ندهد، فصل آینده هم این هواداران هستند که بیشتر از هر کسی متضرر خواهند شد زیرا تنها دلخوشی آنها موفقیت تیم محبوبشان است.

به نظر شما با جدایی مددی مشکلات برطرف می‌شود؟

حالا که مددی از این باشگاه جدا می‌شود، حمید سجادی وزیر ورزش که خودش قهرمان ورزشی بوده و خاک این ورزش را خورده باید در این انتخاب دقت کرده تا گزینه اصلح‌ را انتخاب کند. هرچند کار مدیر بعدی به دلیل انباشته شدن مشکلات و بدهی‌ها بسیار دشوار است، اما اگر مدیریت توانمند که برای خدمت به باشگاه بیاید و تخصص این کار را هم داشته باشد انتخاب شود، می‌تواند از پس این وظیفه مهم بر آید.

چه توقعی از مدیریت جدید دارید؟

مدیر جدید استقلال باید به معنای واقعی کلمه و نه در حرف و شعار خادم تیم و مردم باشد. مدیر بعدی استقلال نباید برای کسب شهرت و شناخته شدن به این باشگاه بیاید که آخر و عاقبت حضور در این تیم برای شهرت طلبی را دیده‌ایم. امیدوارم مدیر بعدی آبی پوشان دارای برنامه عملیاتی باشد و البته در حد و اندازه اداره کردن این باشگاه بزرگ با میلیون‌ها هوادار باشد. وزیر سابق ورزش در انتخاب مدیران استقلال اشتباهات زیادی داشت و به غلط به افرادی مسئولیت داد که تجربه نشان داد توانمندی لازم برای اداره این باشگاه نداشتند.

#علی چینی #پیشکسوت استقلال #استقلال #باشگاه استقلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها