38784
رایزنی های فدراسیون اسکی برای اضافه کردن به سهمیه المپیکی ایران
23 شهريور 1400 12:00
  چند ماه مانده تا المپیک زمستانی فدراسیون اسکی، فدراسیون اسکی همچنان در تلاش است تا سهمیه ای به کاروان ایران در این بازی ها اضافه کند.  

روزنامه گل

بیست و چهارمین دوره بازی های المپیک زمستانی از ۴ تا ۲۰ فوریه به میزبانی پکن چین برگزار خواهد شد. این در حالی است که جهان از دو سال قبل هنوز با ویروس خطرناک کرونادست و پنجه نرم می کند.

کاروان ورزشی کشورمان همچون دوره های گذشته در تک رشته اسکی در این بازی ها حضور دارد. تا این لحظه دو سهمیه رشته آلپاین (بانوان و آقایان) و یک سهمیه رشته صحرانوردی (آقایان) برای ایران به دست آمده است.

البته تلاش ها و رایزنی ها برای کسب سهمیه چهارم این بازی ها همچنان ادامه دارد اگرچه فرصتی برای کسب این سهمیه از نظر فنی و یا در رویدادهای پیش رو وجود ندارد ولی تلاش فدراسیون اسکی برای کسب سهمیه اضافی از طریق ارتباط و تعامل با فدراسیون جهانی کماکان ادامه دارد.

بهرام ساوه شمشکی دبیر فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی که بیشترین ارتباط با فدراسیون جهانی از کانال اوست در این خصوص گفت: همچنان در تلاش هستیم تا با توجه به ارتباط خوبی که با رئیس جدید فدراسیون جهانی داریم این امتیاز را به اسکی کشورمان بدهیم تا با چهار سهمیه در این دوره از بازی های المپیک شرکت کند، البته کار سخت است ولی ما تمام تلاشمان را خواهیم کرد.

وی در خصوص اینکه چرا موفق نشدیم در مسابقات جهانی سهمیه المپیک چهارم را کسب کنیم گفت: در رقابتهای جهانی صحرانوردی که در آلمان برگزار شد قانون این بود که آقایان در یک مسابقه پوئن فیز (امتیاز جهانی) کمتر از ۳۰۰ و بانوان پوئن ۳۳۰ یا کمتر داشته باشند که با توجه به پاندمی کرونا تعداد ورزشکاران جهش زیادی داشت و از ۲۴ نفر به بیش از ۴۰ نفر رسیده بود و در حالی که بهترین زمان بانوان در رقابتهای قبلی اتریش ۱۵ دقیقه بود در این مسابقات به ۱۱ دقیقه رسید. با این شرایط سطح رقابتها بالا رفت و طبیعی بود که ورزشکارمان نتواند سهمیه کسب کند. در اسکی وایلد کارت نداریم اما من تمام تلاشم را میکنم تا با ارتباط خوبی که با رئیس فدراسیون جهانی دارم سهمیه ای به کاروانمان افزوده شود، البته که کار بسیار سختی است اما از هیچ تلاشی برایش دریغ نخواهیم کرد.

ساوه شمشکی در خصوص انتخاب نفرات اعزامی به المپیک زمستانی گفت: در فیز (فدراسیون جهانی اسکی) سهمیه المپیک به کشور داده می شود و ممکن است در آن رشته چند نفر حائز شرایط اعزام باشند. بنابراین با طراحی مسابقات داخلی سعی میکنیم در هر بخش فردی را که آماده ترین نفر است یه این رویداد اعزام کنیم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها