حواشی عجیب برای متوقف کردن هندبال زنان
39401
از تست های مکرر کرونا تا سد راه اتوبوس تیم شدن !
29 شهريور 1400 00:30

روزنامه گل

صمد خزایی

تیم ملی هندبال بانوان روز ۲۲ شهریور به هجدهمین دوره رقابت های هندبال قهرمانی آسیا به میزبانی کشور اردن اعزام شد ، تیمی کهدر این دوره از رقابت ها در گروه B حضور دارد و در اولین مسابقه خود به مصاف ژاپن نایب قهرمان دور قبل رقابت ها رفت و با نتیجه۲۳ بر ۲۰ بازی را به حریف واگذار کرد، در دومین دیدار تیم ملی مقابل کویت با نتیجه قاطع ۳۸ بر ۱۱ پیروز میدان شد‌ ، دختران ایران درسومین مسابقه به مصاف فلسطین رفتند و در این مسابقه نیز حریف را گلباران کردند و با نتیجه ۵۲ بر ۹ حریف را در هم کوبیدند.

شیر زنان ایران عصر یکشنبه در سالن پرنسس سمیه شهر امان در چهارمین مسابقه خود با تمام هنجار شکنی ها و حواشی به وجودآمده به مصاف تیم ملی اردن میزبان رقابت ها رفتند.

اما اردنی ها که برای صعود به جمع چهار تیم و کسب سهمیه جهانی فقط محکوم به شکست ایران بودند از شب قبل مسابقه با ایران،فشارهای روحی و روانی به تیم ایران وارد کردند.

در شب قبل از مسابقه و مصاف با اردن مسئولین برگزاری مسابقه از تمامی بازیکنان و کادر فنی هندبال ایران بر خلاف عرف مسابقاتتست PCR گرفتند تا دلهره جواب تست ها جوی نامناسبی در تیم ایجاد کند.این کار میزبان جواب داد و اعلام کردند که جواب تستکرونا خدیجه قانع مربی تیم ملی به همراه عزت رزمگر مدیر فنی تیم ملی که از مهره های کلیدی و شاخص تیم محسوب می شود، مثبتاست.

همچنین روز بازی و در فاصله چند ساعت به تقابل با تیم ملی اردن باز هم‌ مسئولین برگزاری مسابقات در اقدامی عجیب و بدون توجیهمجددا از اعضای تیم ملی بانوان ایران تست کرونا گرفتند تا بلکه کار نیمه تمام‌ خود را تمام کرده و روحیه بازیکنان ما را به خوبی گرفتهباشند و در فاصله چند ساعت مانده به شروع بازی خبر رسید که خانم شافعیان مشاور فنی تیم هم نمیتواند بر روی نیکمت تیم‌ ملی قرارگیرد و علاوه بر او صونا بیداد نیز به علت مثبت شدن تست کرونا حق بازی را در تیم ملی را ندارد.

البته که هنجار شکنی اردن میزبان فقط به همین جا ختم نشد و آنها حتی اجازه حرکت به اتوبوس تیم ملی دختران را در اردن از مسیرهتل محل اقامت تا سالن پرنسس سمیه را ندادند و بارها با ایحاد تاخیر در حرکت این اتوبوس را وقفه ایجاد کردند ! تا جای که با رایزنیمسئولین فدراسیون هندبال، روابط بین الملل و ارتباط با سفارت ایران در کشور اردن اجازه حرکت به سربازان ایران بعد از دقایقی دادهشد.

هرچند تمام این اقدامات تیم ایران را متوقف نکرد و

دختران ایران که با تلاش و غیرت تیم ملی اردن را در خاک این کشور با نتیجه ۲۸ بر ۲۲ شکست دادند و سومین برد خود را جشن گرفتندو دروازه های جهانی را به روی خود در اتفاقی تاریخی گشودند.البته تیم ایران باید سه شنبه سوریه را هم ببرد یا با اختلاف کمتر ازهشت گل بازی را واگذار کند.باید دید اردنی ها در ادامه چگونه با تیم ایران در این رقابت ها رفتار می کنند و انتقام این شکست را چگونهجبران خواهند کرد ؟


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها