فرهاد مجیدی و چوب خطی که پر می‌شود
39329
این حمایت، ابدی نیست
28 شهريور 1400 13:14
  بار دیگر گروهی از هواداران استقلال در حمایت از فرهاد مجیدی مقابل ساختمان وزارت ورزش تجمع کردند.

روزنامه گل

شمار تجمع‌کنندگان قابل توجه بود و عمده آنها هم حامی سرمربی فعلی تیم بودند. بعد از شکست برابر الهلال عربستان و حذف از لیگ قهرمانان آسیا، فشارها روی مجیدی افزایش پیدا کرده و هواداران استقلال به این ترتیب به دنبال اعلان حمایت از چهره محبوب خود هستند. با این همه اما آنچه مجیدی باید بداند این است که چنین حمایت‌هایی هرگز نمی‌تواند «ابدی» باشد.

فرهاد در سومین دوره حضورش روی نیمکت استقلال با سومین کادر مدیریتی هم در افتاده است. داستانی که قبلا به طور خفیف‌تر برای او در مورد امیرحسین فتحی و به طور شدیدتر در مورد احمد سعادتمند تکرار شد، حالا هم در دوران احمد مددی پیش آمده است. موضع هواداران هم در هر سه مورد، کم و بیش همین بوده است؛ پشتیبانی از فرهاد مجیدی. روشن نیست این بار پایان ماجرای جنجالی فرهاد و مدیران استقلال چه خواهد بود، اما اگر اوضاع به سود مجیدی پیش رفت و او ماندگار شد، باید حواسش باشد که مردم تا آخر دنیا پشت او نمی‌ایستند. هوادار از مربی «نتیجه» می‌خواهد و اگر این مقصود برآورده نشود، دیر یا زود پشت او را خالی خواهد کرد؛ حتی اگر مربی مورد نظر، محبوب‌ترین چهره تاریخ باشد.

حقیقت آن است که تا به حال مجموعه عملکرد مجیدی در استقلال چندان قابل دفاع نبوده، او دستاورد خاصی نداشته و در میادین بزرگ و سرنوشت‌ساز هم نتیجه لازم را کسب نکرده است. فرهاد البته هر بار بهانه‌هایی مثل این که «تیم را خودم نبستم» در اختیار داشته، اما کم‌کم تاریخ مصرف این بهانه‌ها هم منقضی می‌شود و او باید پاسخگوی همین هواداران دو آتشه باشد. در نتیجه اگر مجیدی ماندگار شد، باید بار سنگین مسوولیت را روی شانه‌هایش احساس کند. فاصله بین این حمایت تا طغیان احتمالی، فقط چهار تا نتیجه ناخوشایند است.

#فرهاد مجیدی #باشگاه استقلال #سرمربي #هواداران فوتبال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها