مدیریت تفاوت اصلی سرخابی‌ها در سال‌های اخیر
39342
تمام مدیران انتخاب شده برای استقلال با جنگ و دعوا رفتند!
28 شهريور 1400 13:39
   در 7 سال اخیر یعنی از سال 94 که موفقیت‌های پرسپولیس شروع شد و آبی‌ها هرسال در یک بحران بزرگتر فرو رفتند، یکی از مهم ترین و بارز ترین تفاوت‌های استقلال و پرسپولیس مدیران دوباشگاه بودند.

روزنامه گل

تفاوتی که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم و حتی سیزدهم که 3 وزیر مختلف بر مسند کار نشستند قابل مشاهده است. در این سالها طاهری ، گرشاسبی،انصاری فرد، رسولی نژاد، عرب و سمیعی و هم اکنون صدری مدیران باشگاه پرسپولیس بودند. در آن طرف افشارزاده،حسنی خو، افتخاری، فتحی، خلیل زاده( در دونوبت)،فتح الله زاده، سعادتمند و مددی در مقاطع مختلف مدیریت باشگاه استقلال را برعهده داشتند. به لحاظ تعداد مدیران واز نظرکمی شاید تفاوت چندانی میان دوباشگاه نیست، اما در بحث کیفی شرایط مدیریتی سرخابی‌ها کاملا متفاوت است. غیر از ایرج عرب و رسولی نژاد سایر مدیران باشگاه پرسپولیس چالش و حاشیه خاصی نداشتند در کنترل مشکلات مالی و تعامل با کادرفنی و هواداران و رسانه‌ها موفق بودند. اگر هم موردی پیش آمده خیلی زود حل و فصل شده است و تغییرات مدیریتی سرخ پوشان غیر از 2 نفری که نام برده شد در آرامش و به دلایل غیر فوتبالی مانند بازنشستگی یا تصمیم شخصی اتفاق افتاده است. اما در آن سو هیچ کدام از مدیران استقلال بدون چالش و حاشیه نبودند و همه آنها با درگیری و ناراحتی و اعتراض رفتنی شدند. وزارت ورزش در معدود بحران هایی که برای سرخ ها پیش آمده بود خیلی سریع ورود کرده و با تغییرات مدیریتی اجازه بزرگ تر شدن این بحران‌ها را نداد. اما در استقلال ماجرا برعکس بود و به دلایلی که هنوز مشخص نیست، در چالش‌ها و مشکلات وزارت ورزش آنقدر پشت مدیری که مورد انتقاد بازیکنان و مربیان و هواداران و پیشکسوتان بود می‌ایستاد که دعوا و اختلاف‌های مدیریتی فرسایشی شود و –در اغلب موارد - زمان مناسب و طلایی برای تغییرات و ایجاد از بین برود. موردی که نمونه آن را در استقلال این روزها هم می‌بینیم و وزیر ورزش تاکید دارد که برای ایجاد تغییرات عجله نمی‌کند!؟ در آن طرف مدیران پرسپولیس با وجود چالش‌ها و مشکلات مالی در آرامش و تفاهم و تعامل کامل کارها را پیش می‌برند.

شرایط این روزهای استقلال و پرسپولیس تفاوت اصلی سرخابی‌ها در سال‌های اخیر است که باعث شده تا قرمز‌ها جام درو کنند و آبی‌ها ناکام بمانند. در نتیجه حضور مدیران ناکارآمد استقلال در این سالها، معاونان و اعضای هیات مدیره و مربیان باشگاه بیش از اختیارات و جایگاه خودشان در مسائل مختلف باشگاه ایفای نقش کرده‌اند و در نتیجه همیشه شاهد چند صدایی مدیریتی در باشگاه بودیم. یکبار دیگر معاونان و مربیان و اعضای هیات مدیره استقلال و گفتار و رفتار آنها در این سالها را مرور کنید تا به خوبی پی ببرید که ضعف مدیریتی چگونه تمام امور باشگاه را از هم پاشیده است و اجازه نداده تا استقلال با وجود داشتن ستاره‌های بزرگ در زمین فوتبال نتیجه بگیرد.

استقلال اگر امسال هم با همین شرایط وارد لیگ شود نتیجه‌ای بهتر از سال‌های اخیر نخواهد گرفت و تنها راه علاج اصلاح سیستم مدیریتی با انتخاب افراد درست است. تجربه نشان داده صد درصد انتخاب‌های مدیریتی برای استقلال اشتباه بوده است، در شرایطی که این موضوع در باشگاه رقیب به مراتب کمتر است.

#استقلال #احمد مددي
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها