تیم جوان شده نشان داد می تواند آبرو داری کند و بگوید چه قدرتی دارد/مسئولیت پذیری بچه ها کاپیتانی ام را راحت تر کرد
39544
میلاد عبادی پور : کار با کادر ایرانی قطعا بهتر است چون زبان هم را می فهمیم
29 شهريور 1400 23:14
کاپیتان تیم ملی والیبال به گل از قهرمانی در آسیا گفت.

روزنامه گل

هدیه خطیبی

می گفتند والیبال از روزهای اوجش فاصله گرفته، می گفتند تغییر نسل مدتی صبر و تحمل می طلبد تا با با خاک خوری آسیا و جهانیشاید دوباره بین رقبا سری از سرها دربیاوریم اما تمام این حرف ها با نتیجه قهرمانی بی حرف و حدیث تیم جوان بهروز عطایی مشتیپوچ باشد.تیمی که با چند بازیکن از خاطرات ناخوشایند لیگ ملت ها و المپیک دنبال ادعاده حیثیت بود و کاپیتانی اش به دست میلادعبادی پور بود.در بین رشته های تیمی به محبوبیت کاپیتان سعید معروف و قدرت رهبری او نمونه ای نزدیک نداشتیم و همین موضوع کارعبادی پور را در آزمون سخت سرزمین آفتاب تابان سخت تر کرده بود.عبادی پور اما مثل نتیجه ای که ثبت شد هم بی حرف و حدیثوظایفش را انجام داد و هم به اصطلاح معروف آبرو داری کرد تا در نهایت تیتر تاریخی هم با عنوان «معروف نشده، قهرمان شدند» تقدیماین تیم شود.

عبادی پور که حالا به خوبی از زیر فشار برخی انتقادهای گذشته هم بیرون آمده ساعاتی بعد از ششمین قهرمانی تیم ملی والیبال ایراندر آسیا به چند سوال «گل» پاسخ داد.

اولین تجربه کاپیتانی مطلق شما مصادف شد با قهرمانی در آسیا که بگویند کاپیتان خوش قدمی هستید...

خوشبختانه حس مسئولیت پذیری آنقدر در تمام بچه ها وجود دارد که کار برای من راحت تر بود و کاپیتانی سختی نداشتم.من شخصا ازتک تک بچه ها ممنون هستم که در راه قهرمانی تا این حد مسئولیت پذیر بودند و هیچ کس کم نگذاشت.در حقیقت تمام اعضای تیم تمامتلاش شان را انجام دادند.

تیم ملی والیبال ایران بعد از جوان شدن و کاپیتانی شما اتفاق بزرگی را تجربه کرد که حضور سرمربی ایرانی در راسکادر فنی بود.از این اتفاق صحبت کنید.

ببینید کسی نمی تواند منکر این شود که کار با کادر ایرانی واقعا متفاوت و صد البته راحت تر است.نکته اول این است که ما زبان هم رامی فهمیم و در آن واحد متوجه می شویم چه می گوییم هم ما هم کادر.شما در در نظر بگیرید در امتیاز حساس بازی هستیم،این زمان درکسری از ثانیه فکر کادر فنی و بچه ها به یکدیگر منتقل می شود اما برای مربی خارجی باید صبر کنیم و فکر کنیم تا ببینیم او چه میگوید ! به نظر من شاید تجربه مربیان خارجی بیشتر باشد اما همه جا هم تجربه به کار تیم نمی آید بلکه انتقال صحبت ها و تصمیم گیریها بدون فوت وقت مهم است.بعضی حرف ها در حساس ترین موقعیت ها خیلی ساده است و نیازی به تجربه ندارد پس هم زبانی راه گشااست.جایی که در ست سوم بازی امتیازهای آخر در حال ثبت بود، تجربه فایده ای نداشت بلکه انتقال درخواست بازیکن و تصمیم گیریسریع مربی مثلا در مورد ویدیو چلنج لازم بود.به هر حال قبلا ارتباط گرفتن با مربیان سخت تر بود چون واسطه ترجمه زمان را در مواقعحساس می کشت و انتقال صحبت ها را سخت می کرد.

در کل تورنمت قهرمانی آسیا ما وقت یک ست باخت داشتیم.برخی ها معتقدند کاش این یک ست هم برابر چین در نیمهنهایی نمی باختیم تا رکورد تکمیل تری به جا می گذاشتیم.

به نظر من یک جاهایی طمع انسان را نابود می کند.چین جزو بهترین تیم های آسیا است.دیدار با چین، ژاپن و کره جنوبی هر کدامحساس ترین بازی ها را برای ما رقم زدند.اتفاقا من معتقدم این یک ست باخت به ما کمک کرد تا عملکرد بهتری داشته باشیم.نباید از آنطرف پل هم می افتادیم.من راستش خوشحالم چون همین نتیجه خیلی چیز ها را عوض کرد و شاید اگر آنجا یک ست واگذار نمی کردیمبازی ژاپن سخت تر می شد البته که بازی با چین هم به اندازه خودش سخت بود.

از فینال صحبت کنید و چاشنی انتقام از ژاپنی ها بعد نتیجه از لیگ ملت ها و المپیک...

فینال سه بر هیچ شد اما واقعا به همین راحتی ها نبود به جز ست دوم که 25 بر 22 برنده بازی شدیم، در ست اول و سوم واقعا با امتیازنزدیک به برتری رسیدیم.به هر حال بعد از باخت در لیگ ملت ها و المپیک این نتیجه در خاک خود ژاپنی ها، آن هم فینال آسیا واقعا لازمبود.انگیزه زیادی وجود داشت و حتی همان یک ست باخت برابر چین اینجا هم کمک کرد تا حتی یک ست هم در فینال ندهیم.خیلیخوشحالم که اتفاقی برخلاف تصور میزبان رقم خورد.

بعد از قهرمانی آسیا با تیم جوان شده والیبال گروهی هم گفتند که باید این تیم در جهانی هم می تواند همین قدرمقتدرانه نتیجه بگیرد یا خیر ؟ نظر شما چیست ؟

راستش را بخواهید تازه چند ساعت از فینال آسیا گذشته و برای فکر درباره جهانی ذهنم یاری نمی کند اما در این حد بگویم که با انگیزهبچه ها جلوی رقبایی که در جهانی هم ادعا دارند، آبروداری کردیم.برد در فینال با نتیجه سه بر صرف خودش کافی بود.البته واقعا جهانیفلسفه خاص خودش را دارد و قضیه اش فرق می کند باید ماه ها زحمت کشید تا ببینیم چه می شود.اما خوشحالم که تمام تلاش ها فعلادر قهرمانی آسیا به نتیجه رسید.

انتقام از ژاپن در فینال راه آینده را بازتر کرد...

درست است.همان طور که اشاره کردی بعد از باخت سه بر صفر در لیگ ملت ها و سه بر دو در المپیک اینجا مهم بود که نتیجه برای ماباشد و به دنیا و آسیا نشان بدهیم که آن نتایج فقط یک اتفاق بوده و قدرت اصلی آسیا کیست ! اینکه ژاپنی ها در خاک خودشان بدونیک ست بردن در فینال برابر ما باختند تمام حرف والیبال ایران بود.ضمن اینکه تیم جوان شده والیبال ایران هم نشان داد که در اولینتجربه اش در حالی که کادر فنی هم تغییر کرده، می تواند آبرو داری کند و بگوید که چه قدرتی دارد.تیم جوان ما به نظر من بهترینعملکرد را ثبت کرد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها