39295
بررسی آماری یک ادعا درباره خریدهای استقلال
28 شهريور 1400 11:36
خریدهای جدید استقلال بعد از بازی الهلال با انتقادات زیادی روبرو بوده است.

روزنامه گل

استقلال بعد از پایان لیگ بیستم با تغییرات زیادی روبرو بود و در پنجره نقل و انتقالات تابستانی بسیاری از بازیکنان کلیدی خود را از دست داد. مهدی قایدی، مسعود ریگی، محمد نادری، شیخ دیاباته و حتی فرشید اسماعیلی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا روند بسیار خوبی داشتند. بعضی از همین نفرات در لیگ برتر انگیزه لازم را نداشتند یا به خاطر بروز مشکلات مالی استقلال و اختلاف با مدیریت باشگاه افت فاحشی داشتند. با این وجود در لیگ قهرمانان آسیا باعث صدرنشینی تیم درمرحله گروهی شدند.

با این حال تیم فوتبال استقلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الهلال عربستان عملکرد متفاوتی داشت و با نتیجه دو بر صفر شکست خورد تا سومین جام فصل را از دست بدهد. نتیجه‌ای که به هیچ وجه خوشایند هوادارن استقلال نبود. تعطیلی لیگ، فرصت کم تمرینات استقلالی‌ها در کنار هم، اشتباهات فردی و کیفیت بازیکنان تازه وارد باعث از دلایل شکست استقلالی‌ها شمرده شد.

در میان این نقدها، انتقادات زیادی به کیفیت بعضی خریدهای آبی‌پوشان از جمله جعفر سلمانی وارد شد. در این شرایط پیشکسوتان استقلال از جمله محمد مومنی به کیفیت بعضی خریدهای آبی‌پوشان انتقادات جدی داشتند و در رسانه‌ها به این موضوع پرداختند. پرسش اینجاست که آیا نفرات جایگزین شده در حد نفرات قبلی هستند؟

از میان خریدهای جدید استقلال، ابوالفضل جلالی به خاطر مصدومیت در این بازی مصدوم بود و حضور نداشت. امین قاسمی‌نژاد از نیمه دوم وارد مسابقه شد. زبیرنیک نفس و عارف آقاسی از ابتدا در زمین حاضر بودند. جعفر سلمانی با نظر کادرفنی از ابتدای نیمه دوم تعویض شد. علیرضا رضایی به دلیل ابتلا به کرونا از لیست تیم خارج شد و محمدرضا آزادی فرصت بازی پیدا نکرد.. بررسی میانگین نمره ای که این بازیکنان در فصل گذشته گرفتند با نمره ای که در بازی با الهلال دریافت کردند نشان می دهد غیر از حسین زاده سایر تازه وارد ها عملکرد ضعیف تری نسبت به لیگ بیستم داشتند.

#استقلال #الهلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها