استقلال به یک سرپرست توانا نیاز دارد
38728
محمد نوری: هواداران به کسانی که زیاد شعار می‌دهند اعتماد نکنند
22 شهريور 1400 20:13
  محمد نوری پیشکسوت استقلال می‌گوید اگر قرار به تغییرات مدیریتی در این باشگاه است، وزارت ورزش باید به دقت این کار را انجام بدهد چرا که در غیر این صورت هیچ تفاوتی با سایر انتخاباتی که در گذشته برای این باشگاه انجام شده نخواهد داشت. مشروح صحبت‌های نوری در مورد شرایط استقلال را می‌خوانید:

روزنامه گل

عملکرد فرهاد مجیدی را طی مدت اخیر چطور ارزیابی می‌کنید؟

مجیدی مربی بسیار خوبی است، اما دغدغه‌های زیادی دارد. او فصل پیش به بازیکنان پاداش می‌داد و خودش در مذاکرات شرکت می‌کرد. ساختار استقلال ایراد اساسی دارد و مربی فقط و فقط باید روی مسائل فنی و تاکتیکی تمرکز کند. مجیدی در این مدت کادرفنی با ثبات و قدرتمندی نداشته و مجیدی باید در این موضوع بازنگری داشته باشد. این تیم به یک سرپرست بزرگ نیاز دارد، کار سرپرست فقط تحویل برگه تعویض به داور چهارم نیست و نقشی کلیدی و مهم در تیم دارد.

حضور گابریل پین در کادرفنی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

نقش سرمربی از مربی و دستیاران کاملا متفاوت است. مجیدی در استقلال همه کار انجام می‌دهد و آسایش و تمرکز زیادی ندارد. او باید با فکر آزاد بتواند به برنامه ریزی و امور تاکیتیکی بپردازد. در کادر فنی هرکس وظیفه خاصی دارد و اضافه شدن مربی ایتالیایی از بار روی دوش مجیدی می‌کاهد. الکس فرگوسن می‌گوید: اگر تیم شما پول و زمین و... ندارد، اما بازیکنان خوب دارد خطاب به آنها بگویید همه چیز در برد است و در باختن هیچ چیزی وجود ندارد. مجیدی باید به شاگردانش القا کند اگر موفق شوید به همه چیز می‌رسید و با شکست به چیزی نخواهید رسید.

فرم فعلی تیم با گذشت بخش زیادی از نقل و انتقالات را چطور می‌بینید؟

بر خلاف فصل گذشته که همه کارشناسان عنوان می‌داشتند نقطه قوت استقلال خط حمله آن است، باید بگویم امروز من نقطه قوت استقلال را در خط دفاعی می‌بینم. تنها منطقه‌ای از زمین که شاکله آن حفظ شده و تقویت هم شده است. مدافعان و به خصوص مدافعان میانی استقلال می‌توانند در این بازی‌های بزرگ برگ برنده آبی پوشان باشند. اگر خط دفاعی استقلال باهوش و بدون ایراد کار کند و موقعیتی به حریف ندهد، آنگاه خط حمله استقلال خواهد توانست به دروازه تیم‌های حریف دست پیدا کند.

شایعاتی هم درمورد تغییرات مدیریتی در باشگاه وجود دارد.

در همه جا ۶ ماه فکر می‌کنند سپس تصمیم می‌گیرند در استقلال ۲ روز فکر می‌کنند و تصمیم می‌گیرند و ۶ ماه فکر می‌کنند که چه اتفاقی افتاده است! افرادی که قبلا در استقلال بوده اند به درد این تیم نمی‌خورند چرا که اگر کارایی داشتند همان زمان در باشگاه می‌ماندند. هواداران به کسانی که زیاد حرف میزنند و شعار می‌دهند اعتماد نکنند. مدیر استقلال باید کارآمد، علاقه‌مند و پاسخگوی هوادار، رسانه‌ها و بازیکنان باشد. گزینه‌هایی که مطرح هستند اگر به استقلال بیایند می‌شوند کارایی نخواهند داشت و به عنوان یک هوادار می‌گویم که وزارت ورزش باید در این مورد دقت داشته باشد که مدیریت را به دست چه کسی بسپارد.

#پیشکسوت استقلال #استقلال #لیگ برتر #فرهاد مجیدی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها