ایران- صربستان
38807
ایران - صربستان / اولین بازی رسمی ؛ اولین برخورد در جام جهانی
23 شهريور 1400 13:15
  تیم ملی فوتسال کشورمان در نخستین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۲۱ به مصاف صربستانی می‌رود که در این روزها از آن به عنوان گره تیم ایران در مرحله گروهی یاد می‌کنند.

روزنامه گل

تیم ملی فوتسال ایران امروز سه‌شنبه ۲۳ شهریورماه اولین دیدار خود را در مرحله گروهی جام جهانی فوتسال ۲۰۲۱ برابر صربستان برگزار می‌کند. این دیدار از ساعت ۱۹:۳۰ در شهر ویلنیوس آغاز می‌شود و به گفته کارشناسان این دیدار مهم‌ترین دیدار ایران در مرحله گروهی به شمار می‌رود.

این دیدار اولین رویارویی دو تیم است و باید بگوییم شناخت زیادی از هم ندارد. البته ذکر این نکته لازم است بگوییم که صربستان به اندازه ایران در دنیای فوتبال مشهور نیست.

تیم ملی فوتسال صربستان چهارمین حضورش را در جام جهانی تجربه می‌کند. البته باید به این نکته توجه کنیم که این کشور در سال ۱۹۸۹ جزو کشور یوگسلاوی بوده و یکی از حضورهای این تیم در جام جهانی، برای آن دوره است.

بهترین افتخار این تیم، کسب مقام چهارمی رقابت‌های قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۶ است. این تیم هم اکنون در رده پانزدهم رنکینگ جهانی تیم‌های ملی فوتسال قرار دارد.

اما در مقابل تیم ملی فوتسال کشورمان از سال 92 ، در 7 دوره پی در پی در جام جهانی حضور داشته است. ایران فقط در اولین دوره غایب بوده است . تیم ملی کشورمان در 7 دوره حضور خود توانسته دوبار به مرحله نیمه نهایی برسد که یک مقام چهارمی و سومی در کارنامه خود دارد. حالا تیم ملی ایران می خواهد در هشتمین حضور خود برای سومین بار در جمع 4 تیم برتر قرار بگیرد.

اما در مورد تیم صربستان که برای نخستین بار به مصاف تیم ملی کشورمان می رود باید بگوییم سبک فوتسال این کشور شباهت زیادی به تیم روسیه دارد. آنها از نظر بدنی بسیار قوی و از لحاظ تاکتیکی نیز در وضعیت خوبی قرار دارند. صربستانی‌ها در این سال‌ها پیشرفت بسیار خوبی داشتند و توانستند در فوتسال جهان حرفی برای گفتن داشته باشند.

صرب‌ها در دو دیدار تدارکاتی قبلی خود مقابل برزیل با نتیجه چهار بر سه شکست خوردند و مقابل مراکش نیز به تساوی سه بر سه رضایت دادند.

به گفته کارشناسان و کادر فنی تیم ملی فوتسال کشورمان، گره گروه ششم رقابت‌های جام جهانی، دیدار ایران و صربستان است و ملی‌پوشان کشورمان با این پیروزی تا حدود زیادی راه خود را برای صعود از گروه هموار خواهند کرد. حال باید تا امشب منتظر بمانیم و ببینیم که سرانجام این بازی مهم چه خواهد شد. آمریکا و آرژانتین نیز دیگر همگروه‌های ایران در جام جهانی هستند.

#فوتسال #تیم ملی #جام جهاني
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها