یک روز سر اینها دعوا بود
39581
بی‌رحم، مثل فوتبال
30 شهريور 1400 12:06
  فصل نقل‌وانتقالات در فوتبال ایران همچنان ادامه دارد و در این میان بلاتکلیفی برخی بازیکنان نامدار جالب توجه به نظر می‌رسد.

روزنامه گل

به عنوان مثال داریوش شجاعیان در حالی از استقلال کنار گذاشته شده که دست‌کم تا زمان تنظیم این مطلب، مشتری خاصی برای او وجود ندارد. نخواستن شجاعیان، از معدود وجوه اشتراک فرهاد مجیدی و احمد مددی بود؛ بنابراین بعید به نظر می‌رسد حتی تغییرات مدیریتی در استقلال هم منجر به تغییر سرنوشت این بازیکن شود. شجاعیان از جمع آبی‌ها طرد شده و به نظر هم نمی‌رسد هیچ باشگاه بزرگی دنبال او باشد. این شاید تاوان بازیکنی است که در این سال‌ها همه کار کرد، جز فوتبال. مصاحبه معروف «غذا نداریم»، یادگار شجاعیان در استقلال است. او یا مصدوم بود، یا ناآماده. در نتیجه طبیعی است که امروز مشتری دندانگیری نداشته باشد. این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که زمانی بر سر جذب شجاعیان جنگ و دعوا بود. استقلال او را با آژان‌کشی از گسترش‌فولاد گرفت و مدتها بر سر بدقولی برای پرداخت مطالبات این بازیکان، بین دو باشگاه درگیری شدید وجود داشت. حالا اما سوژه داغ تابستان چند سال پیش، عملا به مهره‌ای مازاد و فراموش‌شده تبدیل شده است.

از این بازیکنان باز هم داریم. مثلا می‌شود به محسن مسلمان اشاره کرد. او را یادتان هست؟ آخرین خبری که در مورد مسلمان شنیدید چه بود؟ آخرین باری که کنجکاو شدید بدانید سرنوشت این بازیکن چیست، کی بود؟ مسلمان در پایان فصل گذشته با سایپا به لیگ دسته اول سقوط کرد و حتی پیش از نهایی شدن این تراژدی، باشگاه او را کنار گذاشت. فعلا هم خریدار جدیدی برای او پیدا نشده است. بعد از طرد شدن از پرسپولیس، باشگاه‌هایی مثل ذوب‌آهن، سپاهان و سایپا تلاش کردند مسلمان را احیا کنند، اما نشد که نشد.

فوتبال همین است؛ بی‌رحم و سنگدل. اینجا تا وقتی بازار داری که کارت را درست انجام بدهی، در غیر این صورت کسی عاشق چشم و ابروی بازیکنان اسمی نیست که آنها را دور خودش جمع کند. باشگاه‌ها پول می‌دهند که از خدمات بازیکنان استفاده کنند. اگر خدمت و منفعتی در کار نباشد، دلیلی هم برای شل کردن سر کیسه نیست. سرنوشت بازیکنانی که اسم بردیم (و خیلی‌های دیگر)، بهترین عبرت است برای آنهایی که امروز صاحب اسم و اعتبار هستند و بادی در سر دارند. شل بجنبید، همه چیز را با هم از دست می‌دهید.

#داریوش شجاعیان #استقلال #لیگ برتر
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها