دیگر نوبت قهرمانی در آسیا است
38806
کرمانی مقدم: استقلال تاجیکستان از پرسپولیس می ترسد
23 شهريور 1400 13:06
آرش جعفری - ملی پوش سابق پرسپولیس عقیده دارد پرسپولیس بازی سختی در تاجیکستان دارد .اما می تواند با پیروزی و صعود به مرحله بعد به تهران برگردد.

روزنامه گل

مرتضی کرمانی مقدم، درباره شرایط پرسپولیس برای دیدار مقابل استقلال تاجیکستان و سایر مسائل فنی پرسپولیس و همچنین رفتن سمیعی به نکات جالبی اشاره کرد. او عقیده دارد پرسپولیس متکی به فرد نیست چون یک تیم است و برای هیمن در این سالها بترین تیم ایران بوده است.

کرمانی مقدم می گوید پرسپولیس می تواند به مرحله بعد صعود کند و مدعی قهرمانی در آسیا باشد چون اینبار دیگر نوبت قهرمانی در آسیا است.

از بازی با تاجیکستان شروع کنیم این بازی را چطور می بینید ؟

بازی سختی در پیش داریم. تیم حریف در کوران مسابقات است و در مقابل ای نخستین بازی پرسپولیس در فصل جدیدی است. مسلماً اگر این دیدار بعد از چند بازی که پرسپولیس در لیگ انجام می داد، برگزار می‌شد خیلی بهتر بود چون در این صورت تیم جدید با انجام چند بازی با هماهنگی و شرایط فنی لازم به مصاف استقلال تاجیکستان می‌رفت اما به هر حال برنامه‌ریزی از سوی ‌ای‌اف‌سی انجام شده و کاری نمی‌توان انجام داد و باید با قدرت کامل به مصاف حریف رفت.

پرسپولیس می تواند برنده از زمین خارج شود ؟

من عقیده دارم با تمام این اوصاف پرسپولیس می‌تواند از سد این تیم بگذرد ولی بازی سختی است. این را هم بای اضافه کنم من اطمینان دارم تیم تاجیکستانی با ترس به مصاف قهرمان ایران می‌رود و رودرروی پرسپولیس قرار می‌گیرد. این را هم اضافه کنم در این بازی حق اشتباه نداریم چون کوچکترین اشتباه ممکن است به حذف تیم منجر شود.

یکی از مشکلاتی که یحیی گل محمدی به آن اشاره کرده زمین بازی است. بازی در چمه مصنوعی مشکل ساز می تواند بشود ؟

بله دقیقا همینطور است. بازی در چمن مصنوعی سخت است و سفت بودن آن بازیکنان را اذیت می کند. اما من اطمینان دارم این مورد از چشم و فکر یحیی و همکارانش پوشیده و مخفی نخواهد ماند و پرسپولیس با قدرت تمام به مصاف حریف تاجیکستانی می‌رود.

اوضاع پرسپولیس در خط حمله را چطور می بینید؟

خب پرسپولیس دو مهاج خوب به نام عبدی و آل کثیر دارد که هر دو در روزهای پایانی لیگ خوب کار کردند خصوصا عبدی . پاکدل را هم پرسپولیس جذب کرده است. او مهاجم بدی نیست و یحیی با شناخت کامل او را انتخاب کرده و من فکر می‌کنم بضاعت پرسپولیس در خط حمله و سایر خطوط مطلوب و قابل قبول است.البته بازیکنانی مثل ترابی و عالیشاه هم به خط حمله اضافه می شوند که گره گشا هستند.

پس عقیده دارید 3 مهاجم حال حاضر پرسپولیس به قول معروف کار را در می آورند ؟

بله همینطور است. پاکدل پتانسیل فنی قابل قبولی دارد و مهره قابلی در خط حمله محسوب می‌شود و از خصوصیات متفاوتی نسبت به عبدی و آل کثیر بهره می‌برد و به کار یحیی می‌آید. عبدی و ال کثیر هم خود را ثابت کرده اند و نشان دادند بازیکنان خوبی هستند عبدی فصل گذشته در آسیا گل های مهمی زد برای همین هر 3 نفر می توانند کار رادر بیاورند.

خط هافبک و رفتن نورالهی و حضور اسدی را چطور ارزیابی می کنید ؟

احمد نورالهی دیگر رفته است و نباید به او فکر کنیم. ما سرلک و اسدی راداری که ردو بازیکنان خوبی هستند. من عقیده دارم جای نورالهی به خوبی پر می شود و اینکه پرسپولیس یک تیم است و به فرد کتکی نیست.

پرسپولیس می تواند ششمین قهرمانی متوالی پرسپولیس در لیگ برتر را به دست بیاورد؟

من اعتقاد دارم اولویت پرسپولیس باید قهرمانی در آسیا باشد چون برای پرسپولیس قهرمانی ایران عادی شده به همین دلیل حتماً باید اولویت اصلی و اول سرخ‌پوشان قهرمانی در آسیا و شکستن طلسم قهرمان نشدن در قاره کهن باشد.

جدایی مدیرعامل باشگاه در این موقعیت دست بود ؟

در مورد استعفای جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس باید بگویم ایشان برای باشگاه واقعاً زحمت کشید و بدون حاشیه از این تیم جدا شد. من برای ایشان آرزوی موفقیت دارم . اما در عین حال عقیده دارم ای کاش بعد از بازی با استقلال تاجیکستان جدا می شدند.

#پرسپولیس #پیشکسوت پرسپولیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها