38785
فدراسیون تکواندو پاسخ نامه ها را نداد
23 شهريور 1400 12:01
پیشکسوت تکواندو گفت: برای برگزاری مسابقات مجازی و آنلاین دوبار به فدراسیون نامه زده و با اعلام برنامه های خود خواستار اخذ مجوز شدیم، ولی هیچ پاسخی دریافتی نکردیم.

روزنامه گل

مجتبی نظم ده گفت: فروردین ماه سال ۱۳۹۹ و نزدیک به سه ماه بعد از شیوع ویروس کرونا و آغاز محدودیت‌ها و تعطیلی باشگاه‌های ورزشی با پیشنهاد اعضای باشگاه تصمیم به برگزاری مسابقات به صورت مجازی و آنلاین گرفتیم. همان زمان مشخص بود که حداقل دو سال مردم با این ویروس درگیر هستند و هدف ما این بود که تکواندوکاران را به لحاظ روحی و جسمی آماده نگه داریم.

وی در مورد بخشنامه فدراسیون برای اخذ مجوز برگزاری مسابقاتی از این دست گفت: در آغاز راه، رقابتها را در سالن ورزشی تکاوران برگزار می‌کردیم، در یکی از دوره‌ها که محمد نوذری رئیس وقت هیأت تکواندو استان البرز برای بازدید آمده بودند، پیشنهاد برگزاری مسابقات در سالن هیأت را دادند که ما نیز پذیرفتیم. در پنجمین دوره این رقابتها، استاد نوذری با حضور در سالن بخشنامه‌ را به ما نشان داد. ما هم قبول کرده و روز بعد طی نامه‌ای به فدراسیون برنامه مسابقات از شهریور تا اسفندماه ۱۳۹۹ را اعلام کرده و خواستار صدور مجوز شدیم. بعد از آن نیز دوباره برای برگزاری ۱۲ دوره مسابقات در سال ۱۴۰۰ برنامه درخواست خود را به فدراسیون ارسال کردیم که در هر دو مورد پاسخی از سوی فدراسیون دریافت نکردیم.

پیشکسوت تکواندو ادامه داد: با توجه به اینکه ما دو مورد طی نامه‌ای رسمی به فدراسیون درخواست برگزاری مسابقات دادیم، بدون شک فدراسیون در جریان برنامه‌های ما بوده و در چنین شرایطی هم مسابقات با اطلاع فدراسیون برگزار شده و چون نامه‌ای دریافت نکردیم، به اجرای برنامه‌ای خود ادامه دادیم.

نظم ده با بیان اینکه خیلی از پومسه رو های مطرح کشور در رقابتهای ما شرکت می‌کنند اظهار داشت: در ابتدا قصد ما برگزاری مسابقات برای تکواندوکاران داخلی بود، ولی رفته رفته درخواست‌هایی از کشورهای مختلف داشتیم و عملاً رقابتها بین المللی برگزار شد و غیر از اقیانوسیه، از سایر قاره‌ها شرکت کننده داشته ایم. در مورد هزینه مسابقات هم بگویم که در ابتدا مسابقات رایگان برگزار شد و هزینه‌ها توسط همکاران من تأمین می‌شد و داوران نیز حق الزحمه ای دریافت نمی‌کردند. ولی در ادامه مجبور شدیم برای تهیه احکام و مدال‌ها مبلغی را تحت عنوان ورودیه دریافت کنیم. سال گذشته با ۲۵۰ هزار ریال شروع کردیم و الان ۳۸۰ هزار ریال بابت ثبت نام دریافت می‌شود. از همان دوره نخست نیز حکم قهرمانی و مدال‌ها نیز با پست برای نفرات برتر ارسال می‌شد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها