فوتبال تاجیکستان قشنگ است اما قابل مقایسه با ما نیستند
38803
پنجعلی: بعد از این بازی کیفیت بچه‌ها خیلی بهتر می‌شود!
23 شهريور 1400 12:57
مهدی نوری - محمد پنجعلی پیشکسوت تیم پرسپولیس معتقد است سطح فوتبال تاجیکستان پایین تر از فوتبال ما است و تیم یحیی گل محمدی می‌تواند در شهر دوشنبه مقابل استقلال تاجیکستان نتیجه بگیرد و به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا صعود کند هر چند که پرسپولیس تغییرات داشته و بازی تدارکاتی نداشته اما باز هم می‌تواند مقابل این تیم حتی خارج از خانه نتیجه بگیرد.

روزنامه گل

در آستانه بازی با استقلال تاجیکستان اوضاع پرسپولیس را چطور می‌بینید؟

البته بچه‌ها بدون بازی تدارکاتی خوب به تاجیکستان رفتند و اگر چند باتزی تدارکاتی انجام می‌دادند بهتر بود اما این تیم حریف پرسپولیس نمی‌شود. انشالله این بازی را ببریم و برای بازیهای بعد شرایط تیم بهتر می‌شود چون بچه‌ها هماهنگ می‌شوند اما فکر می‌کنم بازی را می‌بریم و زیاد سخت نیست.

در مورد تغییرات بازیکنان پرسپولیس برای فصل جدید چه نظری دارید؟

اگر این تغییرات انجام نمی‌شد بهتر بود و اگر بچه‌ها را حفظ می‌کردند خیلی بهتر بود. اگر یک بازیکن از تیم برود خیلی لطمه می‌خورد اما اینطوری تیم خالی شد و لطمه می‌خورد به خصوص در آسیا که برای باشگاه ارزشمند است. بازی‌های باشگاهی ایران فرق می‌کند اما آسیا ارزشمند است و حیف بود که این بازیکنان را از دست دادیم اما امیدوارم که نتیجه بگیریم چون کادر فنی نشان داده که انتخاب هاب خوبی داشته است و پارسال هم همین اتفاق افتاد و بچه‌ها آمدند و خوب کار کردند.

چه شناختی از تیم استقلال تاجیکستان دارید؟

فوتبال تاجیکستان قشنگ است اما قابل مقایسه با ما نیستند. بازیهای استقلال تاجیکستان را دیدیم و خیلی قدرت ندارند اما ما هم قدرت و هم خلاقیت داریم و هم کادر فنی خیلی بهتری داریم و از همه لحاظ سرتر هستیم و فقط بچه‌ها باید خیلی منطقی کار کنند.

در آستانه بازی مربی استقلال تاجیکستان عوض شد. در این رابطه چه نظری دارید؟

به هر حال این اتفاقات هست و ما نباید به این چیزها فکر کنیم. یک موقعی هست مربی عوض می‌شود و تیم بهتر می‌شود و یک موقعی هم با عوض شدن مربی تیم افت می‌کند اما بچه‌ها به این چیزها توجهی ندارند.

بازی در خانه حریف برای پرسپولیس مشکل ساز نمی‌شود؟

البته که ما عادت داریم. به هر حال آنها میزبان هستند و آب و هوا و تمام مسائل را باید در نظر بگیریم. ما یک سری بازیکن باتجربه داریم که اجازه نمی‌دهند مشکلی پیش بیاید چون در این چند ساله مدام همین شرایط را داشته‌ایم اماخوب کار کرده‌ایم و با همین شرایط سخت به فینال آسیا هم رسیده ایم. بچه‌های ما پوست کلفت شده‌اند و در هر شرایطی هر چند هم سخت باشد دنبال نتیجه هستند و خدا را شکر نتیجه هم گرفته اند.

فکر می‌کنید پرسپولیس بتواند از این مرحله عبور کند؟

مطمئن هستم پرسپولیس این مرحله را پشت سر می‌گذارد و بعد از این بازی کیفیت بچه‌ها خیلی بهتر می‌شود چون واقعا نیاز به بازی تدارکاتی دارند و باید چند تا بازی تدارکاتی خوب انجام دهند تا تیم تحت فشار قرار بگیرد و نقاط ضعف تیم مشخص و برطرف شود.

در مورد استعفای جعفر سمیعی از مدیر عاملی باشگاه پرسپولیس چه نظری دارید؟

مثل بقیه مدیران که آمدند و رفتند و نظر خاصی ندارم چون شخص است و حرفم با متولیان فوتبال است. الان 40 سال است که به دروغ می‌گویند می‌خواهند فوتبال را به بخش خصوصی بدهند، تا چه زمانی می‌خواهیم این دروغ‌ها را بگوییم؟ هر کسی بیاید باشگاهها بدهکار هستند. باشگاههای صنعتی هم از جیب مردم خرج می‌کنند و چه هزینه هایی که نمی‌کنند. هر سال می‌گویند خصوصی سازی و بد است که با احساسات مردم بازی کنند و شعور مردم را نادیده می‌گیرند. الان هم می‌گویند امسال خصوصی سازی می‌کنیم اما این کارها راهکار دارد و مغز می‌خواهد و باید تخصص این کار را داشته باشند و تحصیلات آکادمیک در این خصوص داشته باشند. هر کسی دکتر یا مهندس باشد نمی‌تواند مدیریت کند و باید در این حوزه تخصص داشته باشند اما همه با رابطه می‌آیند. البته همه جا همین است و به خاطر همین چیزها است که چنین شرایطی داریم. ما کشور ثروتمندی هستیم اما از کشورهای فقیر دنیا بدتریم.

#پیشکسوت پرسپولیس #پرسپولیس #لیگ قهرمانان آسیا #استکلول تاجیکستان #استقلال تاجیکستان #صعود به مرحله بعد #محمد پنجعلي #مهدی نوری
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها