کادر فنی استقلال باید بازیکنان دیگری به خدمت بگیرد
39340
محمد مومنی: اگر تیم قبل حفظ می‌شد حتماً الهلال را می‌بردیم
28 شهريور 1400 13:34
  محمد مومنی پیشکسوت استقلال می‌گوید ناآرامی و حواشی که اکنون پیرامون این تیم وجود دارد تنها به این تیم و بازیکنانش ضربه می‌زند و حاصلی به غیر از آن ندارد.

روزنامه گل

مشروح صحبت‌های مومنی درمورد وضعیت استقلال، بازی با الهلال و همینطور مشکلات مدیریتی را می‌خوانید:

وضعیت استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟

آنچه در استقلال از بین رفته، ثبات و آرامش است که باید به این تیم بازگردد. اتفاقات رخ داده نشان می‌دهد این تیم همچنان در آتش اختلاف می‌سوزد که این اصلاً به سود آبی‌ها نیست. من هرگز به نامی اشاره نمی‌کنم و نظر شخصی روی فردی در سیستم مدیریت این باشگاه ندارم، اما تاکید دارم وزارت ورزش و جوانان با باید ثبات و آرامش را به استقلال باز گرداند؛ چیزی که از نان شب هم برای این تیم واجب تر است.

نقل و انتقالات تیم را چطور دیدید؟

قطعاً تیم هنوز کامل نیست و کادر فنی استقلال برای این منظور باید بازیکنان دیگری به خدمت بگیرد. استقلال هنوز دفاع چپ تخصصی و هافبک بازیساز هم ندارد و در بعضی از پست‌ها هم با کمبود بازیکن مواجه است. من از بودجه و مسائل مالی خبر ندارم و تنها به لحاظ فنی در این خصوص قضاوت می‌کنم. به لحاظ فنی این تیم برای کامل شدن حداقل به دو - سه بازیکن با کیفیت نیاز دارد.

بازی مقابل الهلال عربستان چطور بود؟

به شخصه تصورم این بود الهلال خیلی بیشتر از این به استقلال فشار بیاورد و بهتر از این باشد. اما این تیم عربستانی انتظارات را برآورده نکرد. البته نه اینکه الهلال تیم ضعیفی باشد، بلکه نام و آوازه استقلال در آسیا آنقدر سنگین و بزرگ هست که تیمی مثل الهلال از ترس اسم استقلال نتواند کیفیت همیشگی خودش را بروز دهد. استقلال به راحتی باید از سد الهلال عبور می‌کرد. کافی بود بازیکنان تیم فصل گذشته که صدرنشین گروه مرگ شد، حفظ می‌شدند تا دوشنبه شب پرچم ایران مقابل سعودی‌ها بالا می‌رفت. شما فکر می‌کنید اگر در این تیم قایدی، شیخ، نادری، اسماعیلی، ریگی، میلیچ و… حضور داشتند، باز هم استقلال مغلوب الهلال می‌شد؟ اگر تیم قبل حفظ می‌شد حتماً الهلال را شکست می‌دادیم. مسعود ریگی در حال حاضر بهترین هافبک دفاعی لیگ برتر است و همان زمانی که ما ریگی را داشتیم هم باید یک هافبک دفاعی شش دانگ دیگر مثل خود او می‌گرفتیم. نه تنها این کار اتفاق نیفتاد، بلکه خود ریگی را هم فراری دادند. یکی از مناطق زمین که ما مقابل الهلال به شدت ضعف داشتیم و منجر به شکست ما شد، هافبک دفاعی بود. یعنی حتی اگر فقط ریگی هم حفظ شده بود، شاید آبی پوشان از الهلال شکست نمی‌خوردند.

به تغییرات در مدیریت امیدوار هستید؟

استقلال به مدیران متخصص، متعهد و عاشق این تیم نیاز دارد نه مدیرانی که این باشگاه را پله شهرت خود نمایند. حمید سجادی خودش ورزشکار حرفه‌ای و قهرمان ایران و آسیا بوده و خاک ورزش را زیاد خورده است. به عنوان پیشکسوت ورزش و تیم استقلال از او انتظار دارم در زمانی کوتاه بهترین تصمیم را برای ادامه حیات این باشگاه اتخاذ نماید.

به نظر شما لیگ بیست و یکم جذاب خواهد بود؟

لیگ بیستم از کیفیت چندان مطلوبی برخوردار نبود که شاید بتوان بخشی از آن را به متاثر بودن فوتبال از کرونا ارتباط داد. اما این انتظار می‌رود که لیگ بیست و یکم لیگی پویا تر جذاب‌تر از لیگ بیستم باشد.

#استقلال #پیشکسوت استقلال #باشگاه استقلال #فرهاد مجیدی #محمد مومنی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها