استقلال بعد از لیگ و جام حذفی، آسیا را هم داد
38739
ناقهرمانان!
22 شهريور 1400 23:38
استقلال در حالی در نخستین بازی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، در ورزشگاه خانگی الوصل امارات یعنی زعبیل به مصاف الهلال رفت که فرهاد مجیدی برای این دیدار حساس و مهم، از 4 بازیکن جدید در ترکیب تیمش استفاده کرد.

روزنامه گل

استقلال 0 - الهلال 2

مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2021

دوشنبه: 22/6/1400 ؛ ساعت: 21:30

ورزشگاه: زعبیل دوبی / بدون تماشاگر

داور: فو مینگ (چین)

کمک ها: شی ژانگ و کائو یای(چین)

کارت زرد: محمدحسین مرادمند (استقلال) و ناصر الدوساری (الهلال)

استقلال: سید حسین حسینی، عارف آقاسی (79 متین کریم زاده)، سیاوش یزدانی، محمد حسین مرادمند، وریا غفوری، آرش رضاوند، زبیر نیک‌نفس (59 مهدی مهدی پور)، جعفر سلمانی (62 بابک مرادی)، امیر حسین حسین‌زاده، امیر ارسلان مطهری (59 آرمان رمضانی) و سبحان خاقانی (46 امین قاسمی نژاد)

سرمربی: فرهاد مجیدی

الهلال: عبدالله المعیوف، یاسر الشهرانی، جانگ هیون سو، علی البلیهی، محمد البریک، ناصر الدوساری، سلمان الفرج (80 حمد الیامی)، سالم الدوساری (80 محمد جهفلی)، موسی مارگا (95 مصعب الجویر)، ماتئوس پریرا (95 عبد ا... الحمدان و بافتیمبی گومیس (76 صالح الشهری)

سرمربی: لئوناردو ژاردیم

استقلال در حالی در نخستین بازی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، در ورزشگاه خانگی الوصل امارات یعنی زعبیل به مصاف الهلال رفت که فرهاد مجیدی برای این دیدار حساس و مهم، از 4 بازیکن جدید در ترکیب تیمش استفاده کرد. زبیر نیک نفس، عارف آقاسی، جعفر سلمانی و امیرحسین حسین زاده که سورپرایز سرمربی استقلال بود. در سمت مقابل نیز الهلال با بازیکنان قدرتمند و گران قیمت خود به مصاف نماینده ایران رفت و همانطور که انتظار می رفت، تمامی 4 بازیکن خارجی قهرمان عربستان در ترکیب ابتدایی حضور داشتند. متئوس پریرا وینگر خطرناک این تیم به همراه موسی مارگا هم تیمی سابق مهدی طارمی در پورتو و بافتیمبی گومیس مهاجم فرانسوی و بهترین گلزن الهلال در 3 فصل گذشته، خط حمله این تیم را تشکیل می دادند و جانگ هیون سو کره ای نیز در خط دفاعی بازی می کرد. در نیمه اول استقلال با اینکه بازی بهتری را از خود به نمایش گذاشت ولی این الهلال بود که از معدود موقعیت های خود استفاده کرد و در نهایت روی اشتباه مرادمند و توسط گومیس به گل رسید تا پیروز به رختکن برود. با شروع نیمه دوم، مجیدی امین قاسمی نژاد را هم به میدان فرستاد تا توسط او بازی را به تساوی بکشاند اما این طور نشد و باز هم این الهلال بود که توسط الدوساری به گل دوم رسید. در ادامه رمضانی هم برای استقلال به زمین آمد تا بار تهاجمی آبی ها افزایش پیدا کند اما این تغییرات هم ثمری نداشت و استقلال در نهایت دو بر صفر بازنده شد تا این تیم در این فصل ناکام مطلق باشد و پس از لیگ و جام حذفی، آسیا را هم از دست بدهد.

شرح گل ها

39: حرکت در عمق متئوس پریرا و پاس این بازیکن در شرایطی به بافتیمبی گومیس رسید که محمدحسین مرادمند در بدترین زمان ممکن تعادلش را از دست داد و روی زمین افتاد و مهاجم فرانسوی الهلال در مصافی تک به تک با ضربه ای چپ، توپ را از بالای سر سیدحسین حسینی عبور داد و توپ را وارد دروازه کرد.

56: موسی مارگا پس از تصاحب توپ، با یک پاس خوب به سمت راست سالم الدوساری را صاحب توپ کرد و وریا غفوری چندین متر از او جا مانده بود که در نهایت الدوساری با شوتی دقیق توپ را از میان پاهای حسینی وارد دروازه استقلال کرد و گل دوم را به ثمر رساند.

لحظات کلیدی

15: در حالیکه تمرکز استقلال روی تراکم در زمین خودی و استفاده از ضدحملات بود، روی یک موقعیت نصف و نیمه حسین زاده درون محوطه جریمه حریف صاحب موقعیت شد ولی ضربه این بازیکن پس از برخورد به مدافعین الهلال دور شد.

16: یک ضربه کاشته برای استقلال به دست آمد که ارسال دیدنی حسین زاده به روی دروازه به سیاوش یزدانی رسید و این بازیکن بالاتر از بافتیمبی گومیس ضربه سرش را زد که توپ با اختلاف کمی به بیرون رفت.

22: باز هم یک ضربه کاشته برای استقلال به دست آمد که این بار نیز حسین زاده با یک ارسال دیدنی توپ را به روی دروازه فرستاد و پس از تأثیرگذاری یزدانی توپ به المعیوف گلر الهلال برخورد کرد و کمک داور مسابقه اعلام آفساید کرد.

23: تعویض جناح وریا غفوری و ارسال این بازیکن به سلمانی رسید. این بازیکن با حرکت خوبی که در عرض داشت، موقعیت شوت زنی به دست آورد ولی ضربه او خیلی آرام بود و از کنار دروازه به بیرون رفت.

24: بزرگترین موقعیت بازی در این لحظه باز هم برای استقلال به دست آمد. ارسال بسیار خوب وریا از سمت راست به روی دروازه نصیب ارسلان مطهری شد. این بازیکن با شلیکی سر ضرب دروازه الهلال را تهدید کرد که با واکنش بسیار خوب و دیدنی المعیوف، توپ راهی کرنر شد.

26: الهلال نیز در پاسخ به حملات استقلال یک موقعیت نصف و نیمه را به روی دروازه حسینی خلق کرد که شوت موسی مارگا در میان تعلل بازیکنان استقلال با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

29: ضربه راه دور امیرحسین حسین زاده را المعیوف گلر الهلال در دو ضربه مهار کرد. حسین زاده در این لحظات بهترین بازیکن میدان بوده است.

3+45: بازیکنان استقلال با یک توپ گیری در میانه میدان صاحب موقعیت شدند که ضربه حسین زاده با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

49: سیدحسین حسینی که از دروازه اش بیرون آمده بود، در حرکتی عجیب توپ را به بافتیمبی گومیس کوبید و خود او در برگشت توپ را دور کرد. حسینی ثانیه هایی بعد مجددا مرتکب اشتباه شد و توپ را به مارگا تقدیم کرد که موقعیت عربستانی ها از دست رفت.

51: اشتباهات خط دفاعی استقلال افزایش یافت و توپ عارف آقاسی به موسی مارگا رسید و این بازیکن با یک ارسال به سمت چپ، سالم الدوسری را صاحب موقعیت کرد که آقاسی مقابل این بازیکن سر خورد و روی زمین افتاد و ضربه الدوسری را حسینی به زحمت راهی کرنر کرد.

60: ارسال مارگا از سمت راست به مرادمند رسید که این بازیکن در دفع توپ دچار اشتباه شد و ضربه او به پای پریرا برخورد کرد و راهی بیرون شد. چنانچه پریرا توپ را به خوبی کنترل می کرد، تنها حسینی را روبرویش می دید.

66: پاس آرش رضاوند پشت محوطه جریمه به بابک مرادی رسید که شوت پای چپ این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

68: پاس حسین زاده در گوشه محوطه جریمه به امین قاسمی نژاد رسید که شوت محکم این بازیکن را المعیوف در دو ضرب مهار کرد.

71: ارسال خوب امین قاسمی نژاد با ضربه سر آرمان رمضانی همراه شد و عبدالله المعیوف گلر الهلال به زیبایی توپ را از روی خط دروازه برگرداند و راهی کرنر کرد.

89: باز هم روی اشتباه خط دفاعی استقلال، بازیکنان الهلال صاحب فرصت شدند. حسینی شوت نخست متئوس پریرا را مهار کرد، در برگشت توپ به موسی مارگا رسید و حسینی مجددا آن را دفع کرد، توپ سوم باز هم به پریرا رسید و شوت این بازیکن روی تکل خوب یزدانی راهی کرنر شد.

#استقلال #الهلال عربستان #نمایندگان فوتبال ایران #لیگ قهرمانان آسیا #سهمیه ایران در آسیا
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها