پرسپولیس مقابل تیمی که هم استقلال است و هم زبانش فارسی
38805
شبه دربی آسیایی !
23 شهريور 1400 13:00
پرسپولیس امشب با حریفی متفاوت بازی دارد. سرخپوشان پایتخت در حالی از ساعت 19:30 در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به میدان می روند که باید در ورزشگاه چمن مصنوعی پامیر شهر دوشنبه مقابل نماینده تاجیکستان قرار بگیرند.

روزنامه گل

تیمی که هم نامش استقلال است و هم زبان کشورش فارسی تا به این ترتیب بتوان آن را یک شبه دربی آسیایی نامید! دیداری که برای آن بلیت‌فروشی هم صورت گرفته و پرسپولیسی ها بعد از حدود دو سال مقابل تماشاگران بازی خواهند کرد. ضمن اینکه هیریوکی کیمورا ژاپنی به همراه کمک هایش هیروشی یاموچی و جان میهارا قضاوت این بازی را بر عهده دارند. البته استقلال تاجیکستان که برخلاف رقیب سنتی پرسپولیس در دربی پایتخت آبی پوش نیست و قرمز می پوشد، تیمی است که در مرحله گروهی شگفتی ساز ظاهر شد و توانست الهلال را در یکی از دیدارهای خود چهار بر یک شکست دهد و از گروهی که شباب الاهلی امارات هم در آن حضور داشت، به عنوان صدرنشین صعود کند. برای همین یحیی گل‌محمدی و شاگردانش به خوبی می‌دانند که نباید این استقلال را هم دست کم بگیرند. تیمی که به نظر می رسد به شدت مرموز است و به علت پخش نشدن بازی هایش در لیگ تاجیکستان و بسته بودن فضای رسانه ای، خود پرسپولیسی ها هم نتوانسته اند اطلاعات جدید و دقیقی درباره این تیم به دست آورند. با این حال، نکته ای که درباره این تیم تاجیکی وجود دارد، این است که استقلال در حال حاضر و در پایان هفته هجدهم لیگ تاجیکستان، با یک بازی کمتر و با 10 امتیاز بیشتر نسبت به تیم دوم، در صدر جدول قرار دارد. این تیم در هشت مسابقه قبلی اش به پیروزی رسیده و در آخرین دیدارش هم تیم روشن را سه بر صفر شکست داده است. اما اتفاق عجیبی که در این تیم افتاده این است که شنبه گذشته و با اعلام رسمی باشگاه استقلال، مبین ارگاشف به طور موقت جانشین ویتالی لوچنکو سرمربی این تیم شد و در بازی با پرسپولیس هدایت تاجیک ها را برعهده خواهد داشت. این تیم از آندره میشنکو و الکسی لارین اوکراینی و پیتر باتف بلغاری در خط دفاع و رویتا ناما ژاپنی در خط هافبک بهره می برد و 10 بازیکن ملی پوش هم دارد. در مقابل، فینالیست دوره قبل لیگ قهرمانان آسیا در شرایطی به میدان می رود که پس کسب پنجمین قهرمانی پیاپی اش لیگ برتر، یک ماه و نیم است در دیداری رسمی به میدان نرفته. این تیم تنها 3 بازی دوستانه برگزار کرده که آخرین آن را دو بر یک به گل گهر واگذار کرد. پرسپولیس در این دیدار، کمال کامیابی‌نیا و علی شجاعی را همراه خود به تاجیکستان نبرده و محمد مهدی مهدی‌خانی هم دستش در تمرین شکسته تا او هم در این بازی غایب باشد. با این حال، سرخپوشان پایتخت آنقدر بازیکن بزرگ دارند و آنقدر در لیگ قهرمانان آسیا با تجربه هستند که امیدوار باشند با درخشش بازیکنانی همچون مهدی ترابی، وحید امیری، سید جلال حسینی، عیسی آل کثیر، مهدی عبدی و امید عالیشاه در این مسابقه دست پر ظاهر شوند و با پیروزی به مرحله بعد راه پیدا کنند. ضمن اینکه بازیکنان جدیدی مثل رضا اسدی و علی نعمتی هم به جمع پرسپولیسی ها اضافه شده اند که احتمالا یحیی از وجود آنها هم استفاده خواهد کرد. بازیکنانی که می خواهند باز هم نام پرسپولیس را در آسیا به عنوان یک تیم مدعی بر سر زبان ها بیندازند.

#پرسپولیس #لیگ قهرمانان آسیا #سهمیه ایران در آسیا #کنفدراسیون فوتبال آسیا #صعود به مرحله بعد #استکلول تاجیکستان #استقلال تاجیکستان
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها