برای قهرمانی آسیا باید استانداردهای باشگاهی مان بالا برود
39515
عبدی: الهلال بهترین قرعه برای سرخ پوشان بود
29 شهريور 1400 19:36
مهدی نوری- حسین عبدی کاپیتان سابق پرسپولیس معتقد است برای قهرمانی در آسیا استانداردهای فوتبال باشگاهی ما باید بالا برود چرا که در حال حاضر سطح فوتبال باشگاهی ما نسبت به کره جنوبی و ژاپن پایین تر است و به همین دلیل است که پرسپولیس در لیگ برتر ایران مشکلی ندارد و قهرمان می‌شود اما در آسیا با اینکه 2 بار به فینال رسیده نتوانسته قهرمان شود هر چند که امسال می‌تواند سال متفاوتی برای یحیی گل محمدی و شاگردانش باشد و قهرمان آسیا شوند.

روزنامه گل

بازی پرسپولیس و استقلال تاجیکستان در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا چطور بود؟

بازی پر هیجانی بود. بازی در این مرحله از لیگ قهرمانان آسیا همیشه هیجان دارد و دیدار پرسپولیس و استقلال تاجیکستان خیلی پر هیجان بود و 3 امتیاز مهم ترین قسمت قضیه بود که خدا را شکر گرفتیم و به مرحله بعدی مسابقات صعود کردیم. استقلال تاجیکستان را قبلا دیده بودم و تیم چغر و سریع و تاکتیک پذیری بودند و موقعیت هم داشتند که بچه‌های ما اجازه گلزنی به این تیم را ندادند و در نهایت برنده شدیم. در مجموع بازی پرهیجان و خوبی را شاهد بودیم که خدا را شکر با برد پرسپولیس همراه بود.

چمن مصنوعی تاثیری روی کار پرسپولیس در این دیدار گذاشته بود؟

بله، تاثیر که داشت. باید به بازی در چمن مصنوعی عادت داشته باشید و اگر عادت نداشته باشی روی کار شما تاثیر می‌گذارد که در این بازی هم دیدیم که بازیکنان استقلال تاجیکستان به این چمن عادت داشتند و بچه‌های ما چون عادت نداشتند کار سخت بود اما خدا را شکر بازی را بردیم.

به نظر شما گل مهدی ترابی شانسی بود؟

نمی شود گفت ترابی از آن منطقه قصد سانتر داشت یا مستقیم می‌خواست گل بزند اما اگر به قصد گل زده باشد خیلی باهوش بوده و فوق العاده عمل کرده است. این گل خیلی چسبید چون آخرین دقیقه بازی بود و حریف آچمز شد.

چه تصوری از بازی پرسپولیس و الهلال عربستان در مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا دارید؟

به نظرم بهترین قرعه برای پرسپولیس است چون الهلال تیم ضعیف تری نسبت به سالهای گذشته اش دارد. الهلال در دفاع و حمله بالانس نیست و در حمله بهتر از دفاع است و این مساله برای پرسپولیس خوب است چون خط هافبک م حمله پرسپولیس قوی است و الهلال با آن دفاع و هافبک نمی‌تواند مقابل پرسپولیس مقاومت کند.

بازیکنان گران قیمتی که الهلال به خدمت گرفته می‌توانند برای پرسپولیس مشکل ساز شوند؟

می توانند مشکل ساز شوند اما بستگی به هماهنگی بچه‌های ما دارد چون فوتبال یک ورزش تیمی است و اگر فرصت‌ها را از ستاره‌های آنها بگیرند می‌توانیم موفق عمل کنیم.

عربستان میزبان بازیها است و پرسپولیس بابت میزبانی آنها اذیت نمی‌شود؟

پرسپولیس معمولا در زمین حریف خوب بازی می‌کند و چند سال است که در زمین حریف بازی می‌کند چون در آسیا امتیاز میزبانی نداشته و فکر نمی‌کنم مشکل خاصی داشته باشیم.

در مورد بازیکنانی که از پرسپولیس جدا شدند و بازیکنانی که به تیم اضافه شدند چه نظری دارید؟

بازیکنان جدا شده خیلی قدرتمند و هماهنگ بودند اما نفس فوتبال همین است و بازیکنان یک روزی به تیم می‌آیند و روزی هم از تیم می‌روند. بازیکنان خوبی هم جذب تیم شده‌اند و می‌توانند هماهنگ شوند و در قالب کار تیمی و تاکتیکی پرسپولیس قرار بگیرند و تاثیرگذار و مثمر ثمر باشند.

پرسپولیس در سالهای اخیر 2 بار به فینال آسیا رسید اما قهرمان نشد. به نظر شما تیم گل محمدی امسال می‌تواند قهرمان آسیا شود؟

بستگی به شانس و عملکرد خودشان دارد. بازیها حذفی است و کار سخت شده اما الان شانس بزرگی برای تیم هست و می‌توانند با 2 برد به فینال آسیا برسند.

در فینال هم باید با نمایندگان شرق آسیا روبرو شود که پرسپولیس همیشه مقابل آنها مشکل داشته، به نظر شما چرا پرسپولیس با تیم‌های شرق آسیا به مشکل می‌خورد و نمی‌تواند نتیجه بگیرد؟

فکر می‌کنم باید استانداردها را بالاتر ببریم وگرنه به مشکل می‌خوریم. الان 3 تیم از کره جنوبی و یک تیم از ژاپم به جمع 8 تیم پایانی رسیده‌اند چون آنها استانداردهای فوتبال باشگاهی خودشان را بالا برده اند. ما 4 تیم در آسیا داشتیم و یک تیم به جمع 8 تیم برتر آسیا رسیده است و باید استانداردهای فوتبال باشگاهی مان را بالا ببریم. لیگ ما ضعیف تر از کره جنوبی و ژاپن است و باید سطح فوتبال باشگاههای ما بالاتر برود تا بتوانیم با آنها رقابت کنیم. برای قهرمانی آسیا باید عملکرد مناسب داشته باشیم . پرسپولیس می‌تواند قهرمان آسیا شود اما برای اینکه چنین اتفاقی بیفتد باید همه ارکان باشگاه استانداردهای خودشان را بالا ببرند تا موفق شوند.

پرسپولیس امسال می‌تواند در لیگ برتر ششمین قهرمانی متوالی اش را جشن بگیرد؟

پرسپولیس در لیگ برتر ایران مشکلات کمتری نسبت به آسیا دارد و با این سطح کیفی که از تیم‌های دیگر می‌بینم سطح کیفی پرسپولیس بالاتر است و می‌تواند قهرمانی اش را تکرار کند اما در آسیا شرایط متفاوت است.

عملکرد یحیی گل محمدی را در پرسپولیس چطور ارزیابی می‌کنید؟

یحیی با پرسپولیس قهرمان شده و عملکردش مثبت بوده، تیم‌های دیگر در لیگ ایران نتوانستند کیفیت لازم را نشان بدهند و عملکرد یحیی قابل قبول بوده است.

#پرسپولیس #پیشکسوت پرسپولیس #الهلال #لیگ قهرمانان آسیا #فوتبال ایران #سهمیه ایران در آسیا #صعود به مرحله بعد
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها